Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Test 8 IP kamer s Wi-Fi: 2. část

14.8.2007, Jan Vítek, recenze
Test 8 IP kamer s Wi-Fi: 2. část
Minule jsme si představili první čtyři Wi-Fi IP kamery a na dnešním článku je, aby se jejich prezentace dokončila. Zbývají kamery čtyřech výrobců – Edimax, Linksys, LevelOne a VIVOTEK, takže i dnes narazíme na známější a renomované výrobce i firmu, které vyrábí spíše levnější produkty pro nižší segment trhu. Proto bude i zajímavé sledovat, jak se projeví.

Edimax IC-1500WG


První část testu je tedy již za námi a my pokračujeme firmou Edimax a její Wi-Fi IP kamerou IC-1500WG. Tak nám přišla v poměrně (vzhledem k ostatním) malé papírové krabičce, do níž se však vše pohodlně vejde. Vedle kamery to je standardní příslušenství.Model
Edimax IC-1500WG
Rozměry
43 x 130 x 105 mm
Hmotnost
-
Připojení
Ethernet, 802.11g
Typ senzoru
CMOS
Automatické ostření
ne
Max. Rozlišení
640 x 480
Max. Framerate
30 (ne při max. rozl.)
Komprese
Motion JPEG
Mikrofon
ne
Externí anténa
ano
Specialitky
-
Cena s DPH
2270
Podrobnosti zde
Z krabice vyjmete následující:
  • Kamera Edimax IC-1500WG
  • Šroubovatelná Wi-Fi anténa
  • Adaptér DC 12V
  • Ethernet kabel RJ-45
  • Montážní kovový klips na zeď + šroubky a hmoždinky
  • Manuál a CD se softwarem


- klikněte pro zvětšení -

IP kamera samotná je poměrně pěkně zpracována. Skládá se z nízkého obdélníkového základu, do nějž byl na levé straně vsazen válcovitý modul s objektivem a čidlem. Kde to jen jde, tam je tělo kamery opatřeno gumovým povrchem, takže má pak její tělo příjemný matně černý vzhled a kamera se tak i dobře drží (tedy ne, že by to nakonec k něčemu bylo). V těle také nenajdeme žádné průduchy pro větrání, takže by kamera mohla přežít i menší nepřízeň počasí, ale jinak pro to určena samozřejmě není - výrobce píše o maximálně 90% vlhkosti vzduchu a provozní teplotě 0 - 45 °C. Nenajdeme však na ní ani mikrofon.Na přední straně najdeme tedy samozřejmě objektiv, jenž je obehnán stříbrným kotoučem a v něm jsou dvě informační stavové diody oranžové barvy. Jedna signalizuje, že kamera je připravena a druhá říká, že kamera právě pracuje. Ačkoliv objektiv vypadá, že jej ostřit muset nebudeme, přesto jeho středové kolečko se zuby má tento úkol na starosti. V hlavním modulu pak můžeme vidět nalevo od názvu výrobce další dvě zelené stavové LED informující o momentálním způsobu připojení – LAN nebo WLAN.Kamera ze zadní strany pak obsahuje veškeré standardní prvky. Zleva to je šroubovací konektor pro externí anténu, vedle něj vstup pro napájení 12 V, následně RJ-45 konektor pro Ethernet a nakonec poměrně velké tlačítko pro vyresetování nastavení. Ke kameře se samozřejmě dodává také kovový stojan, takže jsou nutné i příslušné závity – zde dva, jeden seshora a jeden z pravého boku. Jako u ostatních kamer, i zde jsou závity 1/4“, tedy stejné jako u fotoaparátů.


Příslušenství


Dodávané příslušenství je standardní, a dostanete tedy jednak krátký bílý Ethernetový kabel, trošku větší napájecí zdroj dodávající 12 V a 500 mA a pak je tu jednoduchý manuálek v anglickém jazyce a CD.

Český manuál však nechybí, akorát jej nenaleznete v tištěné podobě, nýbrž jako PDF soubor na CD. A nakonec tu tedy nesmí chybět ani černě lakovaný třídílný podstavec včetně šroubků a hmoždinek.