www.svethardware.cz
>
>
>

Pokračování legendy: Fujitsu Siemens P19-3

Pokračování legendy: Fujitsu Siemens P19-3
, , recenze
Ve své době si vysloužil přízeň mnoha uživatelů a dokázal, že i za nízkou cenu lze získat monitor s dobrými barvami a perfektním podsvícením. Ano, byl to FS P19-2 a nyní přichází jeho nástupce Fujitsu Siemens P19-3. Dokáže se prosadit v době, kdy je na trhu opravdu velká konkurence?
K oblíbeným
reklama

Novým designem to začíná


Fujitsu Siemens se poučil z chyb a hned první změnou je přemístění reproduktorů do zadní části monitoru, aby již nekazily čelní pohled. Má to sice ten následek, že prakticky nevidíte na tlačítka, která jsou dost zapadlá za spodním okrajem, a tak se musíte naučit ovládat monitor poslepu. To nechme ale nyní stranou. Vezměme si design jako takový. Opět tu je bílá barva s šedou a oproti minulému modelu je ještě podstavec hranatý a ne kulatý. To, jestli byl lepší ten starý, nebo nový, nechám na vás. Osobně mám raději ten starý.


Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Co však zůstalo, je konstrukce stojanu, která poskytuje jak slušný zdvih, tak i náklon. Pokud se podíváme na konstrukci běžných 19" monitorů, tak tento oproti nim výrazně vyniká. Náklon prakticky až o 90° vzad a o 5° vpřed. Výrobce sice uvádí náklon vzad pouze 35°, avšak není problém nastavit monitor i do trošku extrémnější polohy. Je však pravda, že v některých polohách lze nastavit pouze oněch 35°. Zdvih také patří k těm nejlepším - 120 mm. Ergonomika je výborná a můžete si být jisti, že vás nebude bolet za krkem.


Náklon monitoru (pro zvětšení klikněte)


Náklon (pro zvětšení klikněte)

Z čelního pohledu si můžete všimnout, že rámeček je velmi tenký a vlastně pouze dole se trošku zvětší kvůli tlačítkům, ale rozhodně to už není ten monstrózní okraj, co byl dříve u modelu P19-2 s reproduktory.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)


Pivot (Pro zvětšení klikněte)

Funkce pivot zůstala zachována. Velmi dobrá je i aretace, která ustaví monitor vždy do přesné polohy.


Tlačítka na ovládání OSD menu


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Vstupy jsou celkem tradiční. DVI-I a D-Sub, pro reproduktory je zde 3,5mm jack. Myslím, že nikdo nic jiného ani nečekal.


Konektory


Dodávané příslušenství


  • DVI kabel
  • D-Sub
  • CD s ovladači
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

Fujitsu Siemens P19-3
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
19" (5:4)
Ideální odezva
8 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1500:1 (není)
Výrobní technologie
PVA
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
178°/178°
Počet barev
16,7 mil (8-bit)
Rozteč bodů
0,294 mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
NE
Vstupy
DVI, D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 100x100 mm
Hmotnost
7,3 kg
Norma TCO
TCO 03
Pivot
ANO
Spotřeba
měřena v recenzi
Různé variace tohoto modeluIkona Odkaz na databázi
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Stále aktuální cena v českých obchodech na konci recenze
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Včera, aktualita, Jan Vítek