www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje

Samsung 226BW - 22" mánie pokračuje
, , recenze
Nedávno jsme testovali 22" ViewSonic, ještě předtím to byl 22" Samsung a dnes se podíváme opět na Samsung, který je nástupcem modelu 225BW. Oproti tomu má 226BW nižší odezvu, kontrast je udáván jako 3000:1 (avšak dynamický) a v neposlední řadě monitor dostal i nový kabátek.
K oblíbeným
reklama

Celkové hodnocení


Oproti modelu 226BW je tento panel výrazně lepší v odezvě (to se dalo očekávat podle papírové hodnoty). Na druhou stranu stejně jako model 225BW má i tento problémy s podsvícením a trochu i s barevným podáním. Oproti staršímu bratříčku se zhoršila i ergonomie, na druhou stranu se výrazně zlepšil design. Jednoduše řečeno, jde o slušného nástupce, který však nikterak výrazně nezastíní svého předchůdce. Své zájemce si jistě tento monitor nalezne. Ten, kdo si jej již pořídil, určitě neprohloupil a získal za slušnou cenu dobrý monitor, který se však (jako téměř každý v této cenové relaci) nevyhnul nějaké té chybce. Pokud hledáte monitor prakticky bez chyby, tak se musíte přesunout do naprosto jiných cenových relací.


Z procentuálního hodnocení je jasně znát, že odezva není vůbec špatná. Bohužel nejvíce tento panel kazí nepovedené podsvícení. Škoda, jinak by se stal jistě naprosto perfektní koupí pro každého hráče, co chce 22" LCD monitor.
Opět zde dávám odkaz na přehled výsledků námi testovaných LCD panelů. Do tohoto přehledu jsou zařazeny pouze monitory testované s metodikou pomocí osciloskopu.


Velmi dobrá odezva
Na Samsung horší interpolace
Povedený design
Neumí zachovat poměr stran při jiném než nativním rozlišení
Bez inputlagu
Nepovedené podsvícení
Ikona Odkaz na databáziIkona Odkaz na databázi
Orientační cena 8 400,- Kč bez DPH


Orientační vývoj ceny


Graf ceny produktu Samsung 226BW - LCD 22 poskytuje server Heureka.cz


Za zapůjčení LCD panelu Samsung 226BW děkujeme českému zastoupení firmy Samsung


Za poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřicích přístrojů.


reklama
Nejnovější články
Corsair připravil Scimitar RGB Elite: herní myš s tuctem tlačítek pro palec Corsair připravil Scimitar RGB Elite: herní myš s tuctem tlačítek pro palec
Myši s celou "klávesnicí" pro palec jsme už mohli na trhu vidět a typicky jde o modely určené pro hry typu MOBA či MMO. Nyní přichází na trh Corsair Scimitar RGB Elite, který nabídne díky tomu celkem 17 programovatelných tlačítek. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Už nyní se prodávají celá plata procesorů Comet Lake-S Už nyní se prodávají celá plata procesorů Comet Lake-S
Ve skutečnosti tu máme fotografie více procesorů patřících do generace Intel Comet Lake-S. Máme tu jednak Core i9-10900 s 10 jádry a pak také řadu 6jádrových modelů. Ještě stále ale nejde o finální verze. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Připravuje NVIDIA zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077? Připravuje NVIDIA zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077?
Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. Anebo také ne.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu
Jeden z bývalých řidičů autonomních aut Waymo byl vyhozen za problémy s bezpečností. A očividně právem, protože si svou frustraci vybil pomstou a tím, že později přinutil autonomní vůz společnosti nabourat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas
V Las Vegas Convention Center buduje společnost The Boring Company dva tunely, přičemž nedávno dokončila hloubení jednoho z nich. Tato událost byla v podobě videa sdílena i na Twitteru. 
15.2.2020, aktualita, Kateřina Hoferková9 komentářů