Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část

Srovnávací test 14 zdrojů - 2. část
, , recenze
Včera jsme začali srovnávací test 14 zdrojů, kde jsme se věnovali jejich popisu. Dnes jsou tedy na řadě testy a závěrečné shrnutí. Pokud Vás tedy některý ze zástupců zaujal a nebo jste jen zvědaví, jak si zdroje v praxi opravdu vedou, najdete v této druhé části rozhřešení. Předem můžeme prozradit, že jeden zdroj během zátěžových testů shořel.
K oblíbeným
reklama
U tohoto zdroje se projevoval ventilátor poměrně silným aerodynamickým hlukem. Zdroj dosahoval účinnosti 65% při 25% zatížení, při plné zátěži 68%, o dvě procenta se tedy nevešel do hodnot daných specifikací. Zdroj vyfukoval vzduch o teplotě 40°C při teplotě okolí 22°C. Na internetu se objevují návody na přepojení ventilátoru na 5V větev, tuto úpravu nedoporučuji, může pak snadno docházet k přehřívání zdroje. Hodnoty napětí jednotlivých větví při zátěži naleznete v tabulce:


25%
50%
100%
12V1
12,18
12,03
11,9
12V2
12,18
12,03
11,9
5V
4,98
4,80
4,60
3.3V
3,28
3,23
3,19

Z tabulky je vidět, že zdroj neudržel napětí 5V větve v mezích daných specifikací při plném zatížení o celých 0,15V. Nyní následují oscilogramy zvlnění a šumu na výstupech.


5VSB větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


12V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


5V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div


3,3V větev, nastavení: 1ms/div   20mV/div

Zvlnění a šum na výstupech zdroje je zcela v mezích daných specifikací, poněkud horší je to pouze s 5VSB větví. Tento zdroj bohužel nemohu příliš doporučit. Jeden důvod je propad napětí na 5V větvi a další jsou v první části testu.
reklama
Nejnovější články
Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux
Komunikátor a kolaborativní nástroj Microsoft Teams se těší velké popularitě a počet uživatelů se stále zvyšuje. Nově je k dispozici i pro operační systém Linux a doplňuje tak spoustu jiných operačních systémů, pro které je již k dispozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie? Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie?
Extrémní ultrafialová litografie (EUVL) přichází ještě včas na to, aby výrobci čipů už nemuseli využívat stále složitější způsoby obcházení limitů hlubokého ultrafialového spektra (DUV). Jaký dopad bude EUVL mít? 
Včera, aktualita, Jan Vítek