www.svethardware.cz
>
>
>

Megatest 19" LCD pro hráče: Samsung 931C

Megatest 19" LCD pro hráče: Samsung 931C
, , recenze
Dvanáctým v pořadí se stal Samsung 931C, který má oproti ostatním hodně nadprůměrné parametry. Odezva 2 ms, kontrast 2000:1 (dynamický), jas 250cd/m2 a pozorovací úhly jsou v obou směrech stejné - 160°. Na stránkách výrobce se tento monitor honosí rozšířeným gamutem a uvidíme tedy, jak si povede.
K oblíbeným
reklama

Nápaditý design


Samsung vsadil na svůj oblíbený design. Hlavní tlačítko pro zapínání monitoru je napůl zapuštěno v černém rámečku a napůl ve stříbrné listě pod rámečkem. Tím Samsung docílil velice atraktivního vzhledu a prakticky nic ho to nestálo. Samotný černý rámeček je vyroben z lesklého plastu, který trošku připomíná povrchem přehrávač iPod, dokonce i zakulacení rohů je takové velice podobné. Inu je vidět, kde Samsung "chytal" inspiraci.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Podstavec se však k monitoru až tolik nehodí. Nevím proč, ale tento kulatý, napůl lesklý kus plastu zkrátka k monitoru nejde. Určitě by to šlo lépe, ale naštěstí to není nic tragického, a tak se to dá omluvit. Noha, která drží panel nad stolem, poskytuje záklon 30° avšak náklon vpřed je nulový, což je obrovská škoda.


Náklon monitoru (Pro zvětšení klikněte)


Na fotce přední strany již nic nového prakticky nevidíme, a tak se můžem s klidem přesunout na stranu zadní.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)


Zadní straně skrývá otvory pro VESA držák o rozteči 75 mm a kryt pro schování kabelů. Testovaný vzorek sice dorazil bez tohoto krytu (jde o předváděcí vzorek), ale při koupi jej samozřejmě dostanete. Pro úplnost zde přikládám ještě fotografii z recenze monitoru Samsung 931BF z minulého megatestu.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)Zadní pohled foto z monitoru Samsung 931BF (Pro zvětšení klikněte)


Na levé straně naleznete tlačítka pro ovládání OSD menu. Jejich stisk je příjemný a jistý. Popisky nejsou sice barevně odlišeny od pozadí a tak je v noci prakticky nemáte šanci přečíst, ale za deního světle není problém.


Tlačítka na ovládání OSD menu (Pro zvětšení klikněte)

Panel obsahuje jeden USB konektor, který je vlastně pouze prodloužením vstupního USB konektoru. Je to trošku škoda, protože takový čtyřportový HUB by se jistě hodil. Jsou zde také i 3,5mm jack konektory pro sluchátka a mikrofon. Toto pokládám za velice šikovné.


Konektory (Pro zvětšení klikněte)


Dodávané příslušenství:
  • D-Sub kabel
  • DVI kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálem

V balení je opět vše potřebné pro plnohodnotný provoz. Nemusíte se tedy ničeho bát.


Samsung 931C
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
19" (5:4)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
250 cd/m2
Kontrast
2000:1 (dynamický)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
160°/160°
Počet barev
16,2mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
D-Sub, DVI-D
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO (Vesa 75mm)
Hmotnost
5,5 kg
Norma TCO
TCO`99
Pivot
NE
Spotřeba
typ 38 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-
Orientační cena 6 300,- Kč bez DPH


reklama
Nejnovější články
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sonda OSIRIS-REx nabrala velké množství vzorku, materiál ale vypadává Sonda OSIRIS-REx nabrala velké množství vzorku, materiál ale vypadává
NASA vypravila sondu OSIRIS-REx na dalekou cestu k asteroidu Bennu před několika lety, nedávno se sondě s pomocí robotické paže podařilo získat vzorky z povrchu. Podle NASA by materiálu mělo být dostatek, řešit musí ale i problém s vypadáváním. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Acer uvedl 6 nových herních monitorů Predator a Nitro Acer uvedl 6 nových herních monitorů Predator a Nitro
Společnost Acer přichází s šestici nových herních monitorů, které spadají do řad Predator a Nitro. Nabídka zahrnuje výkonné modely i varianty pro méně náročné hráče. Máme tu i monitory s certifikací TÜV Rheinland Eyesafe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala