Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Test 8 IP kamer s Wi-Fi: závěr

15.8.2007, Jan Vítek, recenze
Test 8 IP kamer s Wi-Fi: závěr
Dnes se podíváme, jak se kamery projevily v praxi. Jde o 8 produktů od firem D-Link, Edimax, LevelOne, Linksys, Ovislink a VIVOTEK. Jak už to bývá, našly se horší kousky, ale i velmi dobré a dá se říci, že zde funguje rčení o více muziky za větší peníze.

V místnosti


Test snímání obrazu v místnosti nám ukáže známého slona za denního světla. Jeho použití má pro mě jednu velkou výhodu v tom, že mu nemusím vyplácet honorář a vy aspoň uvidíte, jak plasticky jeho celkem neutrální barvy jednotlivé kamery umí zobrazit.


Air Live WL-5400CAMAir Live WL-5420CAMAir Live WL-5460CAMD-Link DCS-950GEdimax IC-1500WgLevelOne WCS-2030Linksys WVC54GC-EUVIVOTEK IP7137

Zde se ukazuje, že kamery, které dobře zvládly předchozí testy, nemohou zklamat ani zde. Sami můžete vidět rozdíly v plastičnosti a prostorovitosti zachyceného objektu a také ostrost, jakou kamery dosahují. Jako nejlepší mi tedy připadly kamery Level One, D-Link, VIVOTEK a vyšší verze Air Live WL-5420CAM a WL-5460CAM. V obrazu také můžete dobře vidět hloubku ostrosti, pokud je ovšem rozeznatelná od neostrosti obrazu po jeho stranách.

Venkovní scéna


U IP kamer na rozdíl od webkamer ja také důležité, aby schopně zachytávaly obraz venkovního prostředí, protože se u nich nepředpokládá, že budou využity pouze v místnostech. Proto jsem kamery nasměroval z okna ven, aby se předvedly.


Air Live WL-5400CAMAir Live WL-5420CAMAir Live WL-5460CAMD-Link DCS-950G¨Edimax IC-1500WgLevelOne WCS-2030Linksys WVC54GC-EUVIVOTEK IP7137

Mezi nejčastější problémy patří přesvětlení obrazu, které poskytlo především kamery Level One a Edimax, nebo parazitující barvy na kontrastních hranách, což byl zase problém Linksysu, D-Linku a opět Edimaxu. Počítají se syté barvy a dobře prokreslené detaily, což dobře zvládly kamery Air Live WL-5420CAM a WL-5460CAM, o něco málo vybledlejší ale pořád velmi dobrý obraz měl VIVOTEK a až na fialové okraje se služné ukázal i D-Link.