Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Philips 271P4QPJKEB: A-MVA pro filmy

4.3.2013, Pavel Kovač, recenze
Philips 271P4QPJKEB: A-MVA pro filmy
Sháníte velký monitor a pojem "retina" pro vás znamená více škody než užitku? Tak právě pro vás jsou zde 27" monitory s FullHD rozlišením. Pro filmy jsou takřka ideální, navíc dnešní Philips přináší A-MVA technologii, která je zkrátka na video ideální.

Philips 271P4QPJKEB


Nejprve se podíváme na design. Ten patří k takovému Philips standardu. Přesto jsou zde drobné odlišnosti, které dělají monitor zajímavým. Hlavní je kvalitní stojan, který má velký zdvih a možnost otočit monitor (pivot). Po designové stránce je relativně strohý. Největší kreace se odehrávají v samotné noze, která má otvor pro zkrocení kabelů. - základní pohled

Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


Spodní hrana obsahuje senzory a dotyková tlačítka. Naopak na horní hraně naleznete mikrofon a 2MPix kameru. Poslední "tečka" je LED indikující stav kamery. Pokud je v činnosti, tak zkrátka svítí. Máte tak jistotu, že vás nikdo nesleduje.


 - pohled zepředu

Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Pokud se podíváte na monitor z čelního pohledu, tak zjistíte, že velikost rámečku je na dnešní dobu trošku větší. Je to však zcela v souladu s designem Philips, který zkrátka vždy rámeček měl trošku větší. Rámeček je ovšem velmi pevný a monitor díky němu působí dobře robustně. Zkrátka pokud chcete "bezrámečkový" monitor, tak se musíte spokojit s horší konstrukcí. Naopak větší rámeček drží monitor slušně pohromadě. Philips se přiklonil k druhé variantě.


 - náklon

Náklon monitoru


V pravé části monitoru jsou umístěna dotyková tlačítka. Ta bohužel reagují, jak se jim chce. Je možné, že jsem měl nějaký horší kus, ale například tlačítko "OK" jsem musel "stisknout" několikrát, aby se akce provedla.


 - tlačítka

Ovládací prvky

U takto velkého monitoru je docela překvapivé, že byl obdařen funkcí pivot. Navíc vzhledem k tomu, že jde hlavně o filmový monitor, je tato funkce o to víc překvapivá. Přesto ji vidím velmi rád a je jedině dobře, že se alespoň někteří výrobci drží klasické konstrukce.


 - zdvih

Zdvih je na takto velký monitor docela slušný


 - pivot

Monitor si můžete i otočit (pivot)


 - pohled zezadu

Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Zadní strana je již nějakou tu dobu prakticky nezajímavá. Od dob LED podsvícení jde většinou o hladký plast s výstupkem pro konektory. A i to je případ dnešního Philipsu. Nejzajímavější je otvor v noze, kterým lze prostrčit kabely, a tím je trošku zkrotit. Sice nejde o kompletní tunel v noze, ale funkci plní dostatečně.


 - konektory

Konektory


Konektory jsou na dnešní dobu zcela standardní. DVI, DisplayPort a HDMI, co by zástupci digitálu a D-Sub jakožto analogový vstup.USB konektory


Na levé straně monitoru naleznete také USB rozbočovač a vstup. Vstup samozřejmě slouží i jako komunikace kamery a počítače.

Dodávané příslušenství:
  • HDMI a D-Sub kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

Philips 271P4QPJKEB
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
27" (16:9)
Ideální odezva
12 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
5000:1 (20 000 000:1)
Výrobní technologie
A-MVA
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
8 bitů
Rozteč bodů
0,311 mm
Nativní rozlišení
1920×1080
Vestavěné reproduktory
Ano 2× 2W
USB HUB
Ano 3×
Vstupy
DVI, HDMI, DisplayPort, VGA
Výstup pro sluchátka
Ano
Možnost montáže na stěnu
VESA 100×100mm
Hmotnost
7,5 kg
Norma TCO
TCO 5.2
Pivot
Ano
Spotřeba
43,2 W typ, 63,2 W max
Rozměry
639×580×242 mm
Různé variace tohoto modelu
x
Speciální vlastnosti
-