www.svethardware.cz
>
>
>

Megatest 19" LCD pro hráče: LG L1960TR

Megatest 19" LCD pro hráče: LG L1960TR
, , recenze
Desátým v pořadí se stal LG L1960TR, který má vysoce nadprůměrné papírové parametry. Odezva 2 ms, kontrast 3000:1 (dynamický), jas 300 cd/m2 a pozorovací úhly jsou v obou směrech stejné 170°. LG se vždy snažil klást velký důraz na design a ani tento panel není výjimkou.
K oblíbeným
reklama

Lesklý design


To, že firma LG vyrábí hodně nápadité monitory, jistě nemusím nikomu připomínat. Design jejich monitorů je velice zajímavý a atypický. Tentokrát LG vsadila na lesklý plast s chromovým rámečkem. Je to samozřejmě otázka vkusu, osobně tento design až tak nemusím, ale znám spoustu lidí, kteří si na různé pochromované věci a obecně lesklé povrchy potrpí. Proto nechám rozhodování pouze na vás a upozorním spíše na tovární zpracování.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Na obecném pohledu jsou dobře patrné všechny základní křivky. Podstavec je kruhový, vyrobený z lesklého černého plastu a na svém okraji nese chromový prstýnek. Noha panelu je také černá, lesklá, ale bohužel i méně polohovatelná. Samozřejmě i samotný panel má na okraji tento chromový lem a vše tak pasuje k sobě. Samotné provedení plastů je bohužel typicky "LGčkovské" - je na nich zkrátka vidět, že jsou to tenké plasty a sem tam něco nedoléhá tak, jak by mělo.


Náklon monitoru (Pro zvětšení klikněte)


Je sice škoda, že nelze monitor zdvihnout, ale u těchto monitorů (19" nižší třídy) se to dá očekávat. Zkrátka výrobce se snaží cenu srazit co nejníže, a tak se šetří, kde se jen dá. Náklon vpřed je dostatečných -5° a vzad také příjemných +25°.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)


Na zadní straně toho sice moc nenaleznete, je to dáno hlavně tím, že monitor má externí zdroj, a tak nepotřebuje tolik chladit. Jeho elektronika je zcela chráněna od okolního světla celistvým plastem, pouze v dolní části lze plast sundat a zapojit kabely pro napájení a obrazový vstup. Celý monitor tak působi kompaktním dojmem.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Na pravé straně je umístěno dotykové tlačítko pro zapínání a vypínání monitoru. Z počátku jsem stále sahal zespodu na spodní okraj chromového rámu, protože dříve takto LG řešilo dotyková tlačítka. U tohoto modelu je to však jinak; musíte přiložit prst na značku .


Tlačítka na ovládání OSD menu

Na pravém okraji panelu jsou pak umístěna - tentokrát již klasická mikrospínačová - tlačítka pro ovládání OSD menu. Ta jsou ovšem celkem slitá do sebe a hmatové oddělení je tedy problematické. Ovládání menu vyžaduje tedy trošku cviku.Tlačítka pro OSD menu

Obrazové vstupy jsou již evergreenem a DVI-D a D-Sub již nikoho nepřekvapí. Protože má monitor externí vstup, tak je zde přítomen pouze malý konektor pro 12V napájení.


Konektory (Pro zvětšení klikněte)

Dodávané příslušenství:
  • D-Sub kabel
  • USB kabel
  • DVI kabel
  • Audio kabel
  • Napájecí kabel a zdroj
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálemLG 1960TR
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
19" (5:4)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast
3000:1 (dynamický)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/170°
Počet barev
16,2mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
D-Sub, DVI-I, Audio
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
6 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
NE
Spotřeba
typ 37 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena 5 000,- Kč bez DPH

reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře