Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pinnacle Studio DV

4.4.2001, Emil Pavelka, recenze
Pinnacle Studio DV
Další hráč na poli digitálního videa - Pinnacle systems. Levnější studioDV je vybaveno stejnojmenným programem se základními funkcemi a intuitivním ovládáním. Je sice pravda, že Premiere nebo MediaStudio to není. Prostě ve třech krocích postupně video zachytíte, zeditujete a nakonec vyexportujete na DV, do AVI, MPEGu...
Další hráč na poli digitálního videa - Pinnacle systems. Měli jsme dva modely. Levnější studioDV je vybaveno stejnojmenným programem se základními funkcemi a intuitivním ovládáním. Je sice pravda, že Premiere nebo MediaStudio to není, ale daleko jednodušeji se do toho vniká a dovedu si představit, že to může spoustě lidí plně postačovat. Prostě ve třech krocích postupně video zachytíte, zeditujete a nakonec vyexportujete na DV, do AVI, MPEGu (kde si vyberete z přednastavených standardů, nebo zadáte hodnoty sami) nebo RealVidea. Kdo chce mít svou tvorbu pod lepší kontrolou, tomu může vyhovět další karta téže společnosti.Systémové požadavky:

Ikona Odkaz na databázi
Minimální
Doporučené
Procesor:
Pentium II 233 MHz
Pentium III 500 MHz
OS:
Windows 98(SE), ME, NT 4.0, 2000
Paměť
32 MB
64 MB
Systémový disk:
500 MB
2 GB
Disk pro video:
2 GB rychlý disk
18 GB rychlý disk
Grafika:
16 bit s podporou Direct Show
24 bit grafika s podporou Direct Show
CD-ROM
CD-ROM pro instalaci

Kodek je používán softwarový. Obraz má DV rozlišení, tedy 720x576 (pro PAL).
I tato karta byla testována v sestavě společně s Matrox Rainbow Runnerem, kde nedocházelo k žádným problémům. Je to tedy karta snášenlivá.Byl testován operační systém Windows98 ve své nové i původní verzi s DirectX8. Karta pracovala bez problémů a jeví se být dobrou volbou pro domácí uživatele, kteří chtějí co nejjednodušeji, nejrychleji (bez dlouhého zaškolování) zpracovávat digitální video s tím, že se bez složitějších úprav obejdou.

K testování zapůjčil Exac