reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Srovnávací test 120mm ventilátorů

18.1.2006, Jan Vítek, recenze
Srovnávací test 120mm ventilátorů
Dnes zakončíme seriál o ventilátorech testem 120mm verzí. Soutěžit bude celkem 14 ventilátorů od 12 výrobců. Tato velikost již pronikla do našich PC skříní a zabydluje se čím dál více. Dokonce se již na trhu objevují i o nějaký centimetr větší verze a tak možná již brzy uvidíme skříně s 15cm a většími kousky.

Titan – TFD-A12025M12C(RB)


Titan se drží průběhu celého seriálu se svými hliníkovými modely a ani teď tomu nebude jinak. Balení je s předchozími modely také shodné.Specifikace TFD-A12025M12C(RB):

Velikost (mm)120
Šířka (mm)25
Otáčky (RPM)2000
Hluk (dBA)36
Průtok vzduchu (CFM)79,14
Typ ložisek jednokuličkové
Spotřeba (W)N/A
Cena (s DPH)576,-


Zpracování ventilátoru se nezlepšilo. Lopatky jsou ostré a drsné, navíc, na několika místech hrbolaté a otřepané. Rámeček je velmi mírně zkosený na vnitřní hraně, ale nejedná se o nic, co by významně pomohlo.Příslušenství neexistuje, v balení je pouze ventilátor s třížilovým napájecím kabelem.


Xilence – XPF 120.r


Xilence se také v testech objevuje již potřetí a zatím se vůbec neměl za co stydět a jsem velmi zvědavý, zda i do třetice svoji pozici potvrdí.Specifikace XPF 120.r:

Velikost (mm)120
Šířka (mm)25
Otáčky (RPM)1400
Hluk (dBA)21,2
Průtok vzduchu (CFM)68
Typ ložisek N/A
Spotřeba (W)1,2
Cena (s DPH)196,-


Lopatky ventilátoru XPF 120.r jsou dobře zaoblené, ale ne tak dokonale, jako v případě Papstů. Na první pohled je ventilátor také pěkně masivní, jen rámeček mohl být ještě o chlup vykrojenější.Ventilátor je napájen jak přes třípin, zatímco na kabelu je přítomen i molexový konektor. V příslušenství se skrývají už jen čtyři šroubky k připevnění.


Všechny adepty jsme si představili a přistoupíme k hodnocení jejich zvukových projevů.
reklama
reklama