Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Test 8 IP kamer s Wi-Fi: 2. část

14.8.2007, Jan Vítek, recenze
Test 8 IP kamer s Wi-Fi: 2. část
Minule jsme si představili první čtyři Wi-Fi IP kamery a na dnešním článku je, aby se jejich prezentace dokončila. Zbývají kamery čtyřech výrobců – Edimax, Linksys, LevelOne a VIVOTEK, takže i dnes narazíme na známější a renomované výrobce i firmu, které vyrábí spíše levnější produkty pro nižší segment trhu. Proto bude i zajímavé sledovat, jak se projeví.

Linksys WVC54GC-EU


Značka Linksys byla stálicí mezi síťovými produkty a její renomé je široce známé, avšak dle posledních zpráv má společnost Cisco Systems, která tuto značku vlastní, ji bude rušit a další produkty již ponesou označení Cisco. Kamera k nám dorazila v malém modro-zeleném obalu, v němž se kamera ukazuje za plastovým okýnkem. V dolní části pak najdeme veškeré ostatní příslušenství.Model
Linksys WVC54GC-EU
Rozměry
90 x 100 x38 mm
Hmotnost
130 g
Připojení
Ethernet, 802.11g
Typ senzoru
CMOS
Automatické ostření
ne, fixní fokus
Max. Rozlišení
320 x 240
Max. Framerate
30
Komprese
MPEG-4
Mikrofon
ano
Externí anténa
ne
Specialitky
-
Cena s DPH
2911
Podrobnosti zde

Z krabice vyjmete následující:
  • Kamera Linksys WVC54GC-EU
  • Adaptér DC 12V
  • Ethernet kabel RJ-45
  • Montážní kovový klips na zeď + šroubky a hmoždinky
  • Manuál a CD se softwarem

Kamera vypadá na první pohled velmi pěkně. Její zpracování je čisté a kamera je díky plastům lehká, aniž by nějak utrpěla pevnost. Plasty nevržou, neprohýbají se, zkrátka bez problémů. Zepředu vidíme v kameře objektiv v zrcadlově lesklém kulatém poli. Tento objektiv se jako jediný v testu nemusí manuálně ostřit, ale na druhou stranu se za ním skrývá CMOS čip s fyzickým rozlišením pouze 320 x 240. Lepší modely kamer Linksys jsou již podstatně dražší. Vedle objektivu pak máme podlouhlou LED, která ladí s designem kamery a svítí modrým světlem.Při pohledu ze strany vidíme, že kamera je opravdu nepříliš hluboká, slovy čísel to je 38 mm v nejširším bodě. Na obou zkosených hranách pak můžeme vidět průduchu pro chlazení. Všechny kamery se totiž citelně zahřívají, takže aspoň takovýto způsob chlazení je žádoucí.Ze zadní strany pak uzříte jeden z montážních otvorů (druhý je přímo dole) a v dolní části máme napájecí konektor pro 5 V a vedle něj Ethernetový konektor. Pokud na obrázku hledáte Reset, hledáte marně. Ten je totiž v boku dolní části a částečně jej můžete zahlédnout na fotografii výše v její dolní části. Kameře tedy nic nechybí a to ani Wi-Fi anténa, protože ta je umístěna vevnitř. Je to tedy jediná kamera v testu s interní anténou pro bezdrátové připojení a nedá se říci, že by to nějak snižovalo její dosah.
Příslušenství


Příslušenství si můžeme rozdělit na tři části. Jednak je to softwarová výbava na CD s dokumentací v podobě manuálu a také poukazu na bezplatné používaní DDNS služby SoloLink po dobu 1 roku.Dále v balení najdete klasicky šedý Ethernetový kabel pro počáteční zprovoznění a také adaptér 5 V/ 2 A. U něj si můžete všimnout do pravého úhlu zlomeného konektoru, jenž tak hloubku kamery navýší jen o pár milimetrů, což se hodí, protože jinak by kabel kameře při připevnění na zeď pomocí podstavce vadil.Onen zmíněný podstavec vidíte dole. Skládá se z plastové základny opatřené pěnovým materiálem, takže kamera při umístění na stole neklouže (i tam se mimochodem vyjímá velmi dobře). A pomocí otočného a ohebného kloubu si můžete při připevnění na zeď nebo strop zvolit ideální úhel pohledu.