www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

QNAP TS-453D: NAS i druhé PC pro moderní domácnost

QNAP TS-453D: NAS i druhé PC pro moderní domácnost
, , recenze
Dnes se podíváme na moderní NAS firmy QNAP, a to model TS-453D pro čtyři pevné disky. Vybaven je čtyřjádrovým Celeronem a konektivitou 2,5GbE, kterou lze rozšířit pomocí slotu PCIe. Vedle NAS tu ale máme i Wi-Fi kartu a ethernetový přepínač.
K oblíbeným
reklama

Instalace a zprovoznění NAS serveru 

 
NAS server byl vybaven především dvěma SSD Kingston Data Center SEDC450R/960G a vedle toho i jedním WD Red WD20EFRX, jak ostatně ukazuje už první kapitola. 
 
 
Do volného slotu pak byla zasunuta v předešlé kapitole představená WiFi karta QNAP QXP-W6-AX200 a NAS byl pak ještě napojen na přepínač QNAP QSW-1105-5T. Ten posloužil jako hlavní rozhraní pro testování, ale na připojení přes WiFi kartu se podíváme také. 
 
Pak už jsme mohli NAS server zapnout a počkat na jeho nabootování. Systém si poté vyžádal výchozí heslo pro administrátorský účet, které už není jako dříve admin či 1234. QNAP se snaží o vyšší bezpečnost a žádá po uživateli zadání MAC adresy (pouze samotné hexa znaky, velká písmena), kterou najdeme třeba na krabici, anebo pomocí aplikace QNAP Finder. Čili pokud někdo výchozí heslo nezmění, to bude i tak velice snadno dostupné, neboť MAC adresu lze bez problémů zjistit. 


Následně už nás uvítá známé desktopové prostředí, kde se to začne hemžit různými upozorněními na aktualizace včetně té hlavní, čili na aktualizaci samotného QTS na novou verzi.
 
 
QTS tak byl aktualizován na nejnovější sestavení v rámci verze 4.5.1.  

reklama
Nejnovější články
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů