Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Plextor PX-750A, návrat krále?

2.1.2006, Martin Daniel, recenze
Plextor PX-750A, návrat krále?
Ještě před pár lety byla značka Plextor mezi uživateli téměř posvátná a v podstatě jeho jediným slušným konkurentem na poli optických vypalovaček byl Plextoru pouze Teac. Časy se ovšem mění a stejně tak, jako pohasla hvězda Teacu, ze kterého se stal až na výjimky beznadějný OEM prodejce, zdá se, že přišla řada už i na Plextor.

Testy čtení DVDDVD-ROM
Plextor PX-750A čte lisovaná DVD-ROM média rychlostí 16x a metodou CAV. Má u nich i celkem slušné přístupové doby.
DVD-RW/+RW
Graf rychlosti čtení je u obou formátů stejný, proto Vám předkládám pouze tento. Přesto, že oficiální specifikace hovoří o tom, že Plextor PX-750A čte DVD-RW rychlostí 6x, jak je vidět, nedělá mu problémy ani rychlost 8x, stejně jako u DVD+RW.
DVD-R/+R
Stejně jako v předchozím případě, ani zde není rozdílu mezi DVD-R či DVD+R médii. Plextor PX-750A čte stejně jako všechny novější modely datová DVD rychlostí 16x.
Rychlost čtení datového DVD
Na následujících grafech můžete porovnat různé parametry čtení, přístupových dob apod., měřené na zkušebním DVD-R disku kromě Plextoru PX-750A i na mnoha dalších DVD vypalovačkách. Tento konkrétní graf ukazuje, jak si náš recenzovaný Plextor stojí v rychlosti čtení datového DVD mezi dalšími mechanikami.
Přístupové doby
U přístupových dob platí, že čím menší, tím lépe. Plextor se v tomto testu zařadil spíš mezi průměrné mechaniky.
Zátěž procesoru
I zátěž procesoru by měla být co nejmenší. Zde už jsou výsledky o poznání lepší.
Špičková přenosová rychlost v MB/s
První příčky obsadily mechaniky, které podporují režim Ultra DMA-4 a to s jedinou výjimkou u LG GSA-2166D, která byla ovšem testována na USB redukci.