www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft LifeCam HD-3000: levných 720p

Microsoft LifeCam HD-3000: levných 720p
, , recenze
Microsoft si v letošním roce připravil nejen moderní webkamery k počítači za vysoké cen, ale i levnější modely. Model LifeCam HD-3000 se bude hodit i pro notebooky, které sice mají obvykle vlastní, ale těm má konkurovat nejen kvalitou obrazu.
K oblíbeným
reklama
Webkamera Microsoft LifeCam HD-3000 nám slibuje především video v rozlišení až 720p, širokoúhlý obraz s poměrem stran 16:9, technologii TrueColor a univerzální stojan, což vše také splňuje. K tomu navíc nabízí i pěkné a pevné zpracování, kterému ovšem chybí jedna podstatná vlastnost, a sice kloub, který by nám při natáčení objektivu dal více svobody. Takto je možné kamerku natáčet pouze v horizontálním směru v omezeném úhlu. Aspoň že její ohebná noha poskytuje dostatečnou oporu.Fotografie a video lze neprokládaně pořizovat v rozlišení 1280 x 720, což pro dnešní videohovory přes internet bohatě stačí, ovšem dojem kazí jednak problémy s vyvážením bílé barvy, někdy i nastavením clony a v některých případech by mohlo vadit i pevné ohnisko. To je nastaveno tak, aby kamera co nejlépe zabírala uživatele sedícího před počítačem a blízké pozadí za ním, což je pochopitelné. Pokud se ale budeme snažit pořídit blízké záběry (text, apod.) nebo naopak vzdálenou scenérii, bude obraz rozmazaný více než obvykle.

Připravme se také na to, že nejlepších výsledků dosáhneme při nastavení rozlišení videa do 640 x 360. U vyšších rozlišení se již projeví nižší obnovovací frekvence nezávisle na tom, jak dobře je zabíraná scéna osvětlena. V tom se Microsoft LifeCam HD-3000 shoduje s integrovanými webkamerami v noteboocích, ovšem přeci jen bych rád podotknul, že celkově podává lepší výsledky než většina z nich.


Kvalitní a pěkné zpracování
Pohled lze nastavovat pouze horizontálně
Video v 720p
Pevné ohnisko
Ikona Odkaz na databázi
Vyvážení bílé
Cena v době testování: cca 520 Kč s DPH, záruka 3 roky


Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Microsoft LifeCam HD-3000 poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení kamery Microsoft LifeCam HD-3000 děkujeme firmě Microsoft

Vývoj ceny testovaného produktu:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD
Původní kryptoměny vznikly s myšlenkou využití výpočetního výkonu včetně toho, který jen tak leží ladem, přičemž následky dnes můžeme všichni pocítit i na vlastní peněženky. Pokud se ovšem ujme měna Chia, nemusí jít jen o grafické karty.
17.4.2021, aktualita, Jan Vítek44 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě
Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti jsme očekávali už mnohem dříve, ale plány se několikrát změnily. Nyní je ale zřejmé, že tyto nové karty už budou brzy vypuštěny na trh. A pak je tu ještě něco. 
17.4.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují
Došlo vám doma mléko nebo vejce? Pokud byste bydleli v Singapuru, mohli byste si objednat jejich doručení pomocí autonomního robota Camello. V současné době jsou testováni dva roboti, kteří navíc zvládnou dezinfekci pomocí UV záření.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model
Společnost Anker, která se dosud zabývala hlavně mobilním příslušenstvím nebo produkty chytré domácnosti, oznámila svou první webkameru PowerConf C300. Prodávána bude pod novou značkou AnkerWork.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů