www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung 226cw: další 22" LCD v testu

Samsung 226cw: další 22" LCD v testu
, , recenze
V poslední době není o 22" LCD monitory nouze. Na našem serveru by mohla být celá tlupa recenzentů jen na monitory a stejně bychom to asi nestíhali. Dnes se podíváme na Samsung 226cw, který má extrémní dynamický kontrast 3000:1 a udávanou dobu odezvy 2 ms.
K oblíbeným
reklama

Další krasavec od Samsungu


Samsung poznáte hned na první pohled. Před nějakou dobou Samsung uvedl nový design svých monitorů, který se až nepříjemně podobá designu od Applu (iPod apod.). Zakulacené rohy, lesklý povrch a ve spodní části stříbrný pruh působí velice pěkným dojmem. Jsou zde sice některá úskalí v podobě lesklého rámečku, který se velmi rychle "opatlá", ale s tím se zkrátka musíme smířit.Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Designově sice monitor vyčnívá, ale v ergonomii to už tak dobré není. Bohužel se monitor dobrovolně vzdal nějakých extrémních náklonů. Vpřed mu dostačuje 5° a vzad 20° náklon. Zdvih, pivot, to jsou pojmy, které jsou tomuto monitoru zcela cizí. Pokud si jej budete kupovat, nezapomeňte na to, že jeho poloha vůči očím bude příliš nízká a nejspíše bude třeba monitor něčím podložit.


Náklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

Pohled zepředu budí naprosto čistý dojem. Rámeček s kulatými rohy, kovové tlačítko a stříbrný okraj tvoří téměř dokonalou souhru. Bohužel podstavec jakoby k monitoru nepatří a budí levný dojem. Sice vám nic nebrání použít VESA 100 mm držák, ale investice cca 1000,- Kč je na takto levný monitor až příliš vysoká.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka jsou schována ve spodní části monitoru a z čelního pohledu nejsou prakticky vidět. Tlačítka jsou však natolik dobře provedena, že stačí přiložit ruku zespodu monitoru a hned je nahmatáte. Popisky jsou ve dne dobře čitelné, avšak v noci se kvůli absenci podsvícení zcela ztrácejí.


Tlačítka na ovládání OSD menu

Zadní strana neskrývá žádná tajemství. Horní část obdařil výrobce průduchy pro odvětrání celého panelu a zdroje. Místo s konektory celkem šikovně skrývá plastová krytka. Škoda jen onoho širokého vývodu pro kabely, kdyby byl užší, nebyly by kabely z přímého pohledu vůbec vidět. Samozřejmě lepší něco než nic.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

V této cenové relaci nelze očekávat nějaké nadstandardní multimediální vlastnosti. Výrobce se spokojil s DVI-D a D-Sub vstupem. Na jednu stranu je to škoda, ale na stranu druhou, k čemu další vstupy u takovéhoto monitoru, že?


Konektory
Dodávané příslušenství


  • D-Sub kabel
  • DVI-D kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

Samsung 226cw
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast
1000:1 (DC 3000:1)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
160°/160°
Počet barev
16,2 mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,282 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
D-Sub, DVI-D
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 100 x 100 mm
Hmotnost
6,2 kg
Norma TCO
TCO 06
Pivot
NE
Spotřeba
max 45 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
Windows 11 má také problémy s tiskárnami jako jeho předchůdce Windows 11 má také problémy s tiskárnami jako jeho předchůdce
Bohužel ani nejnovějšímu operačnímu systému Windows 11 se nevyhýbají chyby a podobně jako u "desítek", i zde jsou problémy např. s tiskárnami. Našly se už tři chyby, které komplikují instalaci nebo bezproblémové používání tiskáren.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Minisforum Elitemini HM90: mini PC s Ryzenem 9 4900H Minisforum Elitemini HM90: mini PC s Ryzenem 9 4900H
Společnost Minisforum zařazuje do nabídky další ze svých malých, ale výkonných desktopů. Tentokrát jde o model s APU Ryzen 9 4900H, které sice už není nejnovější, ale stále jde o velice slušné APU. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
RTX 3090 poškozená při hraní New World byla oživena, proč selhala? RTX 3090 poškozená při hraní New World byla oživena, proč selhala?
V průběhu betatestování hry New World od Amazonu se objevily případy náhle umírajících grafických karet GeForce z generace Ampere a především pak šlo o drahé RTX 3090. Jedna z nich nyní byla prozkoumána a dokonce oživena.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
TSMC: první hotové 3nm wafery budou spíše až v roce 2023 TSMC: první hotové 3nm wafery budou spíše až v roce 2023
Společnost TSMC vydala nové prohlášení, které se týká jednak nedostatku výrobních kapacit a pak konkrétně i 3nm výrobního procesu N3. Zcela nepřekvapivě se dozvídáme o plném využití kapacit a bohužel tu jsou i negativní zprávy právě o N3. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Acer potvrdil další hack, unikla citlivá data a nyní jsou k dispozici ke koupi Acer potvrdil další hack, unikla citlivá data a nyní jsou k dispozici ke koupi
Počítačoví zločinci, kteří se orientují na hacky firem či organizací, krádež dat a následovné vydírání či prodej ukradených dat, se nyní opět zaměřili na firmu Acer. Tu to potkalo letos již minimálně jednou a nyní jde o dalších 60 GB dat.
Včera, aktualita, Jan Vítek