reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Megatest 19" LCD: LG L1970HQ

16.8.2006, Pavel Kovač, recenze
Megatest 19" LCD: LG L1970HQ
Sedmým v pořadí je monitor LG L1970HQ s technologií TN, u něhož výrobce udává tyto parametry: odezva: 4 ms, kontrast 2000:1, jas 300 cd/m^2 a pozorovací úhly 160 stupňů v obou směrech. Jeho orientační cena je 10 000 Kč s DPH.

Design a ergonomie


Nedávno jsme recenzovali LCD panel LG L1970HR, který je designově naprosto shodný s tímto LG L1970HQ. Rozdíl v těchto dvou panelech je pouze odezva (2ms u HR oproti 4ms u HQ). Samotný "přebal" panelu je však naprosto shodný, dokonce zde nenajdete ani rozdíl v natisknutých nápisech. Rámeček je poměrně tenký (18mm), ovšem díky tmavému lemu vytváří nepříjemný tlustý dojem. Je zde krásně vidět, jak je důležité myslet i na barevnou kombinaci.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Díky tomu, že monitor neobsahuje reproduktory, je rámeček pěkně symetrický a pokud by umožňoval pivot, ničím by nebyl rušen. Ono slůvko "pokud" je však velmi důležité. Monitor totiž není pro pivot uzpůsoben a to je velká škoda.


Náklon monitoru

Naklonit monitor jde pouze o 20° a to pouze dozadu. Dopředu bohužel naklonit nelze, což je u TN panelu celkem velká nevýhoda, protože, jak jistě víte, je pohled zespodu na obraz obvykle dost tragický, ale nepředbíhejme. Zdvih monitoru je také velmi malý, což je způsobeno konstrukcí stojanu. Zdvih 4cm opravdu není mnoho a pokud máte rovný stůl, nebude monitor zrovna v ergonomické poloze.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Z čelního pohledu je patrné, jak jsou umístěna tlačítka. Sice nejsou dotyková jako u některých panelů LG, ale jsou dobře skryta, čímž nenarušují linie rámečku. Pouze tlačítko "Power" vystupuje z hrany, avšak je pěkně elegantně vyřešeno.


Tlačítka pro ovládání OSD menu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka jsou mikrospínačová, ale jdou velmi špatně stisknout. Navíc pokud je monitor v nejnižší poloze, nelze se na tlačítka ani dostat a je třeba monitor nadzdvihnout. Nic příjemného.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Monitor je díky externímu zdroji opravdu málo hluboký a nepotřebuje průduchy pro odvětrání. Externí zdroj však občas může vadit a to zvláště při přenášení. Rozhodněte se však sami, zda je to výhoda či nevýhoda. Jako plus je lepší design a jako mínus je další zbytečná krabička pod stolem.
Dodávané příslušenství
  • DVI-D SingleLink kabel
  • D-Sub kabel
  • Externí zdroj
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s drivery a manuálem

Opět výrobce nezapomněl na DVI-D kabel, čímž zabránil případným problémům, kdy si uživatel koupí monitor a najednou zjistí, že musí ještě přiobjednat DVI kabel.


LG L1970HQ
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
19" (5:4)
Ideální odezva
4 ms
Jas
300 cd/m^2
Kontrast
2000:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
160°/160°
Počet barev
16,2mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO (VESA 100mm)
Hmotnost
5,4 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
NE
Spotřeba
39W
Různé variace tohoto modelu
NE
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena: 10 000,- Kč s DPH

Příští kapitola bude opět ve znamení ovládání a OSD menu.
reklama