www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ryzen 1700X a 1800X v testech: AMD povstalo

Ryzen 1700X a 1800X v testech: AMD povstalo
, , recenze
Dnes už se konečně podíváme na výkon procesorů AMD Ryzen, a to rovnou na dva nejvýkonnější modely, Ryzen 7 1700X a 1800X. Ty nám nabídnou 8 fyzických jader s podporou SMT, a tak mohou směle bojovat i proti těm nejvýkonnějším desktopovým Intelům.
K oblíbeným
reklama

Spotřeba sestav


Nyní se budeme nejdříve věnovat tomu, co řekl na spotřebu náš měřák Voltcraft Energy Check 3000 ukazující energetické nároky celých sestav i se ztrátami zdroje a ostatními komponentami (zde tedy s SSD i s grafickou kartou), ovšem pochopitelně bez monitoru. Nejdříve si ukážeme důležité výsledky spotřeby sestav v klidovém režimu, kdy počítač nedělal absolutně nic a my jsme dávali pozor, aby jej žádný proces ani na moment nevytížil. Pak se ukáže spotřeba v několika případech, kdy byl počítač zatížený. Je třeba poukázat na to, že oproti dřívějším testům procesorů, kde byly prezentovány výsledky spotřeby napříč generacemi, zde testujeme se sestavami, které se lišily skutečně pouze použitým procesorem a pochopitelně i základní deskou. Můžeme je tak mezi sebou opravdu přímo srovnávat.

A vedle toho si i sem našly cestu výsledky testů Ryzen 7 1800X bez SMT.Jak je vidět, Intel má menší výhodu v podobě nízké minimální spotřeby, která byla o 6 W nižší než u procesorů Ryzen, nicméně ani jejich provoz nás finančně nezruinuje. Především se ale můžeme podívat na to, jak se projeví 91W TDP u Core i7-7700K a 95W TDP procesorů Ryzen. Výsledky by měly být logicky podobné, i když se TDP samozřejmě nerovná spotřebě. Jde o maximální výdej odpadního tepla, který je ale se spotřebou také spojený.Když si uvědomíme, že srovnáváme 4C/8T Intel a 8C/16T AMD, pak je spotřeba procesorů Ryzen v zátěži naprosto skvělá, zvláště když ji převedeme na poměr výkonu a spotřeby.Vybrali jsme si případ, v němž procesory Ryzen opravdu ukazují, co v nich vězí, což nejsou ani hry, ani 3DMark či jiný podobný benchmark, ale Cinebench R15, který opravdu dokáže efektivně využít celkový výkon procesoru. A jak se ukazuje, energetická efektivita Ryzenů je někde zcela jinde než řadového Core i7, přičemž Core i7 ze skupiny HEDT procesorů Broadwell-E mají zase podstatně vyšší TDP, a to 140 W.
reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových grafických čipů Přehled desktopových grafických čipů
Přinášíme komplexní přehled grafických čipů a modelů grafických karet společností ATI/AMD a NVIDIA, který průběžně doplňujeme o nové modely, abyste tak měli k dispozici i aktuální informace. Doplněno o nové Radeon RX 5500 XT a 5600 XT.
Dnes, článek, Jan Vítek, Michal Huspeka104 komentářů
Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT
AMD a jeho AIB partner Sapphire našlo vskutku rychlou odpověď na to, že NVIDIA výrazně zlevnila karty RTX 2060, které si ze své ceny umazaly 50 dolarů. Sapphire cenu nechává, ale přidává na výkonu karet RX 5600 XT.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná
Společnost SpaceX čekala jedna hlavní závěrečná zkouška před tím, než jí NASA umožní létat s lidmi na Mezinárodní vesmírnou stanici. My se nyní můžeme podívat, jak se tento test povedl při startu rakety Falcon 9.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů