www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje
, , recenze
Nedávno jsme testovali 22" ViewSonic, ještě předtím to byl 22" Samsung a dnes se podíváme opět na Samsung, který je nástupcem modelu 225BW. Oproti tomu má 226BW nižší odezvu, kontrast je udáván jako 3000:1 (avšak dynamický) a v neposlední řadě monitor dostal i nový kabátek.
K oblíbeným
reklama

Celkové hodnocení


Oproti modelu 226BW je tento panel výrazně lepší v odezvě (to se dalo očekávat podle papírové hodnoty). Na druhou stranu stejně jako model 225BW má i tento problémy s podsvícením a trochu i s barevným podáním. Oproti staršímu bratříčku se zhoršila i ergonomie, na druhou stranu se výrazně zlepšil design. Jednoduše řečeno, jde o slušného nástupce, který však nikterak výrazně nezastíní svého předchůdce. Své zájemce si jistě tento monitor nalezne. Ten, kdo si jej již pořídil, určitě neprohloupil a získal za slušnou cenu dobrý monitor, který se však (jako téměř každý v této cenové relaci) nevyhnul nějaké té chybce. Pokud hledáte monitor prakticky bez chyby, tak se musíte přesunout do naprosto jiných cenových relací.


Z procentuálního hodnocení je jasně znát, že odezva není vůbec špatná. Bohužel nejvíce tento panel kazí nepovedené podsvícení. Škoda, jinak by se stal jistě naprosto perfektní koupí pro každého hráče, co chce 22" LCD monitor.
Opět zde dávám odkaz na přehled výsledků námi testovaných LCD panelů. Do tohoto přehledu jsou zařazeny pouze monitory testované s metodikou pomocí osciloskopu.


Velmi dobrá odezva
Na Samsung horší interpolace
Povedený design
Neumí zachovat poměr stran při jiném než nativním rozlišení
Bez inputlagu
Nepovedené podsvícení
Ikona Odkaz na databáziIkona Odkaz na databázi
Orientační cena 8 400,- Kč bez DPH


Orientační vývoj ceny


Graf ceny produktu Samsung 226BW - LCD 22 poskytuje server Heureka.cz


Za zapůjčení LCD panelu Samsung 226BW děkujeme českému zastoupení firmy Samsung


Za poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřicích přístrojů.


reklama
Nejnovější články
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy
Dávno už tolik neřešíme nové verze Windows 10 a někteří se jich možná spíše děsí a vyhýbají se jim. Rozhodně ale je třeba upozornit na to, že Windows 10 November 2019 už je tu pro Insidery. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer
Několik let zpoždění měl satelit ICON (Ionospheric Connection Explorer) americké NASA. Nemohl za to přitom vývoj tohoto satelitu, jak by se dalo odhadovat, ale rakety Pegasus XL společnosti Northrop Grumman. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip
Kauza s firmou SuperMicro, jejíž hardware měl být dle Bloombergu kompromitován, pomalu utichla, ovšem nyní může tyto vody opět jednou rozvířit bezpečnostní výzkumník Monta Elkins. Tomu se podařilo hardwarově napíchnout firewall Cisco ASA 5505.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily
Aktualizace na novou verzi operačního systému často přináší nějaké problémy. U Windows 10 jde už o evergreen, své si ale užívají i uživatelé Apple macOS 10.15 Catalina. Problémy dělá ukončení 32bitové podpory i mazání e-mailů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře