www.svethardware.cz
>
>
>

Megatest 19" LCD pro hráče: LG L1960TR

Megatest 19" LCD pro hráče: LG L1960TR
, , recenze
Desátým v pořadí se stal LG L1960TR, který má vysoce nadprůměrné papírové parametry. Odezva 2 ms, kontrast 3000:1 (dynamický), jas 300 cd/m2 a pozorovací úhly jsou v obou směrech stejné 170°. LG se vždy snažil klást velký důraz na design a ani tento panel není výjimkou.
reklama

Lesklý design


To, že firma LG vyrábí hodně nápadité monitory, jistě nemusím nikomu připomínat. Design jejich monitorů je velice zajímavý a atypický. Tentokrát LG vsadila na lesklý plast s chromovým rámečkem. Je to samozřejmě otázka vkusu, osobně tento design až tak nemusím, ale znám spoustu lidí, kteří si na různé pochromované věci a obecně lesklé povrchy potrpí. Proto nechám rozhodování pouze na vás a upozorním spíše na tovární zpracování.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Na obecném pohledu jsou dobře patrné všechny základní křivky. Podstavec je kruhový, vyrobený z lesklého černého plastu a na svém okraji nese chromový prstýnek. Noha panelu je také černá, lesklá, ale bohužel i méně polohovatelná. Samozřejmě i samotný panel má na okraji tento chromový lem a vše tak pasuje k sobě. Samotné provedení plastů je bohužel typicky "LGčkovské" - je na nich zkrátka vidět, že jsou to tenké plasty a sem tam něco nedoléhá tak, jak by mělo.


Náklon monitoru (Pro zvětšení klikněte)


Je sice škoda, že nelze monitor zdvihnout, ale u těchto monitorů (19" nižší třídy) se to dá očekávat. Zkrátka výrobce se snaží cenu srazit co nejníže, a tak se šetří, kde se jen dá. Náklon vpřed je dostatečných -5° a vzad také příjemných +25°.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)


Na zadní straně toho sice moc nenaleznete, je to dáno hlavně tím, že monitor má externí zdroj, a tak nepotřebuje tolik chladit. Jeho elektronika je zcela chráněna od okolního světla celistvým plastem, pouze v dolní části lze plast sundat a zapojit kabely pro napájení a obrazový vstup. Celý monitor tak působi kompaktním dojmem.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Na pravé straně je umístěno dotykové tlačítko pro zapínání a vypínání monitoru. Z počátku jsem stále sahal zespodu na spodní okraj chromového rámu, protože dříve takto LG řešilo dotyková tlačítka. U tohoto modelu je to však jinak; musíte přiložit prst na značku .


Tlačítka na ovládání OSD menu

Na pravém okraji panelu jsou pak umístěna - tentokrát již klasická mikrospínačová - tlačítka pro ovládání OSD menu. Ta jsou ovšem celkem slitá do sebe a hmatové oddělení je tedy problematické. Ovládání menu vyžaduje tedy trošku cviku.Tlačítka pro OSD menu

Obrazové vstupy jsou již evergreenem a DVI-D a D-Sub již nikoho nepřekvapí. Protože má monitor externí vstup, tak je zde přítomen pouze malý konektor pro 12V napájení.


Konektory (Pro zvětšení klikněte)

Dodávané příslušenství:
  • D-Sub kabel
  • USB kabel
  • DVI kabel
  • Audio kabel
  • Napájecí kabel a zdroj
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálemLG 1960TR
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
19" (5:4)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast
3000:1 (dynamický)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/170°
Počet barev
16,2mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
D-Sub, DVI-I, Audio
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
6 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
NE
Spotřeba
typ 37 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena 5 000,- Kč bez DPH

reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek