Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
3.3.2011, Jan Vítek, recenze
Wireless Solar Keyboard K750 je propagována pod hesly "žádné dráty, žádné měnění baterií, žádné nepříjemnosti". Něco na tom skutečně bude, protože nám K750 nabídne bezdrátové připojení a napájení přes solární články. Ale jak na tom skutečně je?
lukog | 23.7.201217:57
Odpovědět0  0
matrix8808 | 15.2.201216:47
No, vyjadrim se z vlastni zkusenosti k one vydrzi. Je evidentni, ze ji testeri na Svet Hardwaru nezkouseli. Tak tedy za prve: Ze vydrzi 3 mesice po tme je jen reklamni trik. Prvni akumulator klekl po 14 dnech a nepodarilo se jej nabit ani po dalsich 14 dnech nepouzivani. Po zakoupeni noveho akumulatoru se situace naprosto presne opakovala. Tedy: chcete­-li ji klavesnici pouzivat 14 dni, cca 8 hodin denne ­(jinak je ve svetle a vypnuta­) pripravte se na to, ze ji budete muset dalsi 1 mesic dobijet aniz byste ji mohli pouzivat.
Nechci se Sveta Hardwaru nejak dotknout ­- ale chtelo by to dat si vice prace s testovanim a neprebirat info otrocky od PR Logitechu.
Odpovědět0  0
K.H. | 27.1.20120:55
avesnici jednoznacne nedoporucuji. Udelal jsem chybu, ze jsem si koupil 2 ­- k NTB i PC. Po 2 mesicich se u obou ulomily noziky ­(za 20 let se mi tohle nestalo u zadne klavesnice­). Pote se u prvni promackla klavesa ­"Q­" ­(malo pouzivana­). Navic obe trpi tim, ze mezernik ma na obou stranach jinou vuli po zmacknuti.
Solarni dobijeni a udajne 3 mesice ve tme je jen reklamni trik. Prvni se vybila po tydnu a uz se nevzpamatovala, ackoliv jsem je daval za okno, kdyz jsem s nimi nepracoval.
Takze kdyz to shrnu: za ty penize jsem cekal opravdu dobre zbozi, ted sveho rozhodnuti uprimne lituji !!
Odpovědět0  0
Jaroslav35 (10) | 3.3.201118:34
Nápad je to dobrý, s tou cenou bych se nějak popral, ty klávesy jsou na prd, ale nikdy to nekoupím právě kvůli tomu nesmyslnému lesklému provedení. To je dobré jedině tak do prostředí výzkumných laboratoří Logitechu a podobných firem. Na mém stole politém zaschlým vínem s přídavkem drobků od ­"pozdní ­" večeře zatím zůstane matný bezdrátový číňan. S úctou: Vaše prase nenažrané.
Odpovědět0  0
xzombie (27) | 3.3.20118:58
Přesto, že je podle Vás nepravděpodobné, že by se někdy baterie vybila, tak by mě zajímalo jak dlouho vydrží klávesnice ve funkčním stavu po odstavení od zdroje energie ­(čili ve tmě­). To jste to nezkusil? To by mě u této klávesnice zajímalo asi na prvním místě.
Odpovědět0  3
Jeff Brawo (23) | 3.3.20119:10
Jen taková letmá vzpomínka mi napověděla, že by to mělo být snad v desítkách dnů.
Odpovědět0  0
Jan Vítek (3359) | 3.3.20119:22
V článku je takový malý odstaveček:

"Co se týče napájení, pak by bylo celkem trapné, kdyby s padnoucí tmou padla i klávesnice, a tak zde nemůže chybět baterie. Ta se dobíjí pomocí solárních článků, které by měly stačit na dobíjení i při běžném denním světle v místnosti. A pokud byste se s klávesnicí zavřeli do naprosté tmy, pak by dle Logitechu její plně nabitá baterie vydržela po tři měsíce běžného používání. To je snad dostatečnou garancí toho, že vám u ní nikdy nedojde šťáva, alespoň po dobu životnosti baterie.­"

tzn. že nezkoušel, protože na takovou dobu se do tmy dobrovolně neuchýlím
Odpovědět8  0
xzombie (27) | 3.3.20119:54
V tom případě se Váš postup dá pochopit a já se omlouvám za nepozornost :)
Odpovědět0  0
Jajator (130) | 3.3.201117:46
proc se uchylovat do tmy,nestacilo by prelepit ty solarni clanky? :)
Odpovědět2  0
matrix8808 | 15.2.201216:46
No, vyjadrim se z vlastni zkusenosti k one vydrzi. Je evidentni, ze ji testeri na Svet Hardwaru nezkouseli. Tak tedy za prve: Ze vydrzi 3 mesice po tme je jen reklamni trik. Prvni akumulator klekl po 14 dnech a nepodarilo se jej nabit ani po dalsich 14 dnech nepouzivani. Po zakoupeni noveho akumulatoru se situace naprosto presne opakovala. Tedy: chcete­-li ji klavesnici pouzivat 14 dni, cca 8 hodin denne ­(jinak je ve svetle a vypnuta­) pripravte se na to, ze ji budete muset dalsi 1 mesic dobijet.
Nechci se Sveta Hardwaru nejak dotknout ­- ale chtelo by to dat si vice prace s testovanim a neprebirat info otrocky od PR Logitechu.
Odpovědět0  0
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.