www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje
, , recenze
Nedávno jsme testovali 22" ViewSonic, ještě předtím to byl 22" Samsung a dnes se podíváme opět na Samsung, který je nástupcem modelu 225BW. Oproti tomu má 226BW nižší odezvu, kontrast je udáván jako 3000:1 (avšak dynamický) a v neposlední řadě monitor dostal i nový kabátek.
K oblíbeným
reklama

Celkové hodnocení


Oproti modelu 226BW je tento panel výrazně lepší v odezvě (to se dalo očekávat podle papírové hodnoty). Na druhou stranu stejně jako model 225BW má i tento problémy s podsvícením a trochu i s barevným podáním. Oproti staršímu bratříčku se zhoršila i ergonomie, na druhou stranu se výrazně zlepšil design. Jednoduše řečeno, jde o slušného nástupce, který však nikterak výrazně nezastíní svého předchůdce. Své zájemce si jistě tento monitor nalezne. Ten, kdo si jej již pořídil, určitě neprohloupil a získal za slušnou cenu dobrý monitor, který se však (jako téměř každý v této cenové relaci) nevyhnul nějaké té chybce. Pokud hledáte monitor prakticky bez chyby, tak se musíte přesunout do naprosto jiných cenových relací.


Z procentuálního hodnocení je jasně znát, že odezva není vůbec špatná. Bohužel nejvíce tento panel kazí nepovedené podsvícení. Škoda, jinak by se stal jistě naprosto perfektní koupí pro každého hráče, co chce 22" LCD monitor.
Opět zde dávám odkaz na přehled výsledků námi testovaných LCD panelů. Do tohoto přehledu jsou zařazeny pouze monitory testované s metodikou pomocí osciloskopu.


Velmi dobrá odezva
Na Samsung horší interpolace
Povedený design
Neumí zachovat poměr stran při jiném než nativním rozlišení
Bez inputlagu
Nepovedené podsvícení
Ikona Odkaz na databáziIkona Odkaz na databázi
Orientační cena 8 400,- Kč bez DPH


Orientační vývoj ceny


Graf ceny produktu Samsung 226BW - LCD 22 poskytuje server Heureka.cz


Za zapůjčení LCD panelu Samsung 226BW děkujeme českému zastoupení firmy Samsung


Za poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřicích přístrojů.


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek