www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung T240HD - monitor nebo televize?

Samsung T240HD - monitor nebo televize?
, , recenze
Chystáte se koupit nový monitor a zároveň HD televizi? Koukáte na filmy z menší vzdálenosti? Pokud jsou vaše odpovědi kladné, tak právě dnes recenzovaný monitor/televize může být pro vás ideální řešení.
K oblíbeným
reklama

Profesionální design


Vzpomínáte na monitor Samsung T220, který jsme recenzovali před pár dny? Pokud ano, tak máte již nyní celkem dobrou představu o designu samotného monitoru. Jsou zde však některé odlišnosti, a to hlavně v obrazových vstupech a dalších drobnostech. Nepřeskakujte tedy tuto kapitolu hned při pohledu na první fotku.


Samotný design je celkem povedený, lehké vyboulení okrajů s průhledným koncem vytváří z monitoru něco atypického. Někomu se možná může zdát design až příliš odvážný, ale taková je zkrátka doba.Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Ještě jednou zopakuji. Stejně jako u Samsungu T220 lehce rušil odrazivý okraj vnitřku rámečku. V něm se totiž odráží například kurzor a vlastně celý obraz, což je lehce matoucí. Více určitě vidíte na následující fotografii.


Odraz kurzoru v rámečkuNáklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

U 24" modelu bych očekával jistě lepší ergonomii, než je prostý 25° náklon vzad a nulový zdvih. Monitor je zkrátka posazen hodně nízko a pokud si snažíte zachovat dobrou ergonomii pracoviště, tak vám to tento kousek hardwaru moc neulehčí.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Čelní pohled prozrazuje zakřivený okraj rámečku a drobné podsvícení tlačítka pro zapínání monitoru. Další popis designu asi není ani třeba, z fotek si jistě uděláte dostatečnou představu o tom, jak monitor Samsung T240HD vypadá.

Umístění tlačítek sice není zrovna ideální, protože nevidíte na nápisy, ale jinak jsou řešena celkem dobře. Osobně jsem měl dost velký problém se zapamatováním funkce tlačítka "SOURCE", které má dvě funkce (buď přepíná vstupy, nebo funguje jako potvrzovací tlačítko). Zákonitě jsem vždy myslel na druhou funkci. Samozřejmě to může být pouze můj osobní problém. Stisk tlačítek je příjemný a jistý, k technické stránce věci nemám tedy co vytknout.


Tlačítka na ovládání OSD menu


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Na zadní straně naleznete velké množství vstupů, které jsou uspořádány tak nějak televizně. Také popisek "PC" u D-Sub vstupu vzbuzuje spíš smích (kdo by dnes používal u PC D-Sub místo digitálního DVI či HDMI), avšak je to běžná praxe u televizí.


Konektory


HDMI vstup číslo dvě a výstup pro sluchátka


Dodávané příslušenství


  • DVI kabel
  • D-Sub
  • CD s ovladači
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

Samsung T240HD
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
24" (16:10)
Ideální odezva
5 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (10 000:1)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
160°/160°
Počet barev
16,7 mil (8-bit)
Rozteč bodů
0,270 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1200
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, 2x HDMI, Anténí, komponentní, SCART, D-Sub, Audio (optický, 3,5mm jack)
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
6,8 kg
Norma TCO
TCO NA
Pivot
NE
Spotřeba
měřena v recenzi
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře