reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Test pouzder pro Qtek 9000/HTC Universal

14.9.2006, Ondřej Nývlt, recenze
Test pouzder pro Qtek 9000/HTC Universal
Qtek 9000 je v současné době jedním z nejvybavenějších, ale také i nejdražších PDA na trhu, proto si ho každý majitel chrání jako oko v hlavě. K tomu slouží nejen kvalitní folie na displej, ale především i kvalitní pouzdro. V České republice máme na výběr z pěti druhů pouzder - jednoduché pouzdro, které je součástí balení Qtek 9000; kožené pouzdro Krussel; luxusní pouzdro Piel Frama Cowskin, jež je k dostání ve čtyřech různých barvách; klasické kožené pouzdro od SmartAx a nově i kovové pouzdro taktéž od SmartAx.
Kapitoly článku:
  1. Test pouzder pro Qtek 9000/HTC Universal
  2. Krusell Dynamic
  3. PDair hardcase
  4. PDair Deluxe Pouch Type
  5. Ostatní

Dodávaný obal


Pouzdro dodávané v krabici s přístrojem je opravdu jen "obal". Nenabízí nic jiného než jednoduchou ochranu PDA při přenášení - toto pouzdro neumožňuje používat přístroj, protože nenabízí přístup k displeji ani ke klávesnici (jediné, co lze, je nabíjet baterii či poslouchat hudbu), takže se k praktickému použití téměř nehodí. Je to jako pouzdro na brýle - když jsou uvnitř, jsou sice chráněny proti poškození, ale nelze je používat.


Konstrukce je více než jednoduchá - jeden hlavní díl, zvenčí koženkový, zevnitř plstěný a uvnitř vyztužený (ne kovem). Tento díl je přeložen a po dvou stranách sešit kusy gumy. Vše je v černé barvě. Pouzdro není těžké, ale je docela nevzhledné, navíc i materiál není příliš sympatický. Kdyby místo něj výrobce přidal fólie na displej, vůbec bych se nezlobil.reklama