Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část

Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část
, , recenze
Včera jsme začali srovnávací test 14 zdrojů, kde jsme se věnovali jejich popisu. Dnes jsou tedy na řadě testy a závěrečné shrnutí. Pokud Vás tedy některý ze zástupců zaujal a nebo jste jen zvědaví, jak si zdroje v praxi opravdu vedou, najdete v této druhé části rozhřešení. Předem můžeme prozradit, že jeden zdroj během zátěžových testů shořel.
K oblíbeným
reklama
Zdroj byl poměrně tichý, pouze při plné zátěži se již projevoval aerodynamický hluk. Zdroj dosahoval účinnosti 80% při 25% zátěži, při plné zátěži 78%. V otázce účinnosti zdroj s rezervou splňuje požadavky specifikace. O velmi dobré účinnosti svědčí i to, že se vzduch po průchodu zdrojem ohřál na 26°C ze vstupních 21°C, což je velmi dobrá hodnota. Nemalý podíl má na tom i vnitřní provedení a plocha větracích otvorů. Považuji za nutné uvést, že zdroj při testech rušil VKV tuner hrající v dílně a to takovým způsobem, že vypadával stereofonní příjem. Zdroj by si tedy zasloužil lepší odrušení. Hodnoty napětí jednotlivých větví při zátěži naleznete v tabulce:
25%
50%
100%
12V1
12,23
12,10
11,99
12V2
12,23
12,10
11,99
5V
4,82
4,72
4,70
3.3V
3,22
3,20
3,18
Jak je vidět z tabulky, zdroj zcela vyhovuje požadavkům specifikace, napětí na 12V větvích je drženo poměrně vysoko, drží se téměř na 12V i při plné zátěži. Dále přikládám oscilogramy výstupního šumu a zvlnění:


5VSB větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


12V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


5V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


3,3V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div

Jak je vidět z tabulky, zdroj zcela vyhovuje požadavkům kladeným specifikací. Tento zdroj vzhledem k ceně poskytuje velmi slušnou účinnost, označení Green power si jistě zaslouží. Jedinou výtku mám pouze k produkovanému rušení.
reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře