www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Test 4 flash disků s USB 3.0

Test 4 flash disků s USB 3.0
, , srovnávací test
Na trhu se již objevilo dost flash disků s rozhraním USB 3.0, abychom mohli provést test několika z nich. Oproti těm předchozím s USB 2.0 bychom se konečně mohli dočkat produktů zajímavých i pro náročné uživatele. Dnes se zaměříme na kapacitu 16 GB.
K oblíbeným
reklama
S příchodem nového rozhraní jsme se konečně vymanili ze sevření pomyslného úzkého hrdla lahve v podobě rozhraní USB 2.0, ovšem na to nelze svádět vše. Dle posledního testu pěti flash disků se dnes prodává dost a dost modelů, které zdaleka nevyužívají plnou šířku pásma rozhraní USB 2.0 a dá se říci, že by oněm 16GB moderním produktům mohl v klidu konkurovat i letitý 256MB Kingston DataTraveler, který se mi ještě válí v šuplíku. To vše působí, jako by výrobci ztratili motivaci k tomu, aby nám poskytli co nejvýkonnější flash disky a místo toho se zaměřili spíše na design, odolnost a v poslední době také bezpečnost.


- klikněte pro zvětšení -

Až příchod rozhraní USB 3.0 přiměl výrobce se rozhoupat a začít opět soutěžit v tom, čí flash disk dosáhne vyšších přenosových rychlostí. Teoretický strop propustnosti rozhraní USB se totiž zvýšil na desetinásobek, a tak už v reklamních materiálech vypadá informace o rychlosti blížící se 100 MB/s daleko lépe než to, že se nějaký flash disk snaží z USB 2.0 ždímat maximum, a je tak o pár MB/s lepší než konkurence.

Zajímavé však je, že známí rivalové Corsair a OCZ, kteří na poli rychlých flash disků pro USB 2.0 v minulosti velmi soupeřili, dosud nepředstavili vlastní řešení pro USB 3.0. Obě firmy mají však velmi silné portfolio v oblasti SSD, a tak je možné, že je už příliš saturovaný trh s flash disky příliš nezajímá. Nebo prostě jen čekají na tu pravou chvíli.

Dnes se s jejich produkty ještě nesetkáme, takže nám musí stačit nabídka jiných firem:
  • A-Data Nobility Series N005 - 16 GB
  • A-Data Superior Series S102 - 16 GB
  • Pretec i-Disk Rex 100 - 16 GB
  • Transcend JetFlash 700 - 16 GB


Do testu dorazily prozatím 4 modely, další budou později, abychom je mohli doplnit. Společnou mají kapacitu, která je v případě nových modelů s USB 3.0 velmi důležitá, protože stejně jako u SSD ovlivňuje přenosové rychlosti, a to především u zápisu. Je tedy nanejvýš vhodné, abychom testovali pokud možno stejně velké modely.

Co se týče testovací sestavy, pak ta byla následující:
  • Základní deska - Gigabyte GA-H57M-USB3
  • Procesor - Intel Core i5-661
  • Paměti - 2x 4 GB Kingston KHX1600C9D3K2/8G
  • Grafická karta - integrovaný Intel GMA HD
  • Pevný disk - 1TB Samsung Spinpoint F3 - HD103SJ
  • OS Windows 7 - 64bit
reklama
Nejnovější články
Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl
Nejen u nás jsou výsledky státních zakázek na software často změtí programů plných chyb. Své si užívají i v arizonských vězeních. Software ACIS by měl zajišťovat evidenci vězňů i doby jejich propouštění, místo pomoci ale spíše škodí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře