reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Philips 190B7C - hrdý zastánce střední třídy?

4.10.2006, Pavel Kovač, recenze
Philips 190B7C - hrdý zastánce střední třídy?
Vracíme se k nejžádanější 19" velikosti LCD. Jejich cena je totiž tak nízká, že si je může dovolit takřka každý. Dnešní kousek je od Philipsu s displejem TN, ale s dobrými parametry: doba odezvy 8 ms, pozorovací úhly 176°/170°, jas 300 cd/m2 a kontrast 700:1.

Design... dobrý, ale ne pro všechny


Firma Philips vsadila na vcelku zajímavý design, bílé plasty v kombinaci se stříbrnými prvky působí opravdu netradičně. Věřím, že své zastánce si najde, avšak pro masy to rozhodně nebude. Navíc plasty jsou hned na první pohled celkem nekvalitní. Asi to dělá ta bílá barva, ale všichni dobře víme, že i bílá barva dokáže být opravdu pěkná (viz např. iPod). Protože se jedná o 19" panel s poměrem stran 5:4 a navíc s reproduktory v dolní straně, zdá se, že je plocha téměř čtvercová. Pokud jste navyklí na širokoúhlé monitory, asi těžko budete přecházet na tento poměr stran.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Podstavec má tvar boomerangu a na něm je umístěna klasická noha s možností výškově nastavit polohu panelu a to o 56 mm. Je však trochu škoda, že nelze panel otočit na výšku (pivot). Naštěstí náklon není vůbec špatný a to 25° vzad a 3° vpřed. V ergonomii tedy dostačuje prakticky všem.


Náklon monitoru (Pro zvětšení klikněte)

Čelní pohled prozrazuje velikost rámečku a to 22 mm ze shora a ze stran. Spodní rámeček je 50 mm velký a to jen kvůli reproduktorům, které jsou nasměrovány směrem k uživateli.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítek je sice dostatek, ale jejich provedení není až tak dobré. Vyžadují silný stisk a hlavně o sobě dávají celkem hlasitě vědět. To je však pouze drobnost a myslím, že není problém to překousnout. Mezi tlačítky jsou dostatečné mezery pro hmatové odlišení v noci.Tlačítka na monitoru (Pro zvětšení klikněte)

Zadní strana monitoru ničím nepřekvapí, otvory pro VESA držák o rozteči 100 mm, průduchy pro odvětrávání a celkem šikovná spona pro uchycení kabelů.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Konektory jsou zde pouze ty nejnutnější, DVI-D, D-Sub a audio vstup 3,5mm jack. Ve spodní části je ještě USB-B konektor, podle něj by se mohlo zdát, že má monitor integrovaný USB-Hub. Bohužel tomu tak není, jde pouze o jakési prodloužení jednoho USB konektoru ze zadní strany počítače na bok monitoru. Samozřejmě je to lepší než nic, ale když už si výrobce dává tu práci s montáží USB konektorů, určitě by nebyl problém namontovat plnohodnotný USB-Hub, alespoň se třemi nebo čtyřmi porty.Konektory (Pro zvětšení klikněte)
Dodávané příslušenství
  • D-Sub kabel
  • Napájecí kabel
  • Audio kabel
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálem

Trochu zklamáním je množství kabelů. Pouze D-Sub, napájecí a audio kabel je pro plnohodnotné používání opravdu málo. Zkrátka DVI kabel schází [tečka].


Philips 190B7C
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
19" (5:4)
Ideální odezva
8 ms
Jas
300 cd/m2
Kontrast
700:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
176°/170°
Počet barev
16,2mil (6-bit dithering s FRC)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, D-Sub a audio 3,5mm jack
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
ANO (VESA 100mm)
Hmotnost
6,14 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
NE
Spotřeba
typ 49 W
Různé variace tohoto modelu
190B7CS (stříbrný) 190B7CG (šedý)
Speciální vlastnosti
-
Orientační cena: 6 900,- Kč bez DPH
reklama