www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 2233BW - 22" novinka v testech

Samsung 2233BW - 22" novinka v testech
, , recenze
Máme tu další 22" model od Samsungu, tentokrát je to zbrusu nový kousek, a tak máte náskok před koupí a již budete vědět, jaký monitor je. A protože již delší dobu nebyla žádná inovace metodiky, tak v této recenzi naleznete jednu novinku.
reklama

Už zase ten...


Samsung design. V poslední době Samsung přesedlal na jeden design, kterého se drží jak klíště. Jsou zde sice drobné odlišnosti jako např. zde, kde chybí vrchní průhledný plast, ale na první pohled si toho ani nevšimnete. Spodní výrazně vydutý okraj dává Samsung monitorům velmi osobitý nádech, a nikdo si je jistě s ničím jiným nesplete. Lesklý rámeček má sice výhodu v tom že je "in", ale s mastnotou z prstů a prachem se moc rád nemá. Jste nuceni neustále rámeček utírat a pokud si nedáte dobrý pozor, tak jej velmi brzo poškrábete. Doporučuji rámeček utírat hadříkem z mikrovlákna.


Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Ergonomie ničím nepřekvapí. Základní náklon 20° vzad a 5° vpřed. Nic víc nic míň. Opět připomenu to, že správná poloha monitoru by měla být tak, že máte oči v úrovni horního okraje obrazovky a cca 50 cm před očima. To tento a mnohé další monitory nesplňují, a je třeba tomu uzpůsobit stůl, nebo zakoupit nějaký VESA držák.


Náklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

Z čelního pohledu asi nic moc nevykoukáte. Průhledný plast v dolní části působí velmi dobře, ale jde o dobovou záležitost. Třeba za dva roky přijde do módy něco jiného a tento monitor se vám přestane líbit. Je sice pravda, že jde s dobou velmi pěkně. Přece jen se 50 a 60 léta minulého století vracejí nejen do architektury, ale i na vaše stoly.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka jsou u dnešních Samsungů umístěna na pravém okraji a je třeba si dobře zapamatovat jejich polohu, protože na ně při ovládání OSD menu nevidíte. Obvykle jsem tlačítka u Samsung monitorů chválil, dnes však nemohu. Tlačítka jsou vrklavá a mají hodně nejistý stisk. Navíc, když stisknete jedno tlačítko, tak ostatní se dost prapodivně hýbají, a doslova vám utíkají pod prsty.


Tlačítka na ovládání OSD menu

A další důkaz toho, že se vrací starý design, je květinový motiv na zadní straně. Působí to opravdu velmi pěkně, takže nemám s touto kombinací sebemenší problém. Samozřejmě je to otázka vkusu, ale mám takový pocit, že se těmto extravagantním věcem v budoucnu nevyhnem.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

A ještě detail zadní strany s květinovým motivem.


Květinový motiv na zadní straně (pro zvětšení klikněte)

Klasické konektory D-Sub a DVI-D. Nic překvapujícího.


Konektory


Dodávané příslušenství


  • DVI kabel
  • D-Sub
  • CD s ovladači
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

Samsung 2233BW
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
5 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (20 000:1)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/160°
Počet barev
16,7 mil (8-bit)
Rozteč bodů
0,282 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, D-Sub
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
4,8 kg
Norma TCO
TCO NA
Pivot
NE
Spotřeba
měřena v recenzi
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek