Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PowerColor Radeon HD 5750 SCS3: pasivně chlazený hráč

10.6.2010, Petr Štefek, recenze
PowerColor Radeon HD 5750 SCS3: pasivně chlazený hráč
Dnes se nám dostal do testu pasivně chlazený Radeon HD 5750 společnosti PowerColor, která ostatním výrobcům ukazuje, že vše jde, jen se musí chtít. Pasivně chlazenou DirectX 11 grafickou kartu schopnou zvládnout nejnovější hry jsme rozhodně již dlouho čekali.
PowerColor vsadil v případě Radeonu HD 5750 na ověřené řešení s hliníkovým pasivem a rozvodem tepla pomocí heat-pipes.Součástí balení je kromě karty i obvyklé příslušenství a nenajdeme zde ani plnou verzi hry nebo užitečného software.PowerColor Radeon HD 5750 SCS3 pracuje na standardních frekvencích, takže zde jádro tiká na 700 MHz a paměti GDDR5 na slušných 4600 MHz (efektivně). Potenciál pro přetaktování zde ale extra velký nečekejme. Na jádru jsem bez větších problémů dosáhl na 750 MHz při zachování obstojných teplot (cca do 85 stupňů), pro lepší výsledek by bylo třeba kartu ofukovat nějakým přídavným větrákem. Paměti šly poměrně bez problémů přetaktovat na 5200 MHz (efektivně).

Celkově se dá říci, že na pasivní řešení je tento výsledek očekávaný a poměrně příjemný. Asi málokdo bude tuto kartu přetaktovávat, od toho jsou zde zcela jiné modely.Druhá strana PCB odhaluje malé pasivní chladiče na každém paměťovém čipu, které plní především dekorační účel a na přetaktování nemají větší vliv.


Samotná karta je vybavena dvěma DVI výstupy a klasickým HDMI v kombinaci s DisplayPortem. Můžete zde tedy počítat s plným nasazením do HTPC nebo pro trojici monitorů (karta na to ovšem nemá ve 3D dostatečný výkon).