www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung S24C750P: nečekaně odlišný

Samsung S24C750P: nečekaně odlišný
, , recenze: specifikace produktu
Jako blesk z čistého nebe do obchodů dorazil na první pohled obyčejný 24" monitor od Samsungu. V sobě nese ovšem na dnešní dobu netradiční matici VA, která je vhodná hlavně pro multimédia a film. Jak si vede ve stínu dnešní IPS tsunami?
K oblíbeným
reklama

Pozorovací úhly


Povrchová úprava panelu patří do kategorie "polomatná". Díky tomu je podání bílé barvy výrazně lepší než u matných panelů. Bohužel VA obrazovky trpí jiným neduhem. Tím je tzv. "color shift", neboli změna barvy při pohledu ze strany. Nejvíce to je vidět na pleťové barvě a tedy u filmů. Oproti IPS naopak nemá problém s IPS glow. Co preferujete vy, je sice na vás, ale z profesionálního pohledu jsou u IPS pozorovací úhly lepší. Navíc se v poslední době rojí jak houby po dešti IPS s polomatnou povrchovou úpravou.


pozorovací úhly


Rozložení kontrastu


Přichází asi největší plus celého monitoru. Je jím vysoký kontrast i přes 3000:1. Výrobce udává právě 3000:1, ovšem panel dosáhl téměř na 4000:1. To je i 4× vyšší hodnota než u IPS monitorů, a tak se hodí na filmy a multimédia, kde je kontrast hodně důležitý. U grafiky kontrast takovou roli nehraje.


kontrast při jasu 120cd/m2


Stabilita kontrastu u změny jasu je vcelku dobrá. Na první pohled se může zdát, že je graf hodně zvlněný, ale je to také trochu dáno tím, že je jas černé tak nízký, že sonda už lehce ztrácí na přesnosti.

stabilita kontrastu


Průběh jasu


Pracujete rádi v noci? S tímto monitorem máte možnost i nadále v této činnosti pokračovat. Jeho nejnižší jas 33 cd/m2 patří mezi to nejlepší. Navíc má jednu velkou výhodu v regulaci bez PWM.


průběh jasu


Podsvícení


Kvalita podsvícení je pro filmy hodně důležitá. Stejně tak důležitá je i absence průsvitů. V prvním případě monitor až tak dobré výsledky nepodává, spíše průměrné. V druhém (průsvity) naopak exceluje, a tak si dovolím tvrdit, že jde v tomto ohledu o jeden z nejlepších monitorů za poslední rok.


podsvícení 3D graf


podsvícení 2D graf


rozložení jasu při 120cd/m2


rozložení jasu při 120cd/m2 v procentech


Po převedení podsvícení do gamy 2,2 už tak špatně nevypadá. Bohužel stejně jak je zvlněn graf, tak vidíte i bílou plochu. Kraje jsou tedy trochu tmavší, ale bez průsvitů.


podsvícení přepočet na gamu 2,2 3D graf


podsvícení přepočet na gama 2,2 v 2D grafureklama
Nejnovější články
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr
Černé díry střední velikosti jsou objekty, které jsou na tom podobně jako temná hmota či energie. Je zřejmé, že tam někde musí být, ale přesvědčivý důkaz zatím chybí. Nebo snad chyběl, jak ukazuje nová zpráva.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3000 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář