www.svethardware.cz
>
>
>
>

Thermaltake Level 10M: industriální myš

Thermaltake Level 10M: industriální myš
, , recenze
Thermaltake nás po celý tento rok připravuje na příchod myši Level 10M, na níž spolupracoval s DesignWorksUSA (BMW). Nyní je již tato myš konečně na trhu, takže se můžeme podívat, zda ona mediální masáž byla oprávněná a před sebou máme kvalitní kus hardwaru.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama

Zkušenosti z provozu


Thermaltake Level 10M rozhodně není klasickou myší. Její tělo je kvalitně zpracováno a i přes svou konstrukci je pevné. Výhradu bych měl jen k šroubku pro nastavení náklonu hřbetu, který je v prostřední poloze moc volný. Ze zpracování však přímo vychází také ergonomie a zde bude mít uživatel zvyklý na klasickou myš s plným tělem alespoň zpočátku rozporuplné pocity. Osobně mi nejvíce vadilo, že myš nelze dost dobře chytit a poponést, aniž bych přitom nechtěně stisknul některé z bočních tlačítek. Jinak mi ale její "vzdušný" design nevadil a vadit nebude především těm uživatelům, kteří jsou zvyklí svou myš držet jen konečky prstů.
- klikněte pro zvětšení -


Hlavní tlačítka myši jsou zpracována dobře, stejně jako kolečko, u nějž bych ocenil hmatově výraznější aretaci kroků. U černých tlačítek na boku bych zase očekával vyrovnanou hmatovou odezvu. Tlačítko A je totiž příliš tuhé, B zase málo a C a D se pohybují někde mezi nimi, čili ta jsou v pořádku. Nakonec zbývá čtyřsměrný ovladač s tlačítkem sloužícím pro přepínání profilů, u nějž mi vadila jeho pozice. Ovladač je příliš blízko podložce, takže ohnout jej směrem dolů je ze základního postavení palce není snadné. Stačí ale palec položit na horní hranu ovladače a půjde to bez problémů.
- klikněte pro zvětšení -


Myš Level 10M jsme zkoušeli na podložce CM Storm Weapon of Choice, na níž její teflony neklouzaly zrovna hladce a spíše "brousily povrch". To samé se projevilo i na dřevěném stole, takže bych doporučil spíše měkčí látkovou podložku. Již po dni zkušeností mi také přestal vadit netradiční tvar této myši. Uživatel se zkrátka bude muset přizpůsobit, tedy samozřejmě až poté, co si upraví samotnou myš a její tvar tak, aby mu co nejlépe vyhovoval. Osobně jsem si naklonil vrchní část doprava a zvednul ji cca do poloviny, ale to jen proto, že tak její tvar nejvíce připomínal mou Microsoft Comfort Mouse 6000. Tato vlastnost Level 10M je tedy bezesporu velmi užitečná.

Co se týče laserového senzoru, pak díky rozlišení 8200 dpi bychom mohli předpokládat, že půjde o již běžně využívaný Avago ADNS-9800, který má například i CM Storm Sentinel Advance II. Nicméně na naší podložce měl tento senzor problémy se snímáním stříbrného potisku, což jsem zde nepozoroval. V ostatních ohledech jsem byl také spokojen. Snímání bylo přesné, dobře kopírovalo pohyb ruky bez vyrovnávání (toto nastavení však v softwaru není) a ani nejprudší pohyby nedělaly problémy.

A nakonec tu je odezva, která dle utility Mouse Rate Checker dle očekávání odpovídala nastavení na maximálních 1000 Hz. CM Storm Test Utility jako obvykle udávala v průměru odezvu o něco menší, a to 900 Hz. Zde je tedy vše v pořádku.


Závěrečné hodnocení


Herní myš Thermatake Level 10M je bezesporu originálním kusem hardware, i když bychom na trhu našli i podobné modely (především Cyborg R.A.T.7). Mezi jeho specialitky patří kromě nastavitelného tvaru také boční čtyřsměrný ovladač s tlačítkem a dle výrobce se máme těšit také ze systému větrání, což jsou ale jen otvory ve hřbetu.

Myš je vhodná především pro praváky a i když by s ní levák nebyl vyloženě nespokojen, nemohl by ji využít na sto procent. Kvalita zpracování je dobrá až na zmíněný šroubek pro ovládání sklonu a tlačítka i s kolečkem považuji za slušně provedená až na to, že boční černá tlačítka nemají stejný odpor při stisku a čtyřsměrný ovladač by mohl být položen o něco výše.

Podsvícení této myši je efektní i užitečné vzhledem k indikaci vybraného profilu, použitý senzor s rozlišením až 8200 dpi pracuje velmi dobře, ovšem teflony na naší tvrdé podložce drhly, takže bude zapotřebí si pořídit spíše měkčí podložku s látkových povrchem.

Co je na této myši bezkonkurenčně nejhorší, je doprovodná aplikace pro její nastavení. Její grafické rozhraní je ošklivé a někdy matoucí, snadno v něm najdeme chyby v mixu anglických i českých výrazů a dokonce jsme se dočkali i volby, která dokáže nastavit senzor tak, že ten přestane reagovat. Jde o nastavení výšky zdvihnutí nad povrch, na kterou senzor ještě reaguje a je otázkou, zda to je chyba softwaru či hardwaru. Nicméně zde nás může aspoň těšit to, že jde především o kvalitu samotné myši a že software lze aktualizovat. Osobně doufám, že to Thermaltake učiní co nejdříve.Plusy+ originální a dobře zpracované tělo
+ nastavitelná výška a náklon
+ čtyřsměrný ovladač s tlačítkem
+ kvalitní senzor

Minusy- ošklivý a nedotažený software
- různý odpor při stisku u bočních tlačítek
- drhnoucí teflony
- volný šroubek pro nastavení náklonu

Cena v době testování cca 2 500 Kč s DPH


Vývoj ceny v českých e-shopechGraf ceny produktu Thermaltake eSPORTS Mouse Level 10M poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>
Ceny podobných modelů:


MadCatz Cyborg R.A.T. 7
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Cooler Master Storm Sentinel Advance II
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
MadCatz Cyborg M.M.O. 7
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Corsair Vengeance M60 Performance
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení myši Thermaltake Level 10M děkujeme TNTrade s.r.o.


Jak hodnotíte myš Thermaltake Level 10M?
V anketě šlo hlasovat od 13.11.2012 do 15.11.2013. Počet hlasujících: 14
Výborná 29 % 29% Průměrná 57 % 57% Špatná 14 % 14%
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková