reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Seidio Emergency Power Charger – nabíječka do divočiny?

, , recenze
Seidio Emergency Power Charger – nabíječka do divočiny?
Kde jsou ty doby, kdy výdrž PDA dosahovala často 10 hodin i více? Dnešní kapesní počítače vydrží při běžné práci přibližně pět hodin, chvála těm, které se přiblíží k dvojnásobné hodnotě. Pro všechny, kteří cestují nebo se častěji pohybují v místech bez zásuvky, může být zajímavým zdrojem energie produkt společnosti Seidio. Jedná se o nabíječku kapesního počítače z 9V baterie. Pojďme se podívat, co Emergency Power Charger, jak je příslušenství nazýváno výrobcem, dovede.
Seidio Emergency Power Charger – nabíječka do divočiny?
Nabíječka je dodáváno pro několik značek PDA (viz web prodejce), my jsme měli možnost testovat verzi pro Palmy s Universal konektorem. Seidio si můžete zakoupit za 679 Kč vč. DPH, vzhledem k ceně nás velmi překvapilo balení – nabíječka přišla v malém průhledném sáčku.


Nabíječka Seidio není zařízení složité na ovládání, stačí připojit do PDA, do druhého konce zasunout 9V baterii a je to. Dost nás zklamalo provedení, nejedná se o žádný outdoor výrobek, který můžete zabalit do krosny a vzít si na týdenní výlet. Dobíječ pro Palm neměl odpojitelnou část s konektorem, ale vrchní a spodní část projevovala znatelnou vůli. Měl jsem pocit, že když o trochu silněji zatáhnu, nabíječka se bez potíží rozpůlí.

Druhý zapůjčený dobíječ byl vybaven vyměnitelným konektorem. Jedná se o dobrý nápad, pokud změníte PDA, stačí si zakoupit pouze část, která bude levnější než celá nabíječka.


K testování jsme použili běžnou 9V baterii GP Greencell, zakoupili jsme ji v obchodě s elektro spotřebiči, takže by měla být docela nová. Dle měření programem Battery Time se výdrž PDA zvětšila o cca 30 minut. Vzhledem k tomu, že Seidio svůj produkt nepropaguje jako externí zdroj energie, ale jako nabíječku pro chvíle nouze, je výdrž postačující. Za půl hodiny stihnete např. napsat několik delších mailů či přijmout téměř 9 MB přes GPRS, což na vykonání nejnutnějších činností postačí.


Kromě zpracování máme ještě výtku k uchycení v PDA – konektor snadno vyklouzne, takže je docela obtížné nabíjející se počítač přenášet bez přerušení toku energie.

Koupit či nekoupit? Pokud se často pohybujete v končinách, kde jediným zdrojem energie pro vaše PDA může být 9V baterie koupená v trafice či benzínce, Seidio vám dobře poslouží. Nesmíte však počítat s tím, že se jedná o odolný přístroj. Cena nabíječky je hodně vysoká, což je ale problém Seidio produktů obecně.

Nabíječku zapůjčilo PDA Centrum, děkujeme.
Cena v době psaní recenze – 679 Kč s DPH

reklama
reklama
reklama