www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft LifeCam HD-3000: levných 720p

Microsoft LifeCam HD-3000: levných 720p
, , recenze
Microsoft si v letošním roce připravil nejen moderní webkamery k počítači za vysoké cen, ale i levnější modely. Model LifeCam HD-3000 se bude hodit i pro notebooky, které sice mají obvykle vlastní, ale těm má konkurovat nejen kvalitou obrazu.
K oblíbeným
reklama

Obrazové testy


Nejdříve se podíváme, jak kamera zabírá předtištěné materiály, jež běžně využíváme pro obrazové testy v recenzích webkamer. Jedná se o koláž fotografií, černobílý přechod, barevný přechod, jemný barevný přechod, milimetrový papír a přidali jsme také text, k čemuž byl využit manuál webkamery.


- klikněte pro zvětšení -

Už první obrázek ukazuje, že kamera nemá problém se zachytáváním pestrobarevných scén, ovšem její kresba rozhodně není dokonalá, což se projevuje rozmazaným obrazem a neostrými linkami či textem. Pod toto se může podepsat její objektiv, snímací čip či nejspíše rovnou obojí.


- klikněte pro zvětšení -

Když jí předložíme prostý černo-bílý přechod, vidíme její tendenci nacházet v něm teplé barvy z červeného spektra, což se ukáže i v jiných případech.


- klikněte pro zvětšení -

Barevný přechod je na druhou stranu naprosto v pořádku s vyváženým spektrem barev.


- klikněte pro zvětšení -

To samé můžeme pozorovat u jemných barevných přechodů, takže se potvrzuje to, co jsme pozorovali u hned prvního obrázku s koláží.


- klikněte pro zvětšení -

Avšak když webkamerce naservírujeme milimetrový papír, pak se ukáží její problémy jednak s ostrostí a také s tendencí nacházet barvy tam, kde nejsou.


- klikněte pro zvětšení -

To vše se také projeví při záběru na list papíru s textem a grafikou, takže ani zde není obraz ostrý a projevují se v něm nepatřičné barevné odstíny.

Co se týče režimu TrueColor, pak ten jsme si již dostatečně vyzkoušeli v minulé recenzi. Jedná se o softwarovou funkci, takže jako taková bude stejně dobře fungovat i v tomto případě.


reklama
Nejnovější články
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy
Známý leaker @9550pro nasdílel fotografii ukazující promítanou procesorovou roadmap Intelu z jisté prezentace, která se týká jednak procesorů Alder Lake-S, ale také platfomy Eagle Stream se serverovými Sapphire Rapids. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt
Holandská společnost ASML je coby dosud jediný výrobce strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) v polovodičovém průmyslu nenahraditelná společnost, která je tak i ostře sledovaná. Co si přitom její šéf myslí o sankcích proti Číně?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy
Tento týden vydaný update KB5001330 nejen opravuje chyby, ale také může přinést některé nové. Část uživatelů si stěžuje na snížení herního výkonu, chybové hlášky při instalaci nebo dokonce modrou obrazovku smrti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste
Nedávno jsme se dozvěděli, že čínské firmy skupují vybavení pro továrny na výrobu počítačových čipů, ovšem to šlo spíše o starší stroje z druhé ruky. Nyní jde o celkové tržby z prodeje výbavy, které trhají rekordy.
Včera, aktualita, Jan Vítek