www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

MSI GeForce GTX 960 Gaming 4G: vyplatí se 4 GB VRAM?

MSI GeForce GTX 960 Gaming 4G: vyplatí se 4 GB VRAM?
, , recenze
MSI GTX 960 Gaming 4G je další grafickou kartou založenou na grafickém čipu GM206 (GTX 960), tentokrát s posílenou pamětí na 4 GB. A právě o tom, jaké výhody nám poskytuje tato větší VRAM ve hrách a jestli se nám toto řešení vůbec vyplatí, bude dnešní článek.
K oblíbeným
reklama

MSI GeForce GTX 960 Gaming 4G


Dříve než se pustíme do testů samotných, pojďme si MSI GeForce GTX 960 Gaming 4G alespoň v krátkosti představit. Jde o alternativu k oblíbenému modelu MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G. Číslovka na konci názvu pak znamená, že tentokrát je grafická karta osazena celkem 4 GB grafické paměti (VRAM).


MSI GTX 960 Gaming 4G box


Kromě grafické karty balení obsahuje příručku (nechybí čeština), ovladače na DVD, redukci DVI-VGA a napájecí redukci 8/6pin. Chlazení zajišťuje povedený chladič s označením Twin Frozr V s technologií Torx Fan pro lepší chlazení, SuperSU Pipe pro lepší odvod tepla a Zero Frozr pro nulové otáčky ventilátorů při nízké zátěži.


MSI GTX 960 Gaming 4G front

Grafická karta má délku 270 mm a chlazení mají na starosti dva 95mm ventilátory, kterými je osazen vlastní chladič Twin Frozr V.


MSI GTX 960 Gaming 4G back


Zadní strana grafické karty je osazena „backplate“.


MSI GTX 960 Gaming 4G top


O napájení karty se stará jeden 8pinový napájecí konektor. Pěkné je i svítící logo MSI.


Konektivita
MSI GTX 960 Gaming 4G header
Monitor1 x DVI-I
1 x HDMI (2.0)
3 x DP (Display Port)
Napájení1 x 8pinový konektor
SLIAnoBoost, teplota, napětíMSI GTX 960 Gaming 4G gpu-z


Základní frekvence je 1216 MHz, boost frekvence je 1279 MHz a frekvence pamětí je 1753 Hz (efektivně tedy 7012 MHz). Reálná frekvence ve hrách je však daleko vyšší, což ukazuje následující graf.


MSI GTX 960 Gaming 4G Boost

Pokud ve své počítačové skříni grafickou kartu udržíte při teplotě nižší než 68 °C, což by neměl být problém, budete odměněni reálnou frekvencí 1405 MHz. Pokud ne, pak u této grafické karty počítejte s frekvencí 1392 MHz. Nezapomínejte ale, že tyto boost frekvence se liší kus od kusu a vy nemusíte mít na tak povedený kousek takové štěstí, jako jsme měli my.


Otáčky a hlučnost


Při nízkém vytížení grafické karty jsou ventilátory chladiče zastaveny a spuštěny až při dosažení teploty 63 °C. Otáčky ventilátorů se v testovaných hrách pohybovaly dle vytížení v rozmezí 800 - 1000 ot/min. Hluk generovaný větráky chladiče se pohyboval v rozmezí 33,4 - 34,0 dBA.

reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek