Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Test 8 IP kamer s Wi-Fi: 2. část

14.8.2007, Jan Vítek, recenze
Test 8 IP kamer s Wi-Fi: 2. část
Minule jsme si představili první čtyři Wi-Fi IP kamery a na dnešním článku je, aby se jejich prezentace dokončila. Zbývají kamery čtyřech výrobců – Edimax, Linksys, LevelOne a VIVOTEK, takže i dnes narazíme na známější a renomované výrobce i firmu, které vyrábí spíše levnější produkty pro nižší segment trhu. Proto bude i zajímavé sledovat, jak se projeví.

Nastavení kamery


Programové vybavení kamery LevelOne WCS-2030 je velmi bohaté a snad nejmocnější, co v tomto testu uvidíme. Je tvořeno dvěma aplikacemi – Installation Wizard a IP CamSecure, přičemž druhá aplikace se rozděluje ještě na Main Console, Playback System a Remote Live Viewer.Nejdříve se podíváme na instalaci kamery. Ta je standardní, takže kameru stačí zapojit do sítě, připojit Ethernetový kabel a můžeme vesele konfigurovat. Začneme spuštěním aplikace Installation Wizard.


Installation Wizard


Aplikace sama kameru najde, určí vám její IP, model a zobrazí MAC adresu. Pak následuje několik přímých a jednoduchých kroků, s jejichž pomocí si kameru nakonfigurujete.


Základní okno Wizardu, jež umí nastavení kamery také vyresetovat


Volba jména kamery, heslo pro roota a nastavení datumu / času


Základní nastavení IP adresy, masky, brány a DNS serverů


Konečné nastavení Wi-Fi připojení


Webové rozhraní


Webové rozhraní využívá pro zobrazení videa ActiveX, pro něž si stejně jako u ostatních musíte nainstalovat modul. I když některé kamery, jako například Air Live WL-5400CAM používají i Javu.


- klikněte pro zvětšení -

Základní okno nám dole nabídne pět hlavních funkcí a voleb. Jednak je to (bráno zleva) možnost digitálního zoomu. Dole se objeví jezdec a vedle něj zmenšené okýnko s obrazem. Pokud jezdcem obraz přiblížíte, hlavní okno zareaguje a v onom malém okýnku si pak můžete zvolit, kterou oblast obrazu chcete mít zvětšenou. Vše je velmi rychlé a bezproblémové. Dále ze máme pauzu, která pozastaví obraz, vedle ní tlačítko stop, co kameru rovnou odpojí a vy můžete pak obraz opětovným stisknutím obnovit. A nakonec je zde ovládání hlasitosti zvuku a jeho úplná deaktivace.Za odkazem Client Settings se skrývá jednoduché okénko, jež nám dovolí základní volby nastavení videa a také přenosového protokolu. To pravé ale začne až po kliknutí na Configuration.Tam najdeme samozřejmě nastavení systému, hesla pro roota, Ethernetu i bezdrátové Wi-Fi sítě. To jsme si ale ukázali již výše, takže budeme pokračovat dalšími záložkami od DDNS.


Seznam IP adres a povolení přístupu v několika podobách


Podrobné nastavení kvality videa a audia


Nastavení e-mailu a FTP pro odesílání zachycených dat


Detekce pohybu - nastavitelná jsou různá okna a pro ně různé citlivosti


Plánování pořizování obrázků a pokračování voleb pro detekci pohybu