www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje
, , recenze
Nedávno jsme testovali 22" ViewSonic, ještě předtím to byl 22" Samsung a dnes se podíváme opět na Samsung, který je nástupcem modelu 225BW. Oproti tomu má 226BW nižší odezvu, kontrast je udáván jako 3000:1 (avšak dynamický) a v neposlední řadě monitor dostal i nový kabátek.
K oblíbeným
reklama

Celkové hodnocení


Oproti modelu 226BW je tento panel výrazně lepší v odezvě (to se dalo očekávat podle papírové hodnoty). Na druhou stranu stejně jako model 225BW má i tento problémy s podsvícením a trochu i s barevným podáním. Oproti staršímu bratříčku se zhoršila i ergonomie, na druhou stranu se výrazně zlepšil design. Jednoduše řečeno, jde o slušného nástupce, který však nikterak výrazně nezastíní svého předchůdce. Své zájemce si jistě tento monitor nalezne. Ten, kdo si jej již pořídil, určitě neprohloupil a získal za slušnou cenu dobrý monitor, který se však (jako téměř každý v této cenové relaci) nevyhnul nějaké té chybce. Pokud hledáte monitor prakticky bez chyby, tak se musíte přesunout do naprosto jiných cenových relací.


Z procentuálního hodnocení je jasně znát, že odezva není vůbec špatná. Bohužel nejvíce tento panel kazí nepovedené podsvícení. Škoda, jinak by se stal jistě naprosto perfektní koupí pro každého hráče, co chce 22" LCD monitor.
Opět zde dávám odkaz na přehled výsledků námi testovaných LCD panelů. Do tohoto přehledu jsou zařazeny pouze monitory testované s metodikou pomocí osciloskopu.


Velmi dobrá odezva
Na Samsung horší interpolace
Povedený design
Neumí zachovat poměr stran při jiném než nativním rozlišení
Bez inputlagu
Nepovedené podsvícení
Ikona Odkaz na databáziIkona Odkaz na databázi
Orientační cena 8 400,- Kč bez DPH


Orientační vývoj ceny


Graf ceny produktu Samsung 226BW - LCD 22 poskytuje server Heureka.cz


Za zapůjčení LCD panelu Samsung 226BW děkujeme českému zastoupení firmy Samsung


Za poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřicích přístrojů.


reklama
Nejnovější články
Windows 11 má také problémy s tiskárnami jako jeho předchůdce Windows 11 má také problémy s tiskárnami jako jeho předchůdce
Bohužel ani nejnovějšímu operačnímu systému Windows 11 se nevyhýbají chyby a podobně jako u "desítek", i zde jsou problémy např. s tiskárnami. Našly se už tři chyby, které komplikují instalaci nebo bezproblémové používání tiskáren.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Minisforum Elitemini HM90: mini PC s Ryzenem 9 4900H Minisforum Elitemini HM90: mini PC s Ryzenem 9 4900H
Společnost Minisforum zařazuje do nabídky další ze svých malých, ale výkonných desktopů. Tentokrát jde o model s APU Ryzen 9 4900H, které sice už není nejnovější, ale stále jde o velice slušné APU. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
RTX 3090 poškozená při hraní New World byla oživena, proč selhala? RTX 3090 poškozená při hraní New World byla oživena, proč selhala?
V průběhu betatestování hry New World od Amazonu se objevily případy náhle umírajících grafických karet GeForce z generace Ampere a především pak šlo o drahé RTX 3090. Jedna z nich nyní byla prozkoumána a dokonce oživena.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
TSMC: první hotové 3nm wafery budou spíše až v roce 2023 TSMC: první hotové 3nm wafery budou spíše až v roce 2023
Společnost TSMC vydala nové prohlášení, které se týká jednak nedostatku výrobních kapacit a pak konkrétně i 3nm výrobního procesu N3. Zcela nepřekvapivě se dozvídáme o plném využití kapacit a bohužel tu jsou i negativní zprávy právě o N3. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Acer potvrdil další hack, unikla citlivá data a nyní jsou k dispozici ke koupi Acer potvrdil další hack, unikla citlivá data a nyní jsou k dispozici ke koupi
Počítačoví zločinci, kteří se orientují na hacky firem či organizací, krádež dat a následovné vydírání či prodej ukradených dat, se nyní opět zaměřili na firmu Acer. Tu to potkalo letos již minimálně jednou a nyní jde o dalších 60 GB dat.
Včera, aktualita, Jan Vítek