reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Megatest TV tunerů pro USB (DVB-T) - 1. část

18.12.2006, Radek Jahoda, recenze
Megatest TV tunerů pro USB (DVB-T) - 1. část
Obstarali jsem pro test 19 malých DVB-T přijímačů (tzv. klíčenek) vhodných především na cesty k notebooku. Podíváme se na zástupce od výrobců ASUS, AVerMedia, Compro, Freecom, Genius, Hauppauge a Leadtek.
Druhým zástupcem Hauppauge je WinTV Nova-T, který je oproti předchůdci čistě digitální. Moc toho ale o něm nenapovídáme, protože už bylo vlastně všechno řečeno, takže si to pouze připomeneme. Zabalen je úplně stejně jako HVR900, pouze má jiný vnější obal.


Uvnitř se pak nachází přijímač s cestovní anténou, která je jen jedna a obyčejná prutová, dále je zde krátký USB kablík, CD s ovladači a stručný návod na instalaci.Přijímač je o něco menší než HVR-900 (88x22x15mm), ale koncepcí, tvarem i barvou těla i krytky je jinak úplně stejný.


Anténní konektor má klíč také stejný, což je jedině dobře.Po straně pak máme rovněž čidlo dálkového ovládání, přestože žádný ovladač přiložen není.


Uvnitř nalezneme pouze jednu desku, na vrchní straně jsou nám již známé obvody...


... a na spodní je jen pár pomocných obvodů.Jako tuner zvolil výrobce MT2060 od Microtune, demodulaci a USB připojení obstarává DIB7700B od DIBcom. Ani tuner ale není přikryt žádným plechem.


Instalace pak probíhá úplně stejně jako u hybridního kolegy; obsahuje stejný instalátor. Do Správce ovladačů se nainstaluje ovladač pod o něco delším jménem a zajímavý je také jeho konec, který značí přítomnost dálkového ovladače (který ale nemáme).


V DirectShow se pak objeví BDA ovladače, s kterými funguje i ProgDVB.Aplikace je úplně stejná, takže se nebudeme opakovat. Trpí stejnými nectnostmi jako u HVR-900, což je hlavně nepodporovaná česká diakritika.Závěr je tedy úplně stejný - dobrý hardware s dobrým zpracováním, ale bez stínění, software pak sice funkční, ale poněkud zastaralý.velký anténní konektor
čeština u EPG a teletextu
dobré zpracování
Ikona Odkaz na databázi
Orientační cena: 1840,- Kč včetně DPHZa zapůjčení přijímače děkujeme firmě 100MEGA distribution


reklama