www.svethardware.cz
>
>
>

Megatest 19" LCD pro hráče: Samsung 931BF

Megatest 19" LCD pro hráče: Samsung 931BF
, , recenze
Jedenáctým v pořadí se stal LCD panel Samsung 931BF. Jedná se o model s technologií TN, u kterého výrobce udává následující parametry: doba odezvy: 2ms, kontrast 700:1, jas 300 cd/m^2 a pozorovací úhly 160 stupňů v obou směrech. Tento monitor jsme už jednou testovali, avšak dnešní recenze je oproti předchozí doplněna o měření inputlagu.
K oblíbeným
reklama

Design a ergonomie


Samsung v tomto případě vsadil na vcelku netradiční design. Výrazně zakulacené rohy a tmavě šedá barva v kombinaci s černou vytváří opravdu dobrý dojem. Monitor hned na první pohled působí jako něco, na čem si dal výrobce opravdu záležet.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Podstavec je kulatý, uprostřed lehce prohloubený. Trochu problém je, že neumožňuje otáčení monitoru kolem vertikální osy (je třeba překonat odpor gumiček na spodní straně). Zdvihnout monitor do nějaké požadované výšky je vyloučeno, protože to zkrátka noha neumožňuje. Jediné, co tedy s panelem můžete provádět, je naklonit jej dozadu, přičemž alespoň 5° náklon dopředu by přišel jistě vhod. Na pivot můžete rovnou zapomenout.


Náklon monitoru

Náklon vzad je proveden dobře a při ustavování polohy klade příjemný, ne však velký, odpor. Celková kvalita zpracování plastů je výborná a například taková Belinea či Acer obvykle tuto vlastnost dost opomíjí a jejich plasty nejsou zrovna to nejlepší. Z čelního pohledu je patrné, že rámeček je celkem tlustý (22mm nahoře a po stranách, dole pak 35mm).


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka jsou umístěna na spodní hraně monitoru. Jejich stisk je příjemný a nelze jim prakticky nic vytknout. Snad jen popisky by mohly být lépe čitelné (jsou pouze prolisované). Zde asi vyhrál design nad ergonomií. Tlačítko power je vyrobeno z hliníku a dodává tak monitoru jakýsi netušený lesk. Zde je pěkně vidět, jak jednoduchý prvek dokáže oživit celkový design. Upravil jsem fotku tak, jak by vypadal monitor bez tlačítka.


Zaretušované tlačítko

Hned na první pohled by u monitoru něco chybělo. Právě toto stříbrné tlačítko je pro monitor z hlediska designu opravdu přínosné. Podsvícení tlačítka je modré, avšak v noci neruší. To bývá v poslední době celkem problém, jakoby výrobci již neuměli vyrobit LED, která svítí jen tak lehce a u většiny monitorů je LEDka taková, že osvítí celý pokoj.


Tlačítka pro ovládání OSD menu (Pro zvětšení klikněte)

Na zadní straně jsou umístěny otvory pro montáž VESA držáku s roztečí 75mm. Ve spodní části je kryt pro kabely, který celkem dobře plní svůj účel. Jen je škoda, že otvor pro vývod kabelů je tak velký a díky tomu nejsou kabely stejně uspořádány tak, jak by se slušelo.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Pod tímto krytem jsou umístěny již standardní obrazové konektory (D-Sub a DVI-D). Je zde také tradiční třípinový pro napájení. Zdroj je integrován do monitoru, což je jistě dobrá zpráva.Konektory (Pro zvětšení klikněte)
Dodávané příslušenství
  • DVI-D SingleLink kabel
  • D-Sub kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálem

Příslušenství je již evergreen, nic zde nechybí ani není navíc. Opět nenastane žádný problém při prvním spuštění.


Samsung 931BF
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
19" (5:4)
Ideální odezva
2 ms
Jas
300 cd/m^2
Kontrast
700:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
160°/160°
Počet barev
16,2mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO (VESA 75mm)
Hmotnost
5,5 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
NE
Spotřeba
38W
Různé variace tohoto modelu
ANO (stříbrný a černý)
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena 6 100,- Kč bez DPH

Příští kapitola bude opět ve znamení ovládání a OSD menu.
reklama
Nejnovější články
InSight hlásí: krtek už je celý zavrtán do Marsu a má šanci na úspěch InSight hlásí: krtek už je celý zavrtán do Marsu a má šanci na úspěch
Trvalo to, ale nakonec se podařilo. Sonda HP3 přezdívaná krtek se už dokázala celá zavrtat pod povrch vedle sondy InSight, která už téměř dva roky sedí na povrchu Marsu. Nyní už se tak krtek bude muset o sebe postarat sám. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Papermaster o Zen 3: IPC, výrobní proces a binning Papermaster o Zen 3: IPC, výrobní proces a binning
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, byl zpovídán serverem Anandtech a mezi probíraná témata se dostalo i to, co bylo dosud opomíjeno. Dočkáme se tak konečně odpovědi i na to, jaký konkrétní výrobní proces AMD pro Zen 3 používá? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Watch Dogs: Legion na XBX a PS5 běží ve 4K při 30 FPS s ray tracingem Watch Dogs: Legion na XBX a PS5 běží ve 4K při 30 FPS s ray tracingem
Ubisoft nás nedávno zaujal krvavými hardwarovými nároky na svou novou hru Watch Dogs: Legion. Ty byly nově upraveny tak, že zahrnují také nové a ještě neprodávané GeForce. Nyní se ale na ně můžeme podívat v souvislosti s novými konzolemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Igor's Lab: Navi 21 XT bude mít 320W TGP a GDDR6 se 16 Gb/s Igor's Lab: Navi 21 XT bude mít 320W TGP a GDDR6 se 16 Gb/s
Igor Wallossek poupravuje nedávný tweet o tom, že by karty Navi 21 XT měly mít "pouze" 255W TGP či TBP. Dle jeho informací půjde spíše o hodnoty srovnatelné s řadou RTX 3080. A co paměti? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel prodá společnosti SK Hynix svou NAND Flash divizi i s továrnou Intel prodá společnosti SK Hynix svou NAND Flash divizi i s továrnou
Společnost Intel se stahuje z trhu s paměťmi NAND Flash a zbavuje se své příslušné divize, kterou převezme společnost SK Hynix. Do transakce přitom spadá i továrna Intelu, která se nachází v čínském Ta-lien. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře