Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

OCZ RevoDrive 3 X2: rychlé SSD pro PCIe

7.10.2011, Jan Vítek, recenze
OCZ RevoDrive 3 X2: rychlé SSD pro PCIe
Dnes si vyzkoušíme něco skutečně zajímavého, a sice RevoDrive 3 X2 od společnosti OCZ Technology. Jde o SSD v podobě karty pro rozhraní PCI Express, které slibuje velmi vysoký výkon s datovou propustností až 1500 MB/s!

h2benchw


Nyní přichází čas na benchmark h2benchw, u nějž provedeme tři obvyklé sady testů, a to měření přístupové doby, sekvenčního čtení i zápisu a pak také sadu aplikačních testů, jejichž společným výstupem je aplikační index. V tomto případě můžeme provést srovnání s dříve testovanými moderními SSD.
První dva testy ukazují přístupovou dobu při čtení i zápisu, která nijak nevykračuje z řady výsledků ostatních SSD. Přeci jen se jedná v podstatě o SSD, které má obvyklé kontrolery a paměti, takže takové výsledky se daly očekávat.V případě sekvenčních operací benchmark h2benchw také neuvedl výsledky, které by se nějak výrazně lišily od ostatních modelů, i když bychom tedy očekávali, že budou daleko lepší. Až doposud jsme se tedy dle h2benchw nedočkali ničeho zvláštního a otázkou je, jestli v aplikačních testech bude situace jiná.
Většinou byl OCZ RevoDrive 3 X2 v aplikačních testech nejrychlejší, ovšem to mu stačilo pouze na to, aby předčil Kingston HyperX SSD o pouhých 7 bodů. Od SSD slibujícího rychlosti čtení až 1500 MB/s a zápis 1250 MB/s bychom přeci jen očekávali lepší výsledky, ovšem je také jasné, že je o opravdové maximum, kterého je možné dosáhnout a v reálném prostředí mohou být výsledky úplně jiné. My si později provedeme ještě další aplikační testy pomocí PCMark Vantage, který OCZ k testování doporučuje. Uvidíme tedy, zda budou výrazně odlišné.