www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung S27A950D: 3D designovka pro hráče

Samsung S27A950D: 3D designovka pro hráče
, , recenze: specifikace produktu
Samsung dorazil na trh s jedním designově pěkně zvládnutým monitorem. Láká na aktivní 3D technologii, 120 Hz, 2ms odezvu a přesné barevné podání. Je to vůbec možné? Povedlo se skloubit všechny tyto vlastnosti do jednoho produktu?
K oblíbeným
reklama

Design jako by vypadl z oka tabletům


Jakmile vybalíte monitor z krabice, vykoukne na vás tablet. Ne, nekupujete si tablet, ale pouze s ním má tento monitor podobné prvky. Lesklé pasty, lesklý povrch displeje a extrémně tenký displej. Kdyby byl dotykový a menší, tak jej snad chcete i strčit do kapsy. Docela mě překvapilo, že takový design sluší i monitoru. Tento monitor si na první pohled zkrátka buď rovnou zamilujete (po designové stránce), nebo jej naopak odsoudíte. Rozhodnutí je na vás. Naše recenze vám pouze k rozhodnutí může pomoci a hlavně vám ukážeme, jaký je monitor po obrazové stránce.
Logo výrobce


Na prvním obrázku můžete vidět povrchovou úpravu samotného displeje. Odraz mého okna a zelených organických sloučenin v květináčích. Odraz je vlivem struktury displeje lehce rozpadlý. Každopádně je to docela klasická lesklá obrazovka.
Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


Při standardním pohledu si jistě všimnete netradičně umístěné nohy panelu (ono vlastně nejde ani tak o nohu, ale o prodloužení panelu) a hlavně velmi tenkého rámečku s drobně zaoblenými rohy. Vše je provedeno ve stejném stylu. Monitor se naklání celý i s nohou a zůstává jen samotný podstavec.
Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Čelní pohled už jen upřesňuje křivky. Zde si můžete všimnout hlavně onoho tenkého rámečku.
Náklon monitoru (klikněte pro zvětšení)


Náklon je jen základní. Monitor vlastně poskytuje celkově pouze základní polohování. Je to daň za design, který je netradiční a řekl bych, že i vcelku povedený. Pokud si však sednete ke stolu v ergonomické poloze, většina z vás bude koukat nad horní hranu monitoru. Kdyby byla noha o cca 4 cm vyšší, ergonomii by to hodně pomohlo. Možná by to šlo i designově nějak elegantně vyřešit.
Ovládací prvky (klikněte pro zvětšení)


Zadní pohled je hodně odlišný od předního. Je totiž kompletně vyroben z kovu. Opět se výrobce nejspíše nechal inspirovat mobilními telefony a tablety. Musím, říci že tato čistá a hladká zadní část monitoru opravdu sluší. Pokud jej postavíte např. v konferenční místnosti, stane se kusem nábytku.
Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Obrazové vstupy zde naleznete asi všechny dnes používané. DVI, HDMI i DisplayPort. Je zde také výstup pro sluchátka z digitálního vstupu HDMI. Bohužel se zde výrobce uchýlil k externímu zdroji. Myslím, že velikost podstavce je dostatečná a zdroj by se do něj vešel. Samozřejmě by to stálo vyšší úsilí a monitor by to prodražilo. Na eleganci by to však výrazně přidalo.
Konektory


V balení samozřejmě nesmí chybět 3D brýle včetně baterie. Synchronizace probíhá přímo s čidlem v monitoru. K brýlím také dostanete hadřík z mikrovlákna. Můžete si tedy brýle udržovat pěkně čisté a zároveň je nepoškrábete. Design brýlí docela ladí s designem monitoru. Nejsou sice tak lesklé, ale horní hrana je asi ze stejného plastu jako monitor, působí opravdu podobně. Tlačítko je schováno na pravé straně a nenarušuje design.


Dodávané příslušenství:
  • DVI, HDMI a D-Sub (nevím či tam byl dán omylem)
  • 3D aktivní brýle četně baterie
  • Napájecí šňůra s externím zdrojem
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

V balení mě překvapil D-Sub kabel, který je monitoru vlastně naprosto k ničemu. Možná se tam vyskytl omylem, nebo jej dodává výrobce ze setrvačnosti.


Samsung S27A950D
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
27" (16:9)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (5 000 000:1)
Výrobní technologie
TN
Povrchová úprava
Lesklá
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
170° / 160°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
6-bit + FRC
Rozteč bodů
0,311 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
HDMI, DVI, DisplayPort
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
9,1 kg
Norma TCO
N/A
Pivot
NE
Spotřeba
56 W
Různé variace tohoto modelu
NE
Speciální vlastnosti
120 Hz, aktivní 3D

Ze specifikací je jasné, že jde o lesklý TN monitor s rychlou 2ms odezvou. Na štítku nalepeném na panelu se uvádějí ještě technologie jako ECO Motion Senzor pro detekci opuštění pracoviště. ECO Light Senzor pro automatickou regulaci jasu, Magic Angle, pro zlepšení pozorovacích úhlů a docela zajímavá položka Photo Accuracy 100%. Co si pod ní představit? Upřímně nevím. Jde o absolutní dE=0 resp. např. dE<1? Asi to tak nebude. Uvidíme, co na to naše měření.
reklama
Nejnovější články
Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090 Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090
Zítra bude spuštěna virtuální konference GTC 2021 společnosti Nvidia z kuchyně Jensena Huanga. Ten slíbil i nějaká ta překvapení a jedním z nich budou i schované poklady v rámci prezentace včetně GeForce RTX 3090.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů
Podle nejnovějších dat IDC zažil celosvětový trh s počítači výrazný meziroční růst. I přes pokračující nedostatek komponentů se mělo v 1. čtvrtletí 2021 prodat o polovinu více počítačů než vloni.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT
K módě prodeje NFT se přidává další velký hráč. Bude jím časopis Playboy, který po 67 letech přešel do čistě digitální formy a nyní chce začít prodávat kolekci svých děl, na kterých se podíleli i známí umělci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik