www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 241P4QPYE: všeuměl za rozumnou cenu

Philips 241P4QPYE: všeuměl za rozumnou cenu
, , recenze
Philips přišel s monitorem, který je zaměřen na poloprofesionální sféru. Slibuje slušné barvy a zajímavou cenu. Dokáže i levný VA monitor konkurovat dnešní vlně e-IPS? Už jen slib plných 8bitových barev je dobrou předzvěstí.
K oblíbeným
reklama

Průmyslový design, ale se šmrncem


Philips vsadil na tradiční (z dnešního pohledu možná pro někoho zastaralý) stříbrný design, který má však ostré rohy a celkově je nápaditý, a přesto neotřelý. Philips zkrátka zaujme na první pohled. Jeho průmyslovost a elegance v jednom z něj dělá horkého kandidáta na perfektní monitor. Uvidíme, co na to testy.

Logo výrobce
Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


Ze základního pohledu je již pěkně zřejmé, jaký je onen technický ráz samotného monitoru. Rámeček je na spodní straně rozšířen o reproduktory a docela velkou LED uprostřed. Ta svítí naštěstí jen lehce a má příjemnou bílou barvu.
Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Z čelního pohledu je již zcela zřejmý poměr stran 16:9 a velikost rámečku. Docela zvláštně působí dva senzory uprostřed spodní části monitoru. Ty detekují pohyb před monitorem, a pokud se přestanete hýbat, či se od počítače vzdálíte, monitor sníží jas, a poté se zcela vypne.
Náklon monitoru (klikněte pro zvětšení)


Boční pohled prozrazuje hned dvě věci. Jedna je velmi tenký panel a druhá je příjemný náklon, který uspokojí většinu uživatelů. Ergonomicky je na tom tedy monitor slušně.
Ovládací prvky (klikněte pro zvětšení)


Výrobce se svezl na dotykové vlně. Tlačítka nejsou nijak hmatově oddělena a ani se na obrazovce při aktivaci nezobrazí jejich funkce. Ve tmě bude tedy docela problém tlačítka vůbec najít, natož pak ovládat monitor. Minimálně tlačítko power by si zasloužilo nějakou identifikaci.
Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Zadní pohled je zcela čistý. Díky LED podsvícení nepotřebuje monitor otvory pro odvětrání, a tak jeho zadní strana působí čistě. Plast je hladký, ale není lesklý a jeho čištění tedy nebude problém.
Konektory


Jako obrazové vstupy zde slouží již běžný DVI a D-Sub konektor. Místo HDMI se výrobce uchýlil k modernějšímu DisplayPortu. Ten sice představuje nezatěžování licenčními poplatky, ale ne všechny grafické karty jej mají. Na druhou stranu, nic nebrání používání DVI konektoru, který je zkrátka osvědčený.

Dodávané příslušenství:
  • DVI, DisplayPort, D-Sub, audio propojovací kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

Philips 241PQPY
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
24" (16:9)
Ideální odezva
6 ms (gtg)
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
5000:1 (20 000 000:1)
Výrobní technologie
AMVA
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil.
Barevná hloubka panelu
8 bitů
Rozteč bodů
0,276 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
ANO 4x
Vstupy
DVI, D-Sub, DisplayPort
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
VESA 100 mm
Hmotnost
6,35 kg
Norma TCO
TCO 5.2
Pivot
ANO
Spotřeba
23,4W
Různé variace tohoto modelu
Stříbrný a černý
Speciální vlastnosti
-

Ze specifikací můžeme vyčíst jednu důležitou vlastnost, a to, že jde o AMVA panel. Ten je obdobou možná známějšího PVA, a je tak v dnešní e-IPS vlně příjemným čerstvým vánkem.
reklama
Nejnovější články
Adata SC680, externí SSD s USB-C 3.2 Gen2 Adata SC680, externí SSD s USB-C 3.2 Gen2
Do nabídky externích SSD disků společnosti Adata přibyl nový model SC680. Ten využívá velmi rychlého rozhraní USB-C 3.2 Gen 2. Stylové novinky budou k dispozici maximálně s kapacitou 960 GB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control? Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control?
Je naprosto jasné, že pokud autoři her kývnou společnosti Epic na to, aby jejich hra byla po jistou dobu nabízena exkluzivně pouze na Epic Games Store, nedělají to z čiré přízně. Nyní se dostalo na povrch i jedno číslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 Xbox Game Bar konečně přidal čítač snímků za sekundu Windows 10 Xbox Game Bar konečně přidal čítač snímků za sekundu
Windows 10 Xbox Game Bar je již dávno nedílnou součástí daného operačního systému a má uživatelům nabízet užitečné funkce spojené s hrami. Nyní se konečně dostalo i na čítač snímků za sekundu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Analýza 5 let prodejů na MindFactory ukazuje mocný návrat AMD do DIY Analýza 5 let prodejů na MindFactory ukazuje mocný návrat AMD do DIY
Občas se podíváme na to, jak se procesory x86 prodávají u našich sousedů. Jde o jednoho z největších německých maloobchodních prodejců, a sice MindFactory, který si vede své statistiky. A právě o nich bude řeč. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek