Recenze RTX 3080 dnes nebudou, NVIDIA prodloužila embargo

Recenze RTX 3080 dnes nebudou, NVIDIA prodloužila embargo
, , aktualita
Informační embargo vztahující se k recenzím grafické karty GeForce RTX 3080 mělo původně vypršet již dnes, 14. září. NVIDIA se jej však odhodlala prodloužit, a to o celé dva dny, čili těsně před začátek prodeje. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA tak odsunula konec informačního embarga na tuto středu, přičemž ve čtvrtek se už nové karty GeForce RTX 3080 mají začít prodávat. Recenze si tak budeme moci přečíst ve středu 16. září od 15:00 našeho času. 
 
 
NVIDIA toto své rozhodnutí obhajuje snahou poskytnou recenzentům dostatek času na řádné otestování, neboť mnozí tento čas neměli k dispozici kvůli tomu, že své vzorky měli získat pozdě a také tu máme obvyklé zaklínadlo zvané COVID. 
 
Zvláště zákazníci na dobře zásobených trzích tak nebudou mít moc času k tomu, aby si v klidu pročetli několik testů a udělali si sami pro sebe obrázek toho, jak na tom nová generace GeForce Ampere je. Na druhou stranu většinou ani není třeba recenze dopodrobna studovat, stačí se podívat na relevantní grafy a srovnat si výkon jednotlivých karet s ohledem na náklady. 
 
Lze také očekávat, že mnozí už budou mít své testy hotové a že některé mohou dnes odpoledne uniknout na web, ať už záměrně s odůvodněním, že informace o změně embarga se jaksi nedostavila kvůli záhadnému šumu v komunikaci, anebo vskutku omylem. Uvidíme. I na druhé straně může jít pochopitelně o záměr, který nemá moc co do činění s chvályhodnou snahou poskytnout upracovaným recenzentům čas navíc. NVIDIA tím může chtít budovat napětí a cílit na to, aby lidé v čase mezi zveřejněním recenzí a začátkem prodejů neměli moc času na přemýšlení. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek