Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pouzdro Krusell Classic pro Palm Treo 650

13.12.2006, Ondřej Nývlt, recenze
Pouzdro Krusell Classic pro Palm Treo 650
Treo 650 je velmi úspěšným a populárním komunikátorem patřící do výrobní řady, která přináší firmě Palm ty největší výnosy a nejlepší ekonomické výsledky (příjmy za Treo 74% oproti 26% za klasická PDA). Pokud si i vy koupíte tento dnes již skoro legendární stroj, měli byste si pořídit kromě kvalitní fólie na displej i odpovídající pouzdro. Dobré pouzdro chrání PDA nejen před poškrábáním, ale umožňuje nošení u pasu či připojení k řidítkům kola... a v neposlední řadě i chrání vaše mobilní zařízení při pádu. Dnes si detailně představíme poslední z trojice kožených pouzder Krusell pro Palm Treo 650 – Krusell Classic.
Na začátku se musím přiznat, že se mi velice líbí, jak Krusell dělá balení pouzder - úhledný obal v barvě řady, do které je zařazen, uzavřený na magnet, uvnitř kterého je upevněno na Multidapt konektoru vlastní pouzdro... Velkou výhodou pouzder od firmy Krusell je vysoká kvalita provedení i materiálu a zároveň příznivá cena. Pro doplnění uvádím i další pouzdra od firmy Krusell pro Treo 6xx/7xxx: Horizontic, Horizontic Plus, Horizontic Platinum (různé barvy),Verticalic.Classic je pouzdro, se kterým mám více jak roční velmi bohatou zkušenost, a stalo se díky svým skvělým vlastnostem nejlepším pouzdrem, které jsem kdy s jakýmkoli PDA používal. Toto kožené (Krusell uvádí pravou buvolí kůži - velmi tenká a na dotek velmi příjemná) černé pouzdro patří do řady "Red Label" pro náročné uživatele, kteří vyžadují vysokou ochranu svého přístroje. Pouzdro je šité na míru Treu - dokonale pokryje (téměř) každou část PDA a nedovolí tak žádné poškození. Samozřejmě to má dopad na ovladatelnost přístroje. Krusell Classic je napůl z kůže a napůl z průhledné umělohmotné fólie, který pokrývá celou přední část Trea a umožňuje tak přístup ke klávesnici a displeji. Ovšem samotné ovládání je díky relativně pevné fólii stížené - displej lze ovládat jen uprostřed (jinde nereaguje) a u klávesnice je problém s překlepy (fólie zatlačí na jinou, nesprávnou klávesu) a krajní klávesy jako enter atd. jsou velmi těžko ovladatelné. Dalším pro mne negativním detailem je nemožnost přístupu do SD/MMC slotu při Treu schovaném v pouzdru, aspoň že karta nemůže samovolně vypadnout. Záporně hodnotíme absenci další kapsičky uvnitř pouzdra.
Classic je pouzdro, se kterým mám více jak roční velmi bohatou zkušenost, a stalo se díky svým skvělým vlastnostem nejlepším pouzdrem, které jsem kdy s jakýmkoli PDA používal. Toto kožené (Krusell uvádí pravou buvolí kůži - velmi tenká a na dotek velmi příjemná) černé pouzdro patří do řady "Red Label" pro náročné uživatele, kteří vyžadují vysokou ochranu svého přístroje. Pouzdro je šité na míru Treu - dokonale pokryje (téměř) každou část PDA a nedovolí tak žádné poškození. Samozřejmě to má dopad na ovladatelnost přístroje. Krusell Classic je napůl z kůže a napůl z průhledné umělohmotné fólie, který pokrývá celou přední část Trea a umožňuje tak přístup ke klávesnici a displeji. Ovšem samotné ovládání je díky relativně pevné fólii stížené - displej lze ovládat jen uprostřed (jinde nereaguje) a u klávesnice je problém s překlepy (fólie zatlačí na jinou, nesprávnou klávesu) a krajní klávesy jako enter atd. jsou velmi těžko ovladatelné. Dalším pro mne negativním detailem je nemožnost přístupu do SD/MMC slotu při Treu schovaném v pouzdru, aspoň že karta nemůže samovolně vypadnout. Záporně hodnotíme absenci další kapsičky uvnitř pouzdra.


Oficiální fotografie
Ze začátku je trochu obtížnější nasadit obal na Treo, ale kůže se časem roztáhne. Po vložení Trea se celý obal uzavře zipem, který vede po více než polovině obvodu. Pouzdro přirozeně dovoluje přístup ke všem ovládacím prvkům a pro kameru, konektor externí antény, stylus, reproduktory a postranní ovládací prvky jsou zde patřičné výřezy. Ovšem otvory pro konektory nejsou příliš ideální - pro synchronizaci a nabíjení musím vždy Treo vyndat z obalu. Sluchátkový výstup je na tom podstatně lépe. Na zadní straně je samozřejmě umístěn konektor Multidapt. Zajímavé je, že v současné době se s tímto pouzdrem dodává neotočný klip SpringClip, kdežto ještě před rokem se prodával s MiniClipem, který nebyl zrovna moc kvalitní co se týče stability při nošení na opasku. Vybavit pouzdro pro aktivní život SpringClipem je dle mého názoru krok vpřed. Ze všech tří pouzder jsem si tento obal oblíbil nejvíce, protože je určen pro skutečný život a používání PDA v nejrůznějších podmínkách a můžu ho i přes některé výtky vřele doporučit. Mimochodem, Treu pouzdro Krusell Classic opravdu sluší.
Toto pouzdro je použitelné s typy:
PalmOne TREO 600
PalmOne TREO 650
Palm Treo 700P
Palm Treo 700W