reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prestigio P176 – klenot na vašem stole

20.12.2004, Štěpán Mrázek, recenze
Prestigio P176 – klenot na vašem stole
LCD monitor Prestigio P176 jsem poprvé viděl na prezentaci produktů této společnosti a zaujal mě hned na první pohled. Přestože si společnost Prestigio zakládá na designu svých produktů, tak P176 vyčnívá z řady i zde...
Kapitoly článku:
  1. Prestigio P176 – klenot na vašem stole
  2. Bližší pohled na monitor
  3. Závěrečné hodnocení
Jak již jsme psal v podnadpisu, společnost Prestigio si zakládá na designu svých produktů, ostatně slogan „hi-tech, hi-style“ vcelku přesně vyjadřuje kam Prestigio směřuje své produkty. LCD monitor P176 však vyniká i mezi jinak vzhlednými produkty této značky a pokud je pro vás styl to nejdůležitější, pak je P176ka jednou z možných voleb.

Na první pohled je Prestigio P176 LCD monitor s úhlopříčkou 17 palců a vcelku průměrnými parametry. Doba odezvy 25 ms dnes nijak zvlášť nezaujme, kontrast 350:1 patří mezi nižší hodnoty a svítivost 250 cd/m2 je dnes běžný standard. Co se týká vstupu, pak absence konektoru DVI také vylučuje zařazení mezi lepší sortu monitorů.

Ještě než se dostaneme k tabulce specifikací, pak vám nabídneme pohled na tento monitor z různých směrů. Záměrně jsme neretušovali displej, aby byla vidět jedna z nevýhod tohoto monitoru (viz níže):Obr. 1 až 4 – Monitor Prestigio P176
klikněte pro zvětšení

Tónované sklo

Citace z firemního webu „Nejdůležitější však je, že tónované sklo slouží jako prevence před tzv. CVS syndromem, který se podle studií v nějaké formě vyskytuje u 90% lidí pracujících s počítačem víc, než 3 hodiny denně. Mezi symptomy CVS syndromu patří bolesti hlavy, nemožnost zaostření, zdvojený/rozostřený obraz, unavené oči. Jako ochranu před CVS experti doporučují používat speciální ochranné brýle určené právě na práci s počítačem nebo speciální stínidla na displej. Nové monitory Prestigio s tónovaným sklem však takovéto pomůcky nevyžadují.

Nemohu říci, zda monitor Prestigio funguje lépe či hůře vzhledem k výše popsanému, co je však jednoznačné je zvýšený lesk monitoru (ostatně obrázek číslo čtyři je více než výmluvný). Musím však podotknout, že již jsem testoval monitory, které také využívají speciální sklo a leskly se mnohem výrazněji než Prestigio P176.

Technické specifikace


Prestigio P176
Typ displejeLCD
Technologie zobrazeníTFT Active Matrix
Uhlopříčka17"
Šířka pixelu0.264 mm
Počet 24-bit
Maximální rozlišení1280x1024
Jas250 cd/m^2
Kontrast350:1
Maximální horizontální zobrazovací úhel150
Maximální vertikální zobrazovací úhelN/A
Doba odezvy25 ms
CertifikaceFCC-B, UL, CE, TUV, BSMI
Analogový video signalRGB
Speaker Form FactorIntegrated
Režim audio výstupuStereo
Výstupní výkon na jeden kanál3 W
Výstupní výkon na jeden kanál6 W
Výstup15-pin D-Sub
Maximální vstupní frekvence60 Hz
Maximální vstupní napětí260 V
Minimální vstupní frekvence50 Hz
Minimální vstupní napětí90 V
Orientace displejeDesktop/Wallmount
Tab. 1 – Technické specifikace monitoru Prestigio P176

Pozn.: Na další straně najdete podrobný popis testovaného monitoru.
reklama