www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung T240HD - monitor nebo televize?

Samsung T240HD - monitor nebo televize?
, , recenze
Chystáte se koupit nový monitor a zároveň HD televizi? Koukáte na filmy z menší vzdálenosti? Pokud jsou vaše odpovědi kladné, tak právě dnes recenzovaný monitor/televize může být pro vás ideální řešení.
reklama

Profesionální design


Vzpomínáte na monitor Samsung T220, který jsme recenzovali před pár dny? Pokud ano, tak máte již nyní celkem dobrou představu o designu samotného monitoru. Jsou zde však některé odlišnosti, a to hlavně v obrazových vstupech a dalších drobnostech. Nepřeskakujte tedy tuto kapitolu hned při pohledu na první fotku.


Samotný design je celkem povedený, lehké vyboulení okrajů s průhledným koncem vytváří z monitoru něco atypického. Někomu se možná může zdát design až příliš odvážný, ale taková je zkrátka doba.Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Ještě jednou zopakuji. Stejně jako u Samsungu T220 lehce rušil odrazivý okraj vnitřku rámečku. V něm se totiž odráží například kurzor a vlastně celý obraz, což je lehce matoucí. Více určitě vidíte na následující fotografii.


Odraz kurzoru v rámečkuNáklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

U 24" modelu bych očekával jistě lepší ergonomii, než je prostý 25° náklon vzad a nulový zdvih. Monitor je zkrátka posazen hodně nízko a pokud si snažíte zachovat dobrou ergonomii pracoviště, tak vám to tento kousek hardwaru moc neulehčí.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Čelní pohled prozrazuje zakřivený okraj rámečku a drobné podsvícení tlačítka pro zapínání monitoru. Další popis designu asi není ani třeba, z fotek si jistě uděláte dostatečnou představu o tom, jak monitor Samsung T240HD vypadá.

Umístění tlačítek sice není zrovna ideální, protože nevidíte na nápisy, ale jinak jsou řešena celkem dobře. Osobně jsem měl dost velký problém se zapamatováním funkce tlačítka "SOURCE", které má dvě funkce (buď přepíná vstupy, nebo funguje jako potvrzovací tlačítko). Zákonitě jsem vždy myslel na druhou funkci. Samozřejmě to může být pouze můj osobní problém. Stisk tlačítek je příjemný a jistý, k technické stránce věci nemám tedy co vytknout.


Tlačítka na ovládání OSD menu


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Na zadní straně naleznete velké množství vstupů, které jsou uspořádány tak nějak televizně. Také popisek "PC" u D-Sub vstupu vzbuzuje spíš smích (kdo by dnes používal u PC D-Sub místo digitálního DVI či HDMI), avšak je to běžná praxe u televizí.


Konektory


HDMI vstup číslo dvě a výstup pro sluchátka


Dodávané příslušenství


  • DVI kabel
  • D-Sub
  • CD s ovladači
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

Samsung T240HD
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
24" (16:10)
Ideální odezva
5 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (10 000:1)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
160°/160°
Počet barev
16,7 mil (8-bit)
Rozteč bodů
0,270 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1200
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, 2x HDMI, Anténí, komponentní, SCART, D-Sub, Audio (optický, 3,5mm jack)
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
6,8 kg
Norma TCO
TCO NA
Pivot
NE
Spotřeba
měřena v recenzi
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek