www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech t400 a t620: dotykové myši pro W8

Logitech t400 a t620: dotykové myši pro W8
, , recenze
Společnost Logitech si pro Windows 8 připravila nové myši, u nichž samozřejmě v dnešní době nemůže chybět dotykové ovládání, s nímž se však u podobných produktů nesetkáme poprvé. Co jiného nám myši t400 a t620 nabízí, to se hned dozvíte...
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Logitech tak vedle svého nového t650 Wireless Rechargeable Touchpad přichází ještě se dvěma modely počítačových myší, které se zmíněným touchpadem mají společné tři věci. Jednak mají stejné bezdrátové rozhraní s transmitterem Unifying, pak také nabízí více či méně propracované dotykové ovládání a nakonec jsou rovněž určeny pro operační systém Windows 8.

Konkrétně si budeme všímat dvou modelů s označeními t400 Zone Touch Mouse a t620 Touch Mouse. Jako první přijde na řadu jednodušší a levnější t400, který má dotykovou plochu jen na svém prostředním panelu, kvůli čemuž dostal do označení slovo Zone. Vedle toho tu pak bude t620 s dotykovou plochou rozprostřenou po celém svém plášti.


Obě myši přišly zabaleny podobným způsobem, ovšem model t400 si můžete díky přiléhavému plastu trošku osahat i bez rozbalení, díky čemuž si víceméně vyzkoušíte, zda vám bude svými rozměry vyhovovat.
Jako první tedy přichází na řadu jednodušší model t400, na jehož specifikace se nyní podíváme.


Model
Logitech t400 Zone Touch Mouse
Rozměry
105 x 61 x 30 mm
Hmotnost
68 gramů
Senzor
laserový
1000 dpi (neměnné)
Rozhraní
rádiové - Logitech Unifying
Napájení
2x AA (součást balení)
Kompatibilita
Windows 7, Windows 8


Logitech má opět specifikace zahrabané mezi odpověďmi ve FAQ, kde se dozvíme základní informace o rozměrech, hmotnosti a také o použitém laserovém senzoru s rozlišením 1000 dpi. To nelze softwarově měnit, ale u takovéto myši to ani není třeba. Rádiové rozhraní má jako obvykle dosah 10 metrů, přičemž to odpovídá ideální situaci, kdy mezi myší a transmitterem není žádná překážka. Reálný dosah je tak většinou o pár metrů kratší, ale to pro běžné použití bez problémů stačí.Zpracování myši


Logitech t400 je malá jednoduchá myš, která se bude hodit i na cestách, neboť její výška je pouze 30 mm a USB transmitter je také titěrný, že jej ani nebudete muset z notebooku vytahovat. Tělo myši je vyrobeno z černého plastu s tvrdým a matným povrchem, obehnáno je kolem dokola pásem z modré gumy se zářezy, aby se dobře drželo a mezi předními a v podstatě neviditelnými tlačítky je dotyková ploška. Ta je vyrobena ze skla s pískovaným povrchem, díky němuž po něm prst lehce klouže.

Pod sklem jsou patrné tenké proužky, které jednou zvětšenou mezerou rozdělují plochu na větší horní a menší spodní část. Uvidíme, zda to bude mít nějaký reálný dopad při použití. Tlačítka myši jsou tedy fyzicky pouze dvě a umístěna jsou klasicky vepředu. Nejsou tedy od sebe oddělena, což je při použití dost znát. Když totiž stisknete třeba levé tlačítko, cítíte to i druhým prstem, pokud jej máte položený na pravém, což působí poněkud zvláštně, ale jde spíše jen o zvyk.

Stisk těchto tlačítek je tichý a hmatová odezva tlumená kvůli spíše měkkému dosedu a také velmi nízkému zdvihu. I přesto se s nimi pracuje dobře, i když bych uvítal o něco menší odpor při stisku. Jiné ovladací prvky na této myši nenajdete, pokud tedy mezi ně nepočítáme vypínač.

Ten je umístěn vespod mezi přední dvojicí malých kulatých teflonů. Jejich malá ploška je při pohybu znát, což ale neznamená, že by myš špatně klouzala. Teflony jsou velmi hladké a takový je i pohyb myši, pouze při použití třeba na dřevěném stole myš zní, jako by jej brousila.

Nakonec se podíváme pod spodní panel, kde již byly připraveny dvě baterie typu AA, mezi nimiž je i prostor, kam můžeme uložit transmitter. To se může hodit, protože vzhledem k jeho titěrnosti jej nebude těžké ztratit. Mimochodem, tato myš stejně jako ta druhá je schopna pracovat i s jednou baterií. Pouze výdrž v takovémto případě bude samozřejmě poloviční, čili cca 9 měsíců dle specifikací.


Příslušenství


Kromě samotné myši a transmitteru Unifying v balení najdeme už jen několikajazyčný návod, kde se dozvíme především o tom, co nám tato myš nabídne, respektive jaké funkce. Pak už tu jsou jen nějaké informace o bezpečnosti, záruce, atp.
reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek