www.svethardware.cz
>
>
>

Megatest 19" LCD: BenQ FP93GX

Megatest 19" LCD: BenQ FP93GX
, , recenze
Druhým v pořadí je monitor BenQ FP93GX s technologií TN, u něhož výrobce udává tyto parametry: odezva: 2 ms, kontrast 700:1, jas 270 cd/m^2 a pozorovací úhly 140/135 stupňů. Jeho orientační cena je 9 000 Kč s DPH.
K oblíbeným
reklama

Design a ergonomie


BenQ také vsadil na tradiční stříbrno-černý design. Začínám mít pocit, že výrobci ani nechtějí zkoušet jiné barevné kombinace a drží se zajetých kolejí. Naštěstí je design tohoto kousku povedený, ostré hrany, tenký rámeček a pěkně provedená tlačítka. Uvidíme, co ukáží testy.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Noha bohužel neumožňuje jakýkoli zdvih. Pro pohodlnou práci si tedy nejdříve uvědomte, jestli je váš stůl dostatečně uzpůsoben. Pro člověka, který je vysoký zhruba 185cm, je třeba mít pod monitorem cca 10-15cm podstavec.


Náklon monitoru

Naopak náklon je opravdu dobrý a to hlavně náklon vpřed (-20° a to přestože výrobce udává pouhých 5°). Náklon vzad již dosahuje celkem běžných 25°. Příjemným překvapením je lehká aretace v nulové poloze. Pokud chcete monitor narovnat, stačí poslepu do něj strčit a on se narovná.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Z čelního pohledu je patrné, jak je rámeček pěkně tenký. Levý, pravý a horní okraj je tlustý 13mm. Spodní je pak o 2mm tlustší a to jen díky tlačítkům. Právě tlačítka jsou provedena velmi dobře. Stisk je přesný a hmatové oddělení jednotlivých tlačítek ve tmě je dostatečné.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

V noze panelu se skrývá tradiční "BenQ-ovské" očko pro uchycení kabelů. To je třeba vyjmout, nastrčit do něj kabely a poté vrátit zpět na své místo. Je to jednoduché a účinné.


Konektory (Pro zvětšení klikněte) *špatná fotografie, bude opravena koncem týdne.

Konektory jsou tradiční, DVI-D, D-Sub a napájecí. Díky tomu, že má monitor integrován zdroj, není nutné speciálního konektoru pro napájení, což je asi nejlepší řešení.Dodávané příslušenství
  • DVI-D SingleLink kabel
  • D-Sub kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s drivery a manuálem

DVI-D, D-Sub a napájecí kabely jsou standardní výbavou prakticky každého moderního LCD panelu. BenQ samozřejmě není výjimkou.


BenQ FP93GX
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
19" (5:4)
Ideální odezva
2 ms
Jas
270 cd/m^2
Kontrast
700:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
140°/135°
Počet barev
16,2mil (6-bit + dithering)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO (VESA 100mm)
Hmotnost
6,8 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
NE
Spotřeba
40W
Různé variace tohoto modelu
NE
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena: 9 000,- Kč s DPH

V další kapitole se podíváme pod kapotu a na ovládání samotného monitoru.
reklama
Nejnovější články
Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží? Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží?
Ve vnějších částech Sluneční soustavy obíhá pěkná řádka větších objektů, přičemž tím máme na mysli oblast za oběžnou dráhou Neptunu - poslední planety soustavy. Dalších 139 planetek bylo přitom nově objeveno díky Dark Energy Survey. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory
Intel se rozhodl aktualizovat svůj ISA Extensions manuál, který je určen především programátorům k tomu, aby věděli, na co se mohou připravovat. Dozví se tak o tom, které instrukce budou podporovány teprve chystanými procesorovými řadami. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19 D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19
Kanadská společnost D-Wave Systems se rozhodla, že své kvantové počítače dá k dispozici pro výzkum nemoci Covid-19 a hledání léku. To představuje možnost využití jejich výkonu prostřednictvím služby Leap 2. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek