Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část

Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část
, , recenze
Včera jsme začali srovnávací test 14 zdrojů, kde jsme se věnovali jejich popisu. Dnes jsou tedy na řadě testy a závěrečné shrnutí. Pokud Vás tedy některý ze zástupců zaujal a nebo jste jen zvědaví, jak si zdroje v praxi opravdu vedou, najdete v této druhé části rozhřešení. Předem můžeme prozradit, že jeden zdroj během zátěžových testů shořel.
K oblíbeným
reklama
Mohu předem říci, že tento zdroj rozhodně není volba pro tichý počítač. Dva 8cm ventilátory produkují velmi silný hluk, ke kterému se navíc přidává vrčení pasivního PFC. Zdroj vyfukoval vzduch o teplotě 36°C při teplotě okolí 22°C. Účinnost dosahovala při 25% zatížení pouhých 50%, při plné zátěži taktéž 50%. Tak nízké teploty (vzhledem k účinnosti) umožnil dosáhnout velký průtok vzduchu zdrojem, samozřejmě za cenu příliš vysoké hlučnosti. Hodnoty napětí jednotlivých větví při zátěži naleznete v tabulce:


25%
50%
100%
12V1
11,79
11,80
11,38
12V2
11,79
11,80
11,38
5V
4,92
4,85
4,77
3.3V
3,24
3,17
3,12

Jak je vidět, zdroj má problémy s dodáním plného výkonu na 12V a 3,3V větvi. Specifikace říká, že minimální napětí na 3,3 a 12V větvi může být 3,14 a 11,40V. dále přikládám oscilogramy zvlnění a výstupního šumu:


5VSB větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


12V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


5V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


3,3V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div

Jak je vidět, tak zdroj s odřenýma ušima splňuje požadavky na zvlnění a šum pouze na 5VSB větvi. O ostatních větvích nemá cenu hovořit, na první pohled je vidět, že zvlnění a šum je hrubě mimo meze dané specifikací. Tento zdroj rozhodně nemohu doporučit, vhodný by byl snad jako dar úhlavnímu nepříteli. To, co ušetříte na částce za pořádný zdroj, totiž utratíte na účtech za elektřinu.
reklama
Nejnovější články
Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
THQ Nordic přepracuje původní Gothic THQ Nordic přepracuje původní Gothic
Na konci předchozího roku studio THQ Nordic přineslo překvapivé demo přepracovaného původního dílu hry Gothic. Vývojáři tímto způsobem sondovali, zda by o případný remake byl mezi hráči dostatečný zájem. Byl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny
Dlouhé roky jsme si vystačili s rozhraním PCIe 3.0 a popravdě řečeno, většina uživatelů ani nemá důvod chtít novější PCIe 4.0. Nejde ovšem pouze o PC, které může z rychlejšího PCIe těžit, respektive PC jsou v tomto ohledu spíše na okraji zájmu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář