reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Stylový barebone od Asusu ve stylu Hi-Fi: Pundit P2-AE2

, , recenze
Stylový barebone od Asusu ve stylu Hi-Fi: Pundit P2-AE2
Asus nechce ztrácet krok a stále rozšiřuje i svou nabídku barebone systémů. Jeden z jeho nejnovějších je Asus Pundit P2-AE2 a jeho ztvárnění je opravdu netypické. Tento miniaturní barebone je postaven na platformě AMD 64, což mu zaručuje velký potenciál.
Stylový barebone od Asusu ve stylu Hi-Fi: Pundit P2-AE2
Pohledy na otevřenou skříň ze všech stran (Pro zvětšení klikněte)


Po otevření vás jistě zaujme řešení chlazení. Samotný měděný chladič procesoru je propojen Heat-Pipe s taktéž měděným přídavným chladičem. Tímto je rozvedeno teplo z procesoru do dvou chladičů a tak zaručeny prakticky stejné otáčky obou ventilátorů společně s minimálním hlukem. Toto řešení pokládám za opravdu dobré a účinné. Navíc druhý (menší) chladič je umístěn nad čipsetem a tak je i ten vystaven proudění vzduchu a tím i ochlazován.


Detail chlazení CPU a čipsetu (Pro zvětšení klikněte)

Přesuňme se dále a podívejme se na pevný disk. Ten je schován pod ochrannou mřížkou. Pokud tuto mřížku odstraníme, tak zjistíme, že disk leží na gumové podložce a na čtyřech ustavovacích trnech. Dobrou zprávou je, že deska je vybavena SATA konektorem a tak není problém osadit i moderní SATA pevné disky.
Uchycení disku na čtyřech trnech spolu s gumovou podložkou (Pro zvětšení klikněte)

Dále se podíváme na optickou mechaniku. Zde, jak již bylo řečeno, je použita pouze kombo DVD-ROM/CD-RW mechanika. Ta je usazena v kleci, která drží i pevný disk.


Klec pro optickou mechaniku a pevný disk (Pro zvětšení klikněte)Samotná optická mechanika (Pro zvětšení klikněte)

Po odstranění rámečku pro optickou mechaniku a pevný disk se dostáváme k samotné základní desce.


Základní deska usazená ve skříni (Pro zvětšení klikněte)

Pod diskem se nachází jeden mini-PCI slot a IDE konektor. Rozhraní SATA zajišťuje možnost připojení i nových pevných disků.

Na desce jsou klasické dva sloty pro DDR paměťové moduly a tak není problém rozšířit. V našem případě je zde pouze jeden 512MB modul, který na sobě nese značku AENEON, ale podle programu Everest Home Edition 2.0 je to "Infineon AED660UD00-500C88X" s časováním 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS) při frekvenci 200MHz.


DDR paměťový modul na samotném kraji desky (Pro zvětšení klikněte)

Externí zdroj jsem si nechal až na konec. Jde totiž o klasický napájecí zdroj, který naleznete například u kamer či podobných zařízení. Jeho maximální výkon je 120W, což není příliš, ale na druhou stranu pro počítač tohoto zaměření dostačuje. Jeho hlavní výhody jsou v tom, že je bezvětráčkový a tak nehlučí. Výrobcem zdroje je LiteOn.


Napájecí zdroj o celkovém výkonu 120W (Pro zvětšení klikněte)Detail štítku na zdroji (Pro zvětšení klikněte)

A jsme u samého konce prohlídky hardwaru. V další kapitole se podíváme, jak je na tom tento drobeček po výkonnostní stránce.
reklama
reklama
reklama