Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Test šesti VGA chladičů pro HD 3870

, , recenze
Test šesti VGA chladičů pro HD 3870
Dnes se opět podíváme na chladiče grafických karet. Na trh přichází sice již nová generace grafických karet AMD, ale aktuální je stále i řada Radeon HD 3800. Pokud se tedy chystáte vylepšit si chlazení svého Radeonu HD 3800, na výběr budete mít z šesti modelů.
Test šesti VGA chladičů pro HD 3870

Coolink GFXChilla


Coolink zabalil svůj chladič GFXChilla do pevného plastového obalu a ten umístil do bílo-černého papírového obalu. Chladič i příslušenství zde mají své pevné místo, takže se nijak po krabici nepotulují.


Model
Coolink GFXChilla
Rozměry
161 x 115 x 33 mm
Hmotnost
330 g
Materiály
hliník, měď, heatpipe
Chlazení pamětí
8x BGA pasivy
Ventilátor
2x 80 mm, 2000 RPM, 18 dBA
Heatpipe
4x

Tento chladič jsem v úvodu přirovnal k modelu Thermaltake DuOrb, ale stejně tak bych jej mohl srovnat i s chladiči AC Accelero S1 a Thermalright HR-03 GT, protože využívá podobnou pasivní část. Dole máme základnu, která je složena z měděné části, která se bude dotýkat samotného GPU a hliníkové části, která uzavře čtveřici samostatných heatpipe. Na hliníkovou část pak máme ze dvou stran přišroubované spony, které je možné ve svém uložení posouvat.Poniklované heatpipe se po dvou rozdělují na dvě strany, otáčejí se a napojují na velké množství hustě uložených žeber. Tato žebra nejsou příliš vysoká - tak akorát, aby jimi mohly heatpipe projít, takže v nejtlustším místě mají jen asi 9 mm. Tloušťka hliníkového plechu, z nějž jsou žebra udělána, je asi 0,3 mm a rozestupy mají cca 0,7 mm.Na celém těle chladiče pak spočívají dva 80mm ventilátory, jejichž výška je pouze něco málo přes 10 mm, což se vymyká klasickým 25 mm a 15 mm vysokým ventilátorům. Díky tomu je tento chladič i s ventilátory vysoký pouze 33 mm. Ventilátory jsou vybaveny celkem 11 žebry a napájí se pomocí společného kabelu s 3pinovým konektorem. Ten má také modrý kabel sledující otáčky, ale ten vychází samozřejmě pouze z jednoho z nich.
Příslušenství


Coolink přibalil k tomuto chladiči více než dostatečné příslušenství. Především zde najdeme hliníkové pasivky pro paměti, dále malou tubu s teplovodivou pastou, sadu šroubků a podložek pro montáž chladiče a nakonec redukci pro napájení z Peripheral Power konektoru.Instalace


Chladič se instaluje pomocí čtyřech sloupků, které se zašroubujou do správných závitů v základně. Pak si nalepíme na příslušná místa pasivy, namažeme GPU pastou a nalepíme kolem něj ochranné proužky, aby se nestalo, že bychom při montáži chladiče odloupli některý roh. Pak už jen přiklopíme chladič na kartu, na šroubky nasuneme ochranné podložky a vše zajistíme šroubky.
Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Coolink GFXChilla poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>

reklama