www.svethardware.cz
>
>
>
>

Verbatim External Hard Drive 500 GB pro vaše zálohy

Verbatim External Hard Drive 500 GB pro vaše zálohy
, , recenze
Verbatim známe jako výrobce médií, ale není divu, že se pustil i do úložných zařízení, z nichž si dnes představíme externí USB 2.0 pevný disk, jenž využívá desktopové 3,5" HDD. Výrobce jej označuje jednoduše jako 3.5'' External Hard Drive USB 2.0 500 GB.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Verbatim External Hard Drive 500 GB pro vaše zálohy
  2. Testy a závěrečné hodnocení
reklama
Verbatim své USB 2.0 externí pevné disky určil především pro zálohování dat, takže se nebudeme jistě divit, když narazíme na zálohovací software Nero BACKITUP 2 Essentials, který nabízí synchronizaci dat a popřípadě jejich vypalování na optická média.Zařízení se dodává v pěkně zpracované krabici, uvnitř níž je vše velmi pečlivě zabaleno - disk v ochranném obalu a uprostřed pěnových bloků a příslušenství v samostatné krabičce. Narazíme zde také manuál ve 27 jazycích, kde nechybí ani čeština. Zajímavého se z něj ale nedozvíme nic, což se ostatně dalo vzhledem k povaze tohoto zařízení čekat.


Model3.5'' External Hard Drive USB 2.0 500 GB
Rozměry202 x 114 x 40 mm
Hmotnost1 kg
Rozhraní USB 2.0 / 1.1
SWNero BACKITUP 2 Essentials
Dostupné modely500 GB, 640 GB, 750 GB a 1 TB
Záruka2 roky

Disk samotný je jednoduchý nejen svými funkcemi, ale i designem. Jedná se v podstatě o nevýraznou černou krabičku s plastovým dnem, čelem a zadním panelem. Hlavní část těla je pak vyrobena z plechu, jenž bude mít za účel pravděpodobně i chlazení disku. Uprostřed čela pak máme jednu zelenou LED, která svítí při roztočeném disku, ale pak už při zápisu či čtení nijak nebliká. Čelo disku je také zkosené a má zaoblené okraje, čímž celkově dotváří design disku, který se mi osobně nezamlouvá, ale to je samozřejmě věc individuálního názoru.Dolní strana disku je tvořena převážně plastem a ten má v sobě vytvořené otvory, kudy má dovnitř proudit vzduch. U jedné ze stran je pak umístěna samolepka, která má zákazníka odradit od úmyslu se podívat dovnitř. Spíše než samolepka ale zákazníka odradí konstrukce obalu disku, kde jsem ani hmatem pod samolepkami nenašel žádné šroubky.Podíváme také na zadní část, kde uvidíme modelové číslo (47510), spínač pro zapnutí či vypnutí disku, kulatý konektor pro napájecí kabel a nakonec USB konektor typu B. Na pravé straně je také průduch, za nímž je místo pro miniaturní ventilátor, ale to není osazeno. Ventilátor je ale možná využit u některého z větších modelů - vyrábějí se kapacity 500 GB, 640 GB, 750 GB a 1 TB.Dostat se dovnitř boxu není nic jednoduchého a hrozí při tom poškození zadního panelu, ale přeci jen to jde. Klíčem je opatrně vypáčit zespodu onen panel a zatlačit na něj tak, aby se vysunul z plastových kolejniček. Poté se zjeví pevný disk Western Digital WD5000AAVS (WD Caviar GP), jenž je pro takovéto zařízení díky své nízké spotřebě (a v závislosti na tom i tepelnému výdeji) vhodný a samozřejmě zde nebude vadit, že má i nižší výkon.
Nero BACKITUP 2 Essentials


Krátce se podíváme na doprovodný software Nero BACKITUP 2 Essentials, o němž ale dnešní recenze samozřejmě není. Aplikace je umístěna přímo na pevném disku; k boxu žádné CD nedostanete.Již úvodní obrazovka nám řekne, co vše tento software umí. V podstatě se nijak neliší od ostatních podobných aplikací. Můžete zálohovat, synchronizovat, tvořit si pro tyto účely šablony a že jde o Nero, je podporováno i zálohování na optická média.


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře