www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft LifeCam HD-3000: levných 720p

Microsoft LifeCam HD-3000: levných 720p
, , recenze
Microsoft si v letošním roce připravil nejen moderní webkamery k počítači za vysoké cen, ale i levnější modely. Model LifeCam HD-3000 se bude hodit i pro notebooky, které sice mají obvykle vlastní, ale těm má konkurovat nejen kvalitou obrazu.
K oblíbeným
reklama

Testy za světla - reálné prostředí


Podívejme se nyní na fotografii exteriéru pořízenou v nativním rozlišení webkamery, tedy 1280 x 720 a také příslušné video (3,3 MB, wmv). Na fotografii se bohužel podepisují problémy webkamerky s ostrostí obrazu, což ale v tomto případě není vada, i když jinak je barevné podání celkem v pořádku. Video v rozlišení 720p je však i při dostatku světla trhané a projevují se v něm i skokové úpravy clony, takže na natáčení to moc není.


exteriér za světla - klikněte pro zvětšení -

První výsledek z interiéru je již výrazně ostřejší, což napovídá o pevném ohnisku objektivu. Microsoft se ve specifikacích také nechlubí automatickým ostřením, takže budeme tedy předpokládat opak. Barevně je tento snímek také celkem v pořádku, pokud nás tedy neznechutí tendence kamery barevně zpestřovat bílé plochy.


interiér za světla - klikněte pro zvětšení -

Také ostatní dvě fotografie pořízené v interiéru jsou celkem v pořádku a určitě působí lépe než ukázka z venkovního prostředí. Možná by ale u nich mohly být sytější barvy, což se ale dá dodatečně upravit v nastavení a také se ukazují potenciální problémy s přesvícením částí obrazu. S tím se například webkamera Microsoft LifeCam Studio vypořádala velmi dobře a nabídla i jiné kvality, jimiž HD-3000 nedisponuje. Ale nedivme se, když Studio nás přijde na trojnásobnou částku.


- klikněte pro zvětšení -


- klikněte pro zvětšení -

Podívejme se ještě na dvě videa z interiéru osvětleného sluncem schovaným za mraky. Světla ovšem byl dostatek na to, aby kamera mohla poskytnout slušné výsledky. První video (4,6 MB, wmv) je pořízeno v rozlišení 720p, zatímco druhé (3,1 MB, wmv) v rozlišení 640 x 360. Mezi pořízenými záznamy bohužel není viditelný rozdíl ve snímkovací frekvenci, takže to vypadá, že zvolením vyššího rozlišení můžeme jen získat. Ovšem živý obraz, který poskytuje software LifeCam, je daleko pohotovější a plynulejší v nižším rozlišení, a to právě v 640 x 360. U vyšších nastavení jsou pohyby daleko více trhané.

Mimochodem se zde stejně jako u LifeCam Studio záznamy rozjíždí s rozhozeným nastavením clony, které se uklidní až po pár sekundách. Nakonec se ještě zmíním o nárocích na čas procesoru, které byly při snímání v 720p kolem 15 - 20 procent v případě mobilního Core 2 Duo na 2,17 GHz a při rozlišení 640 x 360 to bylo kolem 10 procent.


Testy při umělém osvětlení - reálné prostředí


Nyní přichází na řadu dva snímky a jedno video (4,3 MB, wmv) pořízené v noci, kdy byl pokoj osvětlen pouze slabou lampičkou, která byla navíc obrácena do stěny. Pokud budeme opět srovnávat s LifeCam Studio, pak je jasně patrný vyšší barevný šum v obrazu, čímž se rovněž zesílí už tak nevalné vyvážení bílé barvy. Pokud ale na toto zapomeneme a spokojíme se s pochopitelnou sníženou obnovovací frekvencí, je webkamera dobře použitelná i v noci a nebál bych se říci, že bude lepší než většina integrovaných modelů v dnešních noteboocích.


- klikněte pro zvětšení -

V noci se za slabšího umělého osvětlení také smažou rozdíly v obnovovací frekvenci mezi nízkým rozlišením a nejvyšším 720p. Kamera pak pochopitelně nemá ani problémy s ostřením, protože to nevyužívá, a tak se v noci nesetkáme rozmazaným obrazem vzniklým snahou kamery najít záchytný bod pro zaostření.


- klikněte pro zvětšení -


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD
Původní kryptoměny vznikly s myšlenkou využití výpočetního výkonu včetně toho, který jen tak leží ladem, přičemž následky dnes můžeme všichni pocítit i na vlastní peněženky. Pokud se ovšem ujme měna Chia, nemusí jít jen o grafické karty.
17.4.2021, aktualita, Jan Vítek44 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě
Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti jsme očekávali už mnohem dříve, ale plány se několikrát změnily. Nyní je ale zřejmé, že tyto nové karty už budou brzy vypuštěny na trh. A pak je tu ještě něco. 
17.4.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují
Došlo vám doma mléko nebo vejce? Pokud byste bydleli v Singapuru, mohli byste si objednat jejich doručení pomocí autonomního robota Camello. V současné době jsou testováni dva roboti, kteří navíc zvládnou dezinfekci pomocí UV záření.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model
Společnost Anker, která se dosud zabývala hlavně mobilním příslušenstvím nebo produkty chytré domácnosti, oznámila svou první webkameru PowerConf C300. Prodávána bude pod novou značkou AnkerWork.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů