www.svethardware.cz
>
>
>

Philips 241P4QPYE: všeuměl za rozumnou cenu

Philips 241P4QPYE: všeuměl za rozumnou cenu
, , recenze
Philips přišel s monitorem, který je zaměřen na poloprofesionální sféru. Slibuje slušné barvy a zajímavou cenu. Dokáže i levný VA monitor konkurovat dnešní vlně e-IPS? Už jen slib plných 8bitových barev je dobrou předzvěstí.
K oblíbeným
reklama

Průmyslový design, ale se šmrncem


Philips vsadil na tradiční (z dnešního pohledu možná pro někoho zastaralý) stříbrný design, který má však ostré rohy a celkově je nápaditý, a přesto neotřelý. Philips zkrátka zaujme na první pohled. Jeho průmyslovost a elegance v jednom z něj dělá horkého kandidáta na perfektní monitor. Uvidíme, co na to testy.

Logo výrobce
Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


Ze základního pohledu je již pěkně zřejmé, jaký je onen technický ráz samotného monitoru. Rámeček je na spodní straně rozšířen o reproduktory a docela velkou LED uprostřed. Ta svítí naštěstí jen lehce a má příjemnou bílou barvu.
Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Z čelního pohledu je již zcela zřejmý poměr stran 16:9 a velikost rámečku. Docela zvláštně působí dva senzory uprostřed spodní části monitoru. Ty detekují pohyb před monitorem, a pokud se přestanete hýbat, či se od počítače vzdálíte, monitor sníží jas, a poté se zcela vypne.
Náklon monitoru (klikněte pro zvětšení)


Boční pohled prozrazuje hned dvě věci. Jedna je velmi tenký panel a druhá je příjemný náklon, který uspokojí většinu uživatelů. Ergonomicky je na tom tedy monitor slušně.
Ovládací prvky (klikněte pro zvětšení)


Výrobce se svezl na dotykové vlně. Tlačítka nejsou nijak hmatově oddělena a ani se na obrazovce při aktivaci nezobrazí jejich funkce. Ve tmě bude tedy docela problém tlačítka vůbec najít, natož pak ovládat monitor. Minimálně tlačítko power by si zasloužilo nějakou identifikaci.
Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Zadní pohled je zcela čistý. Díky LED podsvícení nepotřebuje monitor otvory pro odvětrání, a tak jeho zadní strana působí čistě. Plast je hladký, ale není lesklý a jeho čištění tedy nebude problém.
Konektory


Jako obrazové vstupy zde slouží již běžný DVI a D-Sub konektor. Místo HDMI se výrobce uchýlil k modernějšímu DisplayPortu. Ten sice představuje nezatěžování licenčními poplatky, ale ne všechny grafické karty jej mají. Na druhou stranu, nic nebrání používání DVI konektoru, který je zkrátka osvědčený.

Dodávané příslušenství:
  • DVI, DisplayPort, D-Sub, audio propojovací kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

Philips 241PQPY
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
24" (16:9)
Ideální odezva
6 ms (gtg)
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
5000:1 (20 000 000:1)
Výrobní technologie
AMVA
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil.
Barevná hloubka panelu
8 bitů
Rozteč bodů
0,276 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
ANO 4x
Vstupy
DVI, D-Sub, DisplayPort
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
VESA 100 mm
Hmotnost
6,35 kg
Norma TCO
TCO 5.2
Pivot
ANO
Spotřeba
23,4W
Různé variace tohoto modelu
Stříbrný a černý
Speciální vlastnosti
-

Ze specifikací můžeme vyčíst jednu důležitou vlastnost, a to, že jde o AMVA panel. Ten je obdobou možná známějšího PVA, a je tak v dnešní e-IPS vlně příjemným čerstvým vánkem.
reklama
Nejnovější články
Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090 Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090
Zítra bude spuštěna virtuální konference GTC 2021 společnosti Nvidia z kuchyně Jensena Huanga. Ten slíbil i nějaká ta překvapení a jedním z nich budou i schované poklady v rámci prezentace včetně GeForce RTX 3090.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů
Podle nejnovějších dat IDC zažil celosvětový trh s počítači výrazný meziroční růst. I přes pokračující nedostatek komponentů se mělo v 1. čtvrtletí 2021 prodat o polovinu více počítačů než vloni.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT
K módě prodeje NFT se přidává další velký hráč. Bude jím časopis Playboy, který po 67 letech přešel do čistě digitální formy a nyní chce začít prodávat kolekci svých děl, na kterých se podíleli i známí umělci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik