Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pinnacle Video DV200

5.4.2001, Emil Pavelka, recenze
Pinnacle Video DV200
Tato karta firmy Pinnacle jako by z oka vypadla své sestřičce Studio DV. A i když ani po bližším ohledání nenaleznete žádné rozdíly, vzájemně zaměnitelné tyto karty nejsou. Ve své CMOSce mají uloženu svou identifikaci. Za peníze navíc, které zde zaplatíte, se vám odvděčí lepším softwarovým balíkem.
Tato karta firmy Pinnacle jako by z oka vypadla své sestřičce Studio DV. A i když ani po bližším ohledání nenaleznete žádné rozdíly, vzájemně zaměnitelné tyto karty nejsou. Ve své CMOSce mají uloženu svou identifikaci. Za peníze navíc, které zde zaplatíte, se vám odvděčí lepším softwarovým balíkem.S touto kartou je dodáván kvalitní střihový program Adobe Premiere 6.0 (my jsme však ještě "stihli" verzi 5.1). A v tomhle balíku je pro něj i něco navíc. Hollywood Cooper (v předchozí verzi balení to byl Pinnacle FreeFX) je opravdu pěkná sada přechodových efektů, které doplní Adobe Premiere po instalaci karty. Na testovaném PIII500 se 128 MB RAM a grafickou kartou Matrox G200/8MB se jedna sekunda renderovala asi 20 sekund (SW MS DV kodek, průměr z transition efektů crossfade a roll, při DV rozlišení). Na silnějším stroji s výkonnější grafikou, by se to dalo stlačit. Adobe Premiere je už poloprofesionální střihový software s velkými možnostmi. Navíc je rozšířenější než Ulead MediaStudio Pro.

Systémové požadavky:

Ikona Odkaz na databázi
Minimální
Doporučené
Procesor:
Pentium II 450 MHz
Pentium III 733 MHz
OS:
Windows 98(SE), ME, NT 4.0, 2000
Paměť
196 MB(NT, W2000)/128 MB(W98, SE, ME)
256 MB paměti
Systémový disk:
500 MB
2 GB
Disk pro video:
2 GB rychlý disk
18 GB rychlý disk
Grafika:
16 bit s podporou Direct Show
24 bit grafika s podporou Direct Show
CD-ROM
CD-ROM pro instalaci

Kodek je používán softwarový. Obraz má DV rozlišení, tedy 720x576(pro PAL).

Stejně jako její sestřička je i tato karta snášenlivá. Směřuje mezi ty, které neuspokojují editační možnosti Studia DV a dávají přednost Adobe Premiere před MedaStudiem společnosti Ulead. Za větší možnosti si tady už si ovšem budeme muset začít sahat hlouběji do kapsy.

Byl testován operační systém Windows98 ve své nové i původní verzi s DirectX8.


K testování zapůjčil Exac