www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 214T - poloprofi jednadvacítka

Samsung 214T - poloprofi jednadvacítka
, , recenze
Pokud hledáte velký LCD panel s klasickým poměrem stran, tak prakticky jediná volba pro vás je velikost 21". Dnes testovaný panel je vyroben technologií S-PVA s dobou odezvy 8ms, kontrastem 900:1 a pozorovacími úhly 178° v obou směrech. Monitor láká hlavně možností šestiose seřizovat barvy.
K oblíbeným
reklama

Tradiční design


Samsung se tentokrát vyvaroval zbytečných extravagancí a vsadil na jednoduchý a účelný design. Tenký rámeček, masivní noha a tlačítka v pravém dolním rohu jsou zkrátka evergreenem. Díky tomuto designu se hodí monitor prakticky do každé kanceláře či domácnosti. Kvůli černé barvě monitor nemůže nést značku TCO'03, ale pouze 99. Myslím, že toto bude vadit opravdu málokomu a snad každý ocení design před jednou normou.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Díky klasickému stojanu je polohování monitoru na opravdu vysoké úrovni. Náklon vpřed je celých 5° vpřed a 25° vzad, což je ve srovnání s 19" panely perfektní. Navíc zdvih je také slušných 10cm.


Náklon monitoru (Pro zvětšení klikněte)


Na přední straně sice nenajdete nic zvláštního, ale také nic co by vadilo oku při sledování obrazu.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Díky velkému zdvihu, a klasickému stojanu je možno monitor otočit (režim pivot). U poměru stran 4:3 je pivot velice vítán, protože při otočení si můžete zobrazit A4ku vcelku velkou. Pohodlně se tak můžete učit z postele.Pivot (Pro zvětšení klikněte)

Vzadu naleznete větrací otvory pro chlazení elektroniky a podsvětlovacích trubic. Sice i takto velké LCD panely mají spotřebu max 70 W (tento má 65 W max), ale i těchto 65W je třeba nějak odvést a to zkrátka přes plast nejde.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka pro ovládání OSD menu jsou popsána velice dobře. Sice nejsou podsvícena, a tak se ve tmě trošku ztrácí, ale po chvilce cviku si zkrátka tlačítka zapamatujete a díky hmatovému oddělení jednotlivých tlačítek od sebe nemáte zkrátka žádný problém.


Tlačítka na ovládání OSD menu

Malinko mě překvapil fakt, že monitor nemá žádný USB Hub. To je v této cenové relaci celkem běžné, navíc takový USB Hub v monitoru je více než šikovný a jistě by jej uvítal nejeden uživatel. Na druhou stranu Samsung vsadil na větší počet obrazových vstupů a se samotným DVI a D-Sub se zkrátka nespokojil a přidal ještě S-Video a kompozitní vstup.


Konektory (Pro zvětšení klikněte)


Dodávané příslušenství:
  • D-Sub kabel
  • DVI kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálem

V balení je opět vše potřebné pro plnohodnotný provoz. Nemusíte se tedy ničeho bát. Dokonce zde najdete i utěrku z mikrovlákna, což považuji za nadstandard. Sice tato útěrka v obchodě stojí cca 100 Kč, ale rozhodně potěší, že pro ní nikam nemusíte běhat.


Samsung 214T
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
21" (4:3)
Ideální odezva
8 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast
900:1
Výrobní technologie
S-PVA
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
178°/178°
Počet barev
16,7mil (8-bit)
Rozteč bodů
0,270mm
Nativní rozlišení
1600 x 1200
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
D-Sub, DVI-I, Audio, S-Video, Kompozitní
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO (Vesa 75mm)
Hmotnost
7,5 kg
Norma TCO
TCO`99
Pivot
ANO
Spotřeba
65 W max
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena: 14 300,- Kč bez DPH
reklama
Nejnovější články
Těžaři mají ještě čas, PoS Etherea přijde až v hloubi příštího roku Těžaři mají ještě čas, PoS Etherea přijde až v hloubi příštího roku
Těžaři využívající grafické karty pro zisk Etherea už mohli být pomalu nervózní z plánovaného přechodu na model PoS (Proof of Stake), po němž by jim byly karty v případě této kryptoměny k ničemu. Ale mají ještě čas. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Zemětřesení na Tchaj-wanu zasáhlo továrnu Micronu na paměti DRAM Zemětřesení na Tchaj-wanu zasáhlo továrnu Micronu na paměti DRAM
Zemětřesení o víkendu zasáhlo ostrovní Tchaj-wan a na něm pak konkrétně i továrnu americké společnosti Micron, která v ní vyrábí paměti typu DRAM. Ta musela přerušit výrobu, čili co na to ceny pamětí na trhu? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Platné výsledky z CPU-Z ukazují 50% nárůst výkonu mezi 12600K a 11600K Platné výsledky z CPU-Z ukazují 50% nárůst výkonu mezi 12600K a 11600K
Intel Core i5-12600K by se mohl stát velice zajímavou volbou, pokud někomu půjde o vysoký vícevláknový výkon za rozumnou cenu. Dle platných a ověřených výsledků z CPU-Z má toto CPU přitom nabídnout mnohem více než Rocket Lake. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Intel potvrzuje, Alchymisté nastoupí během zimy Intel potvrzuje, Alchymisté nastoupí během zimy
V poslední době vyvstala otázka o tom, kdy chce Intel vůbec vyslat na trh desktopové verze svých prvních herních karet Xe-HPG. Ukázalo se totiž, že přednost asi dostanou mobilní verze pro notebooky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft propašuje aplikaci PC Health Check do všech PC s Windows 10 Microsoft propašuje aplikaci PC Health Check do všech PC s Windows 10
Správně bychom samozřejmě měli říci, že Microsoft svou aplikaci PC Health Check propašuje na všechna PC s Windows 10, které mají aktivované automatické aktualizace, neboť tu jde o update, a sice konkrétně KB5005463.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře