www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 239C4QH: levný, tenký s e-IPS a LED

Philips 239C4QH: levný, tenký s e-IPS a LED
, , recenze
Philips se také veze na vlně levných e-IPS monitorů s LED podsvícením. Má tento extrémně levný 23" monitor co nabídnout? Na první pohled ano. Je to hlavně tenký design a přívětivá cena. Uvidíme, jak si povede v našich testech.
K oblíbeným
reklama

Tenký, lehký...


Oficiální označení tohoto monitoru je Blade 2, tedy již druhá generace. Základní myšlenkou bylo vytvořit monitor tenký a designově zajímavý. A jak se to výrobci povedlo? Asi nejvíce vám napoví následující sada obrázků, která představí monitor zvenčí. V dalších kapitolách se zaměříme na měření a hodnocení. Při čelním pohledu vám bude hned jasné, že monitor má matnou povrchovou úpravu obrazovky, ale rámeček je výrazně lesklý. Pro někoho to může působit rušivě, ale na druhou stranu je to otázka vkusu.
Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


A protože jde o opravdu levný monitor, musíme se spokojit s menšími možnostmi polohování. Pouze náklon v rozmezí -4° až 17° (měřeno). Výrobce uvádí -3° až 15°. Nic víc vám monitor nenabídne. Žádný pivot, žádný zdvih. Samotná noha by mohla být o něco vyšší, protože pokud se posadíte vzpřímeně před počítač, díváte se už trochu nad horní hranu monitoru. Nějaké cca 3-4 cm by to jistě spravily.
Náklon monitoru (klikněte pro zvětšení)


Pro ovládání OSD menu zde slouží pětice dotykových tlačítek. Ale protože jsou opět umístěny na lesklém povrchu, musíte počítat s častějším čistěním. Otisky prstů se zde objevují velmi rychle. Ten, kdo nemá strach z policie, má jistě strach z designu, který otisky jistě utrpí.Ovládací prvky (klikněte pro zvětšení)


Zadní strana monitoru je také pěkně lesklá, resp. záleží na vás, zda tuto vlastnost preferujete. Zhruba v 1/3 je umístěna horizontální šedá linka, která ukončuje uchycení nohy do samotného monitoru.
Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Jako obrazové vstupy zde slouží dvojice HDMI konektorů (jeden je na pravé straně stojanu). Také zde naleznete analogový vstup D-SUB. Pro starší počítače (např. pokud sháníte monitor pro sekretářku apod.) se jistě hodí. Bohužel výrobce sáhl po externím zdroji. Stojan až tak malý není, aby se do něj nevešel samotný zdroj. Je to docela škoda, protože jinak by byl monitor i stabilnější. Ke stabilitě však nemám až tak velké výhrady a vzhledem k ceně monitoru se jedná o nadprůměr.Konektory

Dodávané příslušenství:
  • HDMI, D-Sub, audio propojovací kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

Philips 239C4QH
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23" (16:9)
Ideální odezva
7 ms (gtg)
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (20 000 000:1)
Výrobní technologie
e-IPS
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
6 bit + FRC
Rozteč bodů
0,265 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
2x HDMI, D-SUB
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
3,07 kg
Norma TCO
5.2
Pivot
NE
Spotřeba
28,5 W
Různé variace tohoto modelu
NE
Speciální vlastnosti
-

Ze specifikací je jasné, že jde o tradiční 23" e-IPS monitor s W-LED podsvícením po krajích monitoru. Vysoký dynamický kontrast by mohl být zárukou lepšího sledování filmů. Uvidíme.
reklama
Nejnovější články
Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090 Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090
Zítra bude spuštěna virtuální konference GTC 2021 společnosti Nvidia z kuchyně Jensena Huanga. Ten slíbil i nějaká ta překvapení a jedním z nich budou i schované poklady v rámci prezentace včetně GeForce RTX 3090.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů
Podle nejnovějších dat IDC zažil celosvětový trh s počítači výrazný meziroční růst. I přes pokračující nedostatek komponentů se mělo v 1. čtvrtletí 2021 prodat o polovinu více počítačů než vloni.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT
K módě prodeje NFT se přidává další velký hráč. Bude jím časopis Playboy, který po 67 letech přešel do čistě digitální formy a nyní chce začít prodávat kolekci svých děl, na kterých se podíleli i známí umělci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik