Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pouzdro Krusell Cabriolet pro Palm Treo 650

22.12.2006, Ondřej Nývlt, recenze
Pouzdro Krusell Cabriolet pro Palm Treo 650
Treo 650 je velmi úspěšným a populárním komunikátorem patřící do výrobní řady, která přináší firmě Palm ty největší výnosy a nejlepší ekonomické výsledky (příjmy za Treo 74% oproti 26% za klasická PDA). Pokud si i vy koupíte tento dnes již skoro legendární stroj, měli byste si pořídit kromě kvalitní fólie na displej i odpovídající pouzdro. Dobré pouzdro chrání PDA nejen před poškrábáním, ale umožňuje nošení u pasu či připojení k řidítkům kola... a v neposlední řadě i chrání vaše mobilní zařízení při pádu. Dnes si detailně představíme druhé z trojice kožených pouzder Krusell pro Palm Treo 650 – Krusell Cabriolet.
Na začátku se musím přiznat, že se mi velice líbí, jak Krusell dělá balení pouzder - úhledný obal v barvě řady, do které je zařazen, uzavřený na magnet, uvnitř kterého je upevněno na Multidapt konektoru vlastní pouzdro... Velkou výhodou pouzder od firmy Krusell je vysoká kvalita provedení i materiálu a zároveň příznivá cena. Pro doplnění uvádím i další pouzdra od firmy Krusell pro Treo 6xx/7xxx: Horizontic, Horizontic Plus, Horizontic Platinum (různé barvy),Verticalic.
Pouzdro Cabriolet patří stejně jako Handit do řady "Blue Label" a splňuje tu nejzákladnější představu o pouzdru na PDA bez nějakých vylepšení či rafinovaností. Nejprve mne toto černé pouzdro vůbec nezaujalo, ale na druhý pohled jsem našel několik zajímavých prvků. Celé pouzdro je z relativně tvrdého materiálu/kůže, takže dobře drží tvar. Cabriolet je velmi podobný vnitřní sekci pouzdra Handit - pro všechny ovládací prvky jsou zde patřičné výřezy a displej je volně přístupný. Rozdíl je ale v tom, že klávesnice není překryta fólií jako u Handit. Pravě nekrytí klávesnice a displeje považuji za největší negativa pouzdra. Treo se do obalu pouze zasouvá - nikde nejsou žádné zajištění proti vypadnutí. Původně jsem si říkal, že v Treo uvnitř nemůže držet a bude vypadávat. U Krusell to ale udělali "fikaně": boky pouzdra jsou zevnitř potaženy gumovou sítí, takže v pouzdru Treo drží skutečně velmi pevně. Zasunutí a vyndání Trea z a do pouzdra je ale docela namáhavé.Pouzdro Cabriolet patří stejně jako Handit do řady "Blue Label" a splňuje tu nejzákladnější představu o pouzdru na PDA bez nějakých vylepšení či rafinovaností. Nejprve mne toto černé pouzdro vůbec nezaujalo, ale na druhý pohled jsem našel několik zajímavých prvků. Celé pouzdro je z relativně tvrdého materiálu/kůže, takže dobře drží tvar. Cabriolet je velmi podobný vnitřní sekci pouzdra Handit - pro všechny ovládací prvky jsou zde patřičné výřezy a displej je volně přístupný. Rozdíl je ale v tom, že klávesnice není překryta fólií jako u Handit. Pravě nekrytí klávesnice a displeje považuji za největší negativa pouzdra. Treo se do obalu pouze zasouvá - nikde nejsou žádné zajištění proti vypadnutí. Původně jsem si říkal, že v Treo uvnitř nemůže držet a bude vypadávat. U Krusell to ale udělali "fikaně": boky pouzdra jsou zevnitř potaženy gumovou sítí, takže v pouzdru Treo drží skutečně velmi pevně. Zasunutí a vyndání Trea z a do pouzdra je ale docela namáhavé.


Oficiální fotografie
Příjemným překvapením je kapsička na MMC/SD kartu - ovšem SD kartu tam zasunete jen velmi, velmi obtížně. Tato kapsička je opravdu hodně malá a její vnitřek je také pogumován - upřímně řečeno, málem jsem přišel o nehty, když jsem se snažil MMC kartu dostat z této kapsy. V dolní části pouzdra je vyříznut otvor pro synchronizační a nabíjecí konektor, který na rozdíl od pouzdra Classic sedí výborně. Na zadní straně je již tradičně umístěn Multidapt konektor. S pouzdrem, které jsem měl k dispozici já, je dodáván jiný klip než jsme zvyklí od pouzder Handit - neotočný SpringClip (podle výrobce se ale dodává i s otočným Slide Swivelkit) - podle mne se hodí více než právě Slide Swivelkit, který jsem si příliš neoblíbil už jen kvůli značné tloušťce. Výhodou pouzdra je, že Treo s ním příliš nenabude na objemu. Dalším kladem je neomezený přístup k displeji a klávesnici. Tato vlastnost je ale zároveň záporem. Problémem je, že nevidím příliš využití pro toto pouzdro, protože základní poslání chránit PDA příliš nesplňuje .Toto velmi jednoduché pouzdro nabízí jen tu nejzákladnější ochranu a hodí se pro ty, co se s Treem příliš nemanipulují a nehrozí jeho tak jeho poškození. Pouzdro de facto nabízí jen možnost využít Multidapt konektor pro nošení u opasku, připojení v autě, na kolo... Co se týče zpracování a materiálu, nelze nic vytknout.
Použitelné s PDA:
PalmOne Treo 600
PalmOne Treo 650
Palm Treo 700P
Palm Treo 700W
Pouzdro zapůjčil Krusell, děkujeme.