www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 2233BW - 22" novinka v testech

Samsung 2233BW - 22" novinka v testech
, , recenze
Máme tu další 22" model od Samsungu, tentokrát je to zbrusu nový kousek, a tak máte náskok před koupí a již budete vědět, jaký monitor je. A protože již delší dobu nebyla žádná inovace metodiky, tak v této recenzi naleznete jednu novinku.
K oblíbeným
reklama

Už zase ten...


Samsung design. V poslední době Samsung přesedlal na jeden design, kterého se drží jak klíště. Jsou zde sice drobné odlišnosti jako např. zde, kde chybí vrchní průhledný plast, ale na první pohled si toho ani nevšimnete. Spodní výrazně vydutý okraj dává Samsung monitorům velmi osobitý nádech, a nikdo si je jistě s ničím jiným nesplete. Lesklý rámeček má sice výhodu v tom že je "in", ale s mastnotou z prstů a prachem se moc rád nemá. Jste nuceni neustále rámeček utírat a pokud si nedáte dobrý pozor, tak jej velmi brzo poškrábete. Doporučuji rámeček utírat hadříkem z mikrovlákna.


Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Ergonomie ničím nepřekvapí. Základní náklon 20° vzad a 5° vpřed. Nic víc nic míň. Opět připomenu to, že správná poloha monitoru by měla být tak, že máte oči v úrovni horního okraje obrazovky a cca 50 cm před očima. To tento a mnohé další monitory nesplňují, a je třeba tomu uzpůsobit stůl, nebo zakoupit nějaký VESA držák.


Náklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

Z čelního pohledu asi nic moc nevykoukáte. Průhledný plast v dolní části působí velmi dobře, ale jde o dobovou záležitost. Třeba za dva roky přijde do módy něco jiného a tento monitor se vám přestane líbit. Je sice pravda, že jde s dobou velmi pěkně. Přece jen se 50 a 60 léta minulého století vracejí nejen do architektury, ale i na vaše stoly.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka jsou u dnešních Samsungů umístěna na pravém okraji a je třeba si dobře zapamatovat jejich polohu, protože na ně při ovládání OSD menu nevidíte. Obvykle jsem tlačítka u Samsung monitorů chválil, dnes však nemohu. Tlačítka jsou vrklavá a mají hodně nejistý stisk. Navíc, když stisknete jedno tlačítko, tak ostatní se dost prapodivně hýbají, a doslova vám utíkají pod prsty.


Tlačítka na ovládání OSD menu

A další důkaz toho, že se vrací starý design, je květinový motiv na zadní straně. Působí to opravdu velmi pěkně, takže nemám s touto kombinací sebemenší problém. Samozřejmě je to otázka vkusu, ale mám takový pocit, že se těmto extravagantním věcem v budoucnu nevyhnem.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

A ještě detail zadní strany s květinovým motivem.


Květinový motiv na zadní straně (pro zvětšení klikněte)

Klasické konektory D-Sub a DVI-D. Nic překvapujícího.


Konektory


Dodávané příslušenství


  • DVI kabel
  • D-Sub
  • CD s ovladači
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

Samsung 2233BW
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
5 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (20 000:1)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/160°
Počet barev
16,7 mil (8-bit)
Rozteč bodů
0,282 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, D-Sub
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
4,8 kg
Norma TCO
TCO NA
Pivot
NE
Spotřeba
měřena v recenzi
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář